škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

3 Defa Bip Bip Sesi

mustklc · 30 · 12640

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@Picasso,

bundan daha iyi bir cevap olamazdı herhalde. Teşekkür ederim .

Evet aracı aldığımdan beri fren hidroliği hiç değişmedi.  Sanırım sıkıntı bu. Yarın göstereceğim.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı karahan55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar ses bizim videodaki ses ise bu ses abs kontrol ünitesi çalışınca 3 kez gelen bip sesi

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
4 yildir kullaniyorum hic abs devreye girince otmedi araba. Abs arizasi verince de ya da elfreni cekili giderseniz dr polifonik sesi veriyor

Çevrimdışı yayluu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Marşa basarken bazen bizim araç da ötüyor vidyodaki gibi. Arka fren balatalarını ve fren hidroliğini değistirdim yine ötüyor. Servis dahil çok yere götürdüm bir çözüm yok. ABS beyni deyip yolladılar. 3000TL imiş beyin:) Bizim araç 101 choice ve ötme işini araç yattıktan sonraki ilk çalışmada hiç yapmıyor. Biraz yok gidip kontak kapayıp marşa vurunca yapıyor hep. Akü kaldı aklımda bir tek, biraz dandik birsey ve hem 45 lik hemde marş akım değeri düşük.. Varta bayisine gittim akü alayım diye, adam ölctü etti yazık olur aküne diyip yolladı beni. Ustalar da aküden olmaz o ötme dediler hep. Siz ne dersiniz?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Otmeyle beraber hicbir uyari yok mu? Vag comda da mi yok uyari?

Çevrimdışı Erdinç30

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba bugün akşam bende bu konudakilere benzer sorunla karşılaştım.Arkadaşım sağ kapıyı açıp marşa bas dedi.Araç  marş aldı tek bip uyarı sesi geldi.Bende kapı açık diye gelmiştir dedim.Fakat sonra yolda giderken ABS ve kayan araba ışıklarınında yandığını farkettim.Eve geldiğimde kapıları kontrol edip durdurup tekrar çalıştırdığımda ses ve uyarı ışıkları yine belirdi.Ne yapmalıyım?:mad:

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada Lph filtre uyarısı da olabilir, Lpg kullanan arkadaşlar ona da baksınlar.

Çevrimdışı yayluu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bendeki sesten sonra hiç uyarı ya da sorun yok. ABS/ASR sorunsuz çalışıyor. Vagcomda abs fault diye uyarı var. En son ben alacam bir kablo galiba, o zaman daha net söylerim uyarıyı, kodu falan.

Çevrimdışı Erdinç30

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdinç30;499790
Arkadaşlar merhaba bugün akşam bende bu konudakilere benzer sorunla karşılaştım.Arkadaşım sağ kapıyı açıp marşa bas dedi.Araç  marş aldı tek bip uyarı sesi geldi.Bende kapı açık diye gelmiştir dedim.Fakat sonra yolda giderken ABS ve kayan araba ışıklarınında yandığını farkettim.Eve geldiğimde kapıları kontrol edip durdurup tekrar çalıştırdığımda ses ve uyarı ışıkları yine belirdi.Ne yapmalıyım?:mad:

Merhaba arkadaşlar.Sabah değişen birşey yoktu.ABS ve kaygan yol işareti yanmaya devam ediyordu.Arıza tespit cihazına bağladık.Sol ön sensör arızası gösterdi.Orjinal ABS sensörü 135+40 işçilikle 175 e yaptırdım.
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2015, 20:41:24 Gönderen: Erdinç30 »

Çevrimdışı Erdinç30

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdinç30;499897
Merhaba arkadaşlar.Sabah değişen birşey yoktu.ABS ve kaygan yol işareti yanmaya devam ediyordu.Arıza tespit cihazına bağladık.Sol ön sensör arızası gösterdi.Orjinal ABS sensörü 135+40 işçilikle 175 e yaptırdım.
Merhaba arkadaşlar sözde ABS arızasını yaptırmıştım.Ama geçen ilk çalıştırmada sesle birlikte ışıklar yine yandı. kaputu açıp 1 dk bekledim uyarılar gitti ama ertesi gün yine geldi.Tekrar arıza cihazına soktuk aynı sorun.Yani bizim ABS sensörü boşa değişti.:mad:Ustalar tesisatı kontrol ettir dedi.İyiki eski sensörüde geri almışım.Sensörü 203935517 ilan no ile sahibindene ilana yeni verdim.

Çevrimdışı Erdinç30

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arka fren balatalarının bitmesinden dolayı abs-asr uyarı ışığı yanıp 3 defa bip sesi gelir mi arkadaşlar.Arka balatalara baktım sanki bitik gibi.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdinç30;505666
Arka fren balatalarının bitmesinden dolayı abs-asr uyarı ışığı yanıp 3 defa bip sesi gelir mi arkadaşlar.Arka balatalara baktım sanki bitik gibi.

balatalar azaldığı zaman hidrolik yağ seviyesi düşer ve MİN yaklaştıysa yada geçtiyse uyarı vermiş olabilir, bence fren yağ seviyesini kontrol edin MİN altındaysa ilave etmeyin balatayı değiştirin çünkü ileride yeni balata takılınca seviye MAX üstüne çıkabilir yada taşabilir.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;499793
Bu arada Lph filtre uyarısı da olabilir, Lpg kullanan arkadaşlar ona da baksınlar.

Alperen arkadaşıma katılıyorum lpg bakım ikazı olabilir araçta lpg olmadığı için mi dikkate almadınız yazılanı yoksa baktırdınız mı çünkü araç lpgli ise büyük ihtimal lpg kiti bakımı geldi ve kit uyarı veriyor istenirse bu ötme öZelliği kapatılabiliyor.

Çevrimdışı Erdinç30

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdinç30;501334
Merhaba arkadaşlar sözde ABS arızasını yaptırmıştım.Ama geçen ilk çalıştırmada sesle birlikte ışıklar yine yandı. kaputu açıp 1 dk bekledim uyarılar gitti ama ertesi gün yine geldi.Tekrar arıza cihazına soktuk aynı sorun.Yani bizim ABS sensörü boşa değişti.:mad:Ustalar tesisatı kontrol ettir dedi.İyiki eski sensörüde geri almışım.Sensörü 203935517 ilan no ile sahibindene ilana yeni verdim.

Abs sensor kablosu daha önce ek yapilmiş nedense.Fakat ek yapilirken lehim yapilmamiş oyuzden ariza veriyormuş.Dün elektronikçide hallettik soketide eskimis degistik.80 tl de ona verdim.175+80=255 tl ye hallettik.Onuda ben ısrarla kablodan dedim.Bir kablo lehimlenecek 255 tl  bu ustalar diş doktoru olsa ağzımızda diş kalmaz ya.