škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kışlık Lastik Aldınız mı ? Marka Model tavsiye?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Onur22

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim lastikler de "215-45-R16 Dunlop" maalesef ara lastik olduğu için epey pahalı vazgeçtim kış lastiği almaktan, geçen sene de karda kışta uzun yolculuk yapmıştım herhalde yanaklar geniş olduğundan yolda herhangi bir kayma vs. sorun yaşamadım,idare edeceğiz artık

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Onur22;598902
Benim lastikler de "215-45-R16 Dunlop" maalesef ara lastik olduğu için epey pahalı vazgeçtim kış lastiği almaktan, geçen sene de karda kışta uzun yolculuk yapmıştım herhalde yanaklar geniş olduğundan yolda herhangi bir kayma vs. sorun yaşamadım,idare edeceğiz artık

Onur hocam dediğin gibiyse ben de kışlık almam zaten. Ne olursa olsun İstanbul gibi yerde yaşıyorum. 4 kışlık lastik için 1.800 TL para inanılmaz bir rakam.

Ben de mevcutlarla idare edeyim o zaman. İnşallah kış performansı yolda bırakmayacak kadar iyidir.

Çevrimdışı SKODAFABIA3

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;598909
Onur hocam dediğin gibiyse ben de kışlık almam zaten. Ne olursa olsun İstanbul gibi yerde yaşıyorum. 4 kışlık lastik için 1.800 TL para inanılmaz bir rakam.

Ben de mevcutlarla idare edeyim o zaman. İnşallah kış performansı yolda bırakmayacak kadar iyidir.

Hocam kışın lastiksiz gezmek yerine 16 jantin guzel goruntusunden ödün vermek daha mantikli.15 kara jant al 4 de lastik al keyfine bak sana maliyeti 900 1000 lira olur en fazla ve her zaman kullanirsin

Çevrimdışı Onur22

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Geçen sene Şubat ayında yerler bembeyazken İstanbuldan geçerek Kocaeline gittim, tabii ki kar lastiği gibi olmaz ama ben diğer araçlardaki performansın üstünde olduğunu düşünüyorum.Az önce yeni konu açmışsın onu ben de merak ediyorum 215-45-R16 yerine 215-55-R16 takılabilir mi bilen arkadaşlar varsa seviniriz

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Onur22;598916
Geçen sene Şubat ayında yerler bembeyazken İstanbuldan geçerek Kocaeline gittim, tabii ki kar lastiği gibi olmaz ama ben diğer araçlardaki performansın üstünde olduğunu düşünüyorum.Az önce yeni konu açmışsın onu ben de merak ediyorum 215-45-R16 yerine 215-55-R16 takılabilir mi bilen arkadaşlar varsa seviniriz

Valla ben skoda iletişim merkezine de mail attım. Onlardan da cevap bekleyeceğim. Ama bir arkadaş 205/50/16 ya da 195/55/16 takabilirsin demiş. Bu ölçülerdeki lastikler ucuz ve kolay bulunabiliyor. Ayrıca bir de lastikçi bir tanıdığa soracağım birazdan. Dönüşleri paylaşırım.

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12463]Onur22[/MENTION] [MENTION=9860]SAHLVCV[/MENTION] sırf bu lastik ebatları yüzünden Fabia'yı alırken 16" opsiyonelini eklemedim. Çok enterasan bir ebadı var. Kış lastiği bulmak çok pahalı. Yaz lastiği de ucuz değil.

Nette bir ara hesaplama modülü görmüştüm. İki lastik arasındaki fark %2-3'ü geçmemesi gerekli diyorlardı.  Aşağıdaki linkte mevcut. Ben 205/50/R16'yı denediğimde fark %1.83 çıkmaktaki kabul edilebilir duruyor.

http://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaslar lastikci bir tanidigim 205/50/r16 takabiliriz dedi. simdi bu ölçülere göre kislik bakiyorum. ama bu olcude de secenekler fazla degil.

yine de 200 tl ye nankang bulabildim.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı beegee99

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;597560
Nokian WR D4 tavsiye ederim bugün taktırdım birde 0 a 0 olcak şekilde tam balans yaptırdım yeminle 0 ses yoldan. frene basınca zıng diye yere yapışıyor. sılonom sürüş denedim 100-110 ile hiç savrulmadı.

NOKİAN YAPMIŞ AGAA

Aynı lastigi bende aldım. Benim ebat 225 45 17 ve gerçekten dediğiniz gibi performans sessizlik ve güvenlik harika! Daha önce michelin alpin5 kullandım. Ne kadar aptalmisim. Nokia'ndan şaşmayın .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: xeriko;596385
Istanbul için çok fazla kar olmayacağı, Olduğunda da dışarı çıkmayacağımı düşünerek
Michelin CrossClimate alayım diyorum.

Var mı bu lastiği kullanan
Oğlum 2 yıldır kullanıyor ve çok memnun ancak nokian bu yıl cross climate nin ayarında bir lastik çıkardı bundan daha üst seviyede lastikcim ile konuştuk ve bende araştırdım. Değerler süper öneririm.
Nokian weatherproof muş adı inceliyin sonuçlarını
http://www.hepsiburada.com/nokian-185-65-r15-88t-weatherproof-dort-mevsim-uretim-yili-2016-p-OTKMT429478?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=Cj0KEQiA6_TBBRDInaPjhcelt5oBEiQApPeTF0AT9pS8PuJUcAFvOhl9IiyB1Joz4JtqsWONGrTxCzYaAgr68P8HAQ
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2016, 16:25:35 Gönderen: muallim45 »
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı latifdindoruk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

Bugün bende Nokian WR D4'e geçiyorum. Özellikle forumdaki arkadaşların yorumları bu tercihimde çok etkili oldu. Öncelikle teşekkür ediyorum.

4 lastik +Montaj+balans Ümraniye Çakmak Sanayi de Tarkan Rotbalans'ta tane fiyatını 185'ten Toplam 740 a çıkacak gibi. Tabi gidince lastik tarihlerini falan kontrol edicem. Ona göre taktırıcam.

Burada bazı arkadaşlar daha uyguna almış ama yeni ve ilk aracım olduğundan dolayı çok bilmiyordum kışlık lastik falan. 1 aralıktan itibaren de ceza keseceklermiş. Dedim cezaya vereceğimiz parayı lastiğe verelim:) :gaz:

Tekrar teşekkürler.

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: latifdindoruk;599077
1 aralıktan itibaren de ceza keseceklermiş. Dedim cezaya vereceğimiz parayı lastiğe verelim:)

Hocam Ceza sadece ticari araçlara uygulanıyor. yani taksi veya yük taşıyan ticarlere yolcu otobüsleri dolmuşlara vs.

Çevrimdışı latifdindoruk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Eray Güler;599085
Hocam Ceza sadece ticari araçlara uygulanıyor. yani taksi veya yük taşıyan ticarlere yolcu otobüsleri dolmuşlara vs.

Evet hocam bende biraz önce bu bilgiye eriştim teşekkürler:)

Fakat kışı araç orijinalindeki Nexen lerle geçirmekte riskli duruyor. Değişmemiz faydalı olacaktır değil mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle katiliyorum. Nexen yazin bile kotuyken hic riske almadim ben de 185/65/15 WR D4 kislik lastik aldim. Orjinalinin disina ciktim konfor icin ama bakalim deneyleyip anlayacaz arasindaki farki. Orjinali 185/60/15 bu arada.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;599089
Kesinlikle katiliyorum. Nexen yazin bile kotuyken hic riske almadim ben de 185/65/15 WR D4 kislik lastik aldim. Orjinalinin disina ciktim konfor icin ama bakalim deneyleyip anlayacaz arasindaki farki. Orjinali 185/60/15 bu arada.

60 ile 65 arasında farkı hissetmezsiniz sorun olmaz 65 yanak daha konforlu olur iyi tercih olmuş. Bende mesela 60 yanak aldım Fabrikada gelen lastik neyse onu takıyım diye düşündüm. Şuan için memnunum.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de cumartesi günü 180/65 R15 88 T XL Nokian WR D4 alacağım. Tanesine ₺ 185 fiyat aldım, sökme takma balans dahil. Nitrojen de basıyoruz dedi ama istemedim. Lastiklerin havası inince nereden bulacağım Nitrojeni :)