škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

konularin dogru yere acilmasi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar bir sey ozellikle dikkatimi cekiyor. Actigimiz konularin dogru yerde yer aldigini dusunuyormuyuz.
Sirf bir model araca sahibiz diye tum konularimizi bu baslik altina topluyoruz.halbuki genel herkesi ilgilendiren konularin teknik bilgi paylasimi, sohbet, paylasim gibi basliklarda acilmasi daha cok forumdasa ulasmasini saglayacaktir. Mesela
Arac muayene
Sigorta
Lastik
Yag, su filtre
Servis ve bakim hizmetleri
Genel aydinlatma ve aksesuarlar

Bilmiyorum yonetici arkadaslarda konulari okuyup genel oldugu kanaatine vardiklari konulari tasiyabilirlerse, ve bizlerde konulari genel mi modelemi ozgu seklinde degerlendirip buna gore konu acarsak daha iyi olur gibime geliyor.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İnsanlarda, hangi başlık daha çok rağbet görüyorsa oraya konu açmak gibi bir eğilim var. Katılımın sınırlı olduğu forumlarda bu daha çok öne çıkıyor.

Skoda Türkiye son dönemlerde özellikle Rapid , Octavia A7 ve Fabia III gibi modellerinin çıkmasıyla eskisine nazaran daha hareketli bir forum haline geldi. Bu modeller rağbet gördü satıldı Skoda kullanan sayısı arttı vs. En azından 3 yıldır bu forumu takip eden biri olarak genel gözlemim bu. İstatistiklerler hakkında bir bilgim yok. Belkide bana öyle gelmiştir.

Konuların yanlış yerlere açılması gibi bir problem olduğu gibi, birde yukarıda bahsettiğim nedenlerden olsa gerek , böyle " bir şey danışmak " maksadı ile üye olup tek mesajla konu açıp daha sonra ortalardan kaybolan üye sayısı da arttı. Bu tip üyeler sağlıklı bir katılım göstermemekle beraber , aynı zamanda dediğiniz gibi konu başlıkları hakkında da hassasiyet göstermiyor. " Forumcu " olmak başka iş ...

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlaveten taşınmasının daha mantıklı olduğunu düşündüğünüz konuları bildirirseniz taşıyabiliriz.
Nihayetinde tek işimiz forum değil ve hepsine yetişmebilmemiz sözkonusu değil.

Teşekkürler.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çok güzel bir konuya parmak basılmış.

hatta ve hatta zaman ayırabilecek bir abimiz arkadaşımız varsa sabit bir konuda forum kültürü başlığı altında forumda neyin nasıl yapılmasının forumun geneli için faydalı olacağını anlatırsa çok çok güzel olur.

hatta ve hatta teknik olarak mümkün mü bilemiyorum ancak, her yeni üye mesaj yazmadan önce bu bahsi geçen konuya girip altına ''okudum, anladım, kabul ediyorum'' yazmak zorunda olsa çok mu kenan evren dönemine dönmüş oluruz :D

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;538352
...teknik olarak mümkün mü bilemiyorum ancak, her yeni üye mesaj yazmadan önce bu bahsi geçen konuya girip altına ''okudum, anladım, kabul ediyorum'' yazmak zorunda olsa çok mu kenan evren dönemine dönmüş oluruz :D
Zaten "üye olmakla bu kuralları kabul etmişsiniz demektir" şeklinde ibare var üye olunurken.:wnk:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;538357
Zaten "üye olmakla bu kuralları kabul etmişsiniz demektir" şeklinde ibare var üye olunurken.:wnk:

biliyorum abicim de hiç birimiz üye olurken onları okumuyoruz ki :D

üye foruma gelecek. mesaj yazmak istiycek pat uyarı çıkıcak ''yassaah gardaşım yassaaah. önce git forum kültürü isimli konuyu oku ve altına yorum yaz'' denecek. gidip o konunun altına birşeyler yazmadan forumun geri kalanına mesaj yazamayacak ;)  spamlarında öönüne geçmiş olabiliriz böylelikle?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;538362
biliyorum abicim de hiç birimiz üye olurken onları okumuyoruz ki :D
Okusaydın kardeşim, bana ne!
Niyeyse hemen defansa başladım yav!:D
Alıntı yapılan: DDŞ!;538362
üye foruma gelecek. mesaj yazmak istiycek pat uyarı çıkıcak ''yassaah gardaşım yassaaah. önce git forum kültürü isimli konuyu oku ve altına yorum yaz'' denecek. gidip o konunun altına birşeyler yazmadan forumun geri kalanına mesaj yazamayacak ;)  spamlarında öönüne geçmiş olabiliriz böylelikle?
Teknik olarak mümkünse neden olmasın.:hmm::blm:

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı başlık altında da aynı konular açılabiliyor. Örneğin bir arkadaş DSG arızası diye konu açarken diğeri DSG arızası var mı diye farklı kelimelerle aynı konuyu açıyor. Dikkatimi çeken başka bir durumda yeni üyelerden bazıları kendini tanıtma bölümünde tanıtmadan direk başlık açarak yardım istiyor bunu engellemek için kendini tanıtmadan başlık açmak yada yorum yazmak önlenebilirmi bilmiyorum

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyu acmistim tekrar hatirlatmak istedim.
Arkadaslar hangi model arac sahibi olursaniz olun actiginiz konuyu bir kere özunde kendiniz degerlendirme yapin.
1- Konu belli bir arac modeli ilemi alakali. ( A4 cami, citigo kapisi, favorit karburatoru vs. )
2- Konu her aracta karsilasilacak bir sorun ilemi alakali. (Rot balans, lastik,, aydinlatma vs.)
3- Konu aracla degil herkesi ilgilendiren bir konumu ( trafik, sigorta, servis, bakim vs.)
4- Konu muhabbet veya genel paylasimmi.

Lutfen bu ayrimi iyi yapalim. Yaptigimiz paylasimlardan daha genis bir kesim faydalansin. Konular dagilmasin. Ortak sarunlar ortak konularda toplansin. LÜTFENNNN

Çevrimdışı suleymankumas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;537719
Arkadaslar bir sey ozellikle dikkatimi cekiyor. Actigimiz konularin dogru yerde yer aldigini dusunuyormuyuz.
Sirf bir model araca sahibiz diye tum konularimizi bu baslik altina topluyoruz.halbuki genel herkesi ilgilendiren konularin teknik bilgi paylasimi, sohbet, paylasim gibi basliklarda acilmasi daha cok forumdasa ulasmasini saglayacaktir. Mesela
Arac muayene
Sigorta
Lastik
Yag, su filtre
Servis ve bakim hizmetleri
Genel aydinlatma ve aksesuarlar

Bilmiyorum yonetici arkadaslarda konulari okuyup genel oldugu kanaatine vardiklari konulari tasiyabilirlerse, ve bizlerde konulari genel mi modelemi ozgu seklinde degerlendirip buna gore konu acarsak daha iyi olur gibime geliyor.

Merhaba;

çok doğru diyorsunuz ama özürdileyerek sormak istiyorum ben nereye ne şekilde konu açıp bir münazara başlatacağımı bilmiyorum.. Belki de diğer arkadaşların derdi de budur :/ Bana kısaca anlatabilir misiniz nerden ve nasıl konu açabilirim?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: suleymankumas;569104
Merhaba;

çok doğru diyorsunuz ama özür dileyerek sormak istiyorum ben nereye ne şekilde konu açıp bir münazara başlatacağımı bilmiyorum.. Belki de diğer arkadaşların derdi de budur :/ Bana kısaca anlatabilir misiniz nerden ve nasıl konu açabilirim?
Ana sayfada konu başlıkları Superb III, Favorit, Sohbet, Videolar, ...vs. şeklinde mevcut. Açacağınız konu hangi modelle ilgiliyse veya hangi konuyla ilgiliyse o konunun (diyelim ki Superb III) tıklayın. Açılan sayfada Superb II ile ilgili açılmış başlıkları göreceksiniz. Öncelik sabit başlıklarda olacak şekildedir. Siz yeni bir başlık açacaksanız sol-üst kısımda, konu listesinin hemen üzerinde "yeni Konu" şeklinde bir buton göreceksiniz. Bu butonu tıkladığınızda zaten yanlışlık da yapsanız sistem sizi ikaz ederek konuyu açmanıza yardımcı olacaktır.
Dikkat etmeniz gereken mesela "Superb III aracıma hangi motor yağı" konusunu açmadan önce bu konuyla ilgili daha önce açılmış başlıkları aramanız. Bunu da Yüncüler Škoda logosunun üst kısmında yer alan "Arama" butonuyla yapabilirsiniz. Arama penceresine ya komple konunun adını yazabilirsiniz veya kısa kısa "Superb III yağ" şeklinde de yazıp arattırabiliriniz. Yine de sizin konunuzla alakalı bir konu göremediyseniz ve konu açmanız gerekiyorsa yukarıdaki açıklamaya çalıştığım şekilde ilerleyip konuyu açabilirsiniz. Konuyu açarken de Super III ile ilgili bir konuyu yine aynı başlığın altına açmanızdır. Tutup da Fabia I başlığının altına açarsanız hem pek fazla okuyan olmaz ve dolayısıyla yardım almanız güçleşir hem de konuları kirletmiş olursunuz.
İnşaallah açıklamayı becerebilmişimdir.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Oncelikle foruma hosgeldiniz.
Uyelik kurallari geregi once tanisma bolumunde kendinizi tanitarak basliyorsunuz. Daha sonra ogrenmenin ilk kurali olan okuyarak forumda ne nedir ne degildir. Bolumler ne ise yarar. Bolum ana basliklarinin altinda hangi konular var bunlari inceleyin. Sabit basliklar neden sabittir genelde ilk mesajdaaciklanmistir. Detay ve temizlik konularinda ise forum ust kisminda bulunan detailturkey forumunu gezebilirsiniz. Bir bolume cevapverecekseniz mesajlarin sol usttunde bulunan cevapla sekmesini tiklayin. Sifirdan konu acacaksaniz ana bolum sayfasindaki yeni konu sekmesini acin. Kisaca boyle. Tekrar hasgeldiniz.