škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Spaceback Vitesi P/N Getirin - Vites Takılı Kaldı

Arai · 4 · 2014

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

Bugün araçla gezdikten sonra avm nin otoparkına bıraktık, bir kaç saat sonra aracı çalıştırmaya çalıştık fakat çalışmıyor. Vitesi P/N konumuna getirin diyor fakat zaten P konumunda.

Forumda bir arkadaş daha aynı hatayı almış fakat onun durumdan farklı olarak bizim aracın vites kolu da hareket etmiyor (Diğer arkadaş vitesi değiştirebildiğini söylemişti). Vites kolunun yanındaki P lambası yanıp sönüyor. Vitesi geriye çekemiyorum. Frene basarak deniyorum mandala basıyorum fakat imkanı yok hareket etmiyor geriye. Ekrana da bir sürü hata mesajı geliyor. Aşağıya eklediğim videoyu çektim. Bu sorunun sebebi ne olabilir acaba? Ne yapmam lazım. Aracı avm otoparkında bırakıp eve döndüm. Yarın usta ya da çekici çağıracağım fakat alakasız şeyleri değiştirmelerini de istemiyorum.

Not: Bu hatayı ilk aldıktan sonra uğraştık araba çalışmadı, arabayı bırakıp yemek yiyip geldik, araba çalıştı vites de geçti arkaya falan çekebildik. Daha sonra arabayı arkadaşı beklemek için durdurunca bir daha çalışmadı ilk baştaki gibi oldu.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Araç Skoda Rapid Spaceback 1.4 Dizel Otomatik

Hatanın videosu aşağıdaki linkte

https://youtube.com/shorts/4ERfjPzzKQI

Not: Yabancı forumlarda problemin aslında AKÜ olduğunu söylemiş bazı kişiler. 2016 dan beri akü değiştirmedim sanırım emin değilim ama. Belki de 1 defa değiştirmiş olabilirim. Bu aküden mi değil mi nasıl anlaşılır?
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2023, 01:33:50 Gönderen: Arai »

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Akünün bir kutubunu söküp voltajını ölçün. 12 volt altındaysa aküyü değiştirin, ya da redresör şarjı yaptırın. Aksi halde bu uyarı DSG arızası gibi duruyor.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun büyük bir ihtimal Mekatronik kart problemi. Aracı sağlam bir şekilde park edip arızalı almak genelde mekatronik arızası oluyor o da basınç tüpünden kaynaklı bir sorun.