škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

roomster direksiyon yağı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkaann

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İyi günler .aracım 2008 model 1.2 roomster aracın direksiyon hidroliği yağına nerden bakılıyor. sarı kapaklı bir kutu var oda bildiğim kadarıyla fren hidroliği.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Akünün altında, yeşil kapağı olmalı. Sanırım akü sökülmeden ulaşmak mümkün değildi (1.4 motorda)

Çevrimdışı serkaann

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Anladım aküyü söküp bakmaya çalışayım. Çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 motor kısmı 1.4'e göre daha ferah idi. Belki akü sökmeden de açılabilir

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Akünün alt kısmının hemen yanında akünün altında değil hangi mühendis akünün altına hidrolik yağ kapağını koyar zaten koyarsa da diplomasını elinden alırlar akünün alt kısmında kenarda demek yerine akunın altında diye diye akünün altında kaldı kapak...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;577003
Akünün alt kısmının hemen yanında akünün altında değil hangi mühendis akünün altına hidrolik yağ kapağını koyar zaten koyarsa da diplomasını elinden alırlar akünün alt kısmında kenarda demek yerine akunın altında diye diye akünün altında kaldı kapak...

Benim 2006 model 1.4 Roomster'daki kapağa akü yüzünden erişilmiyordu. Akü değişirken kapağını açıp seviyesine bakmıştım. Sonraki yollarda akü konumu değişti, belki uygundur erişime...
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2016, 09:19:15 Gönderen: lrfan »

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Acı ama gerçek, benim 1,4TDI de de akünün altında...alın mühendisin diplomasını...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;577134
Acı ama gerçek, benim 1,4TDI de de akünün altında...alın mühendisin diplomasını...

Fabia 1 de akünün altının tam yanında akünün altındaysa roomster da çok saçma nasıl kontrol edecek binici kutup başlarını da sökünce galiba teybin koduda gider. Önce arabayı yapmış toplarken bakmış kapak akünün altında kalınca amaaan kalsın kim uğraşacak onla zaten mesainin bitmesine de yarım saat kalmış uğraşamam şimdi onunla demiş, Türkse de oda nazarlık olsun demiştir,  direk iptal o diploma :)
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2016, 10:39:20 Gönderen: trio »

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen...akü sökülüyor, yağ kontrol ediliyor veya ekleniyor, sonra akü takılıyor, teyp arabayı tanıyor ve kod istemiyor...Belki cam otomatiklerini tekrar kurmak gerekir...

Konu sadece o değil ki...mesela kalorifer fanı ses yapıyor ya da bozuldu diyelim, direksiyon ve tüm göğüs sökülüyor, o fan değişiyor...

veya far temizleyeceksiniz diyelim, sökmeniz gerekiyor, tüm tamponu sökmeniz lazım ve siz sökemezsiniz...kaportacıya müraacat...

Fabia 1 in gözünü seveyim, herşeyi tasarım harikası...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)