škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid hararet sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hunkarhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, 2015 1.4 tdi rapidim var 30.000 km'de. Araç henüz bakımdan çıkmıştı ki cuma günü hararetin 90 üstüne çıktığını 110-115'e kadar yükseldiğini sonra 10-20 saniyede tekrar 90'a düştüğünü ve birkaç dakika içinde tekrar yükseldiğini farkettim. Cumartesi servise götürdüm su devirdaim pompası arızasıdır dendi. Birkaç dega daha aynı şikayetle gelindi dendi. Valla hararet oldu mu gözüm korkuyor ve sanki kronik bir sorun ile karşılaşmış gibi hissediyorum. Böyle bir sorun yaşayan oldu mu, oldu ise çözüm buldular mı?

Çevrimdışı excalaber39

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun.Garantisi oldugu icin atlamadan servise basvurun bir an once degistirin.

Çevrimdışı cafkar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, benim de bakımdan sonra benzer şekilde oldu. 6-7 viteslere çıktığımda anllık harerette yükselme sonrasında tekrar normal değerlere dönüyordu. Servise gittim devridaim su pompası değişimi yapıldı . şimdilik sorun görünmüyor.

Çevrimdışı hunkarhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı keremvr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Bende de aynı hararet problemi var.Bende daha uzun olduğu için  manüel klima calisip fan devreye girince 1-2 dk da düzeliyor.15000 bakımından(bakım haramidere de yapıldı)sonra 3000 km uzun yol yaptı ve araçta  bu problem ortaya çıktı .araç şimdi 19000 de ve yarın alturda devirdaym pompası değişecek.

Birde hiz 70-80 km ustune çıkınca senkronize bir şekilde uğultu oluyor.Daha önce çok memnun olduğum yalitimdan,bu problem olunca hemen fark ettim.Servise bu ses problemi içinde bildirimde buluncam inşallah çözülür.

Sonuçları paylaşacağım.

Çevrimdışı cafkar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı nedemeklazım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hunkarhan;592451
Merhaba, 2015 1.4 tdi rapidim var 30.000 km'de. Araç henüz bakımdan çıkmıştı ki cuma günü hararetin 90 üstüne çıktığını 110-115'e kadar yükseldiğini sonra 10-20 saniyede tekrar 90'a düştüğünü ve birkaç dakika içinde tekrar yükseldiğini farkettim. Cumartesi servise götürdüm su devirdaim pompası arızasıdır dendi. Birkaç dega daha aynı şikayetle gelindi dendi. Valla hararet oldu mu gözüm korkuyor ve sanki kronik bir sorun ile karşılaşmış gibi hissediyorum. Böyle bir sorun yaşayan oldu mu, oldu ise çözüm buldular mı?

Aynı durum bende de oldu yaklaşık 1-2 ay kadar önce. 15.000 Bakımdan çıktım, eve giderken klima soğutmuyordu ve hararet yükseliyordu. Bu mevzu ile ilgili konu dahi açmıştım forumda.

Aradım servisi getir bakalım dediler ama biz bakımda o kısımlara dokunmuyoruz vs. de dediler. Neyse aldım götürdüm usta pompa değişebilir bakmamız lazım dedi. Aracı bıraktım aynı gün akşam aradılar araç hazır diye. Pompa değişmemiş. Ee sorun ne dedim, "ADAPTASYON" yaptık dediler :) Ne olduğuna dair nette biraz araştırdım ama kayda değer bir bilgi yok.

Neticede bakımı yaparken yarım yamalak yaptıklarından sağlam arabayı bozdular :)

Bu da benim açtığım konu : http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=36181

Çevrimdışı night

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aynı sorunu yaşadım, 15.000 bakımından yaklaşıl 2000 km sonra hararet yükseldi ve serviste pompa değişti, volkswagen grubunda kronik sorun, Ankara Efe de garantiden değişti bu arada

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkes servise gittikten sonra arızanın çıktığından veryansın ediyor. Servislere ne kadar güvenmeliyiz ?

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende bakım yaptırdım ama böyle bir sorunla karşılaşmadım.  Şans işte

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı hunkarhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Servisten hemen sonrası olması enteresan. 15-30 binde su pompası arızası denmesi daha bir enteresan. Garanti bitince olsa ne yapacağız?

Çevrimdışı night

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim aracıma 15 bin bakımdan sonra dikkatimi çeken şey, motor suyu seviyesinin max çizgisinin biraz üzerinde olmasıydı, servis danışmanına durumu söyledim önemli değil dediler o yüzden üstünde durmamıştım, pompa değişimi olanlar benzer bir gözlem yaptılar mı acaba? yada bakımdan sonra dikkatinizi çeken başka birşey oldu mu?

Çevrimdışı emrebektas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2016 model rapid spaceback 1.4 tdi dsg aracım var. benim de 23 bin km de hararet yükseldi.  Aracı çekiciyle servise götürdüm. Baktılar adaptasyon yapılacak ve devirdaim pompası değişecek dediler ve değişti.  Bu durumla karşılaştıklarını söylediler. Yaptığım araştırmalarda da sorun kronik gibi görünüyor. 2 gün önce skoda yardımı aradım. Durumu ilettim.  Telefona bakan bayan tüm servis kayıtlarının raporlandigini böyle bir hata raporunun olmadığını size özel bir durum olduğunu belirterek nerdeyse azarlama pozisyonunda söyledi. Bu durumun kronik olduğunu forum sitelerinde yer aldığını da belirttim. Ancak forumlar bizi ilgilendirmez gibi bir şey söyledi. Demekki araçlarımızda sorun yok biz abartıyoruz. Rapid alınır mı die bir anket gördüm ancak giriş yapamadım. Almayın bence. Evet güzel araba muadilllerinden de iyi. Ama arkasında durmuyorlar. 23 binde araba hararet mi yapar.  Yolda mı bırakır. Ayıp...

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrebektas;621380
2016 model rapid spaceback 1.4 tdi dsg aracım var. benim de 23 bin km de hararet yükseldi.  Aracı çekiciyle servise götürdüm. Baktılar adaptasyon yapılacak ve devirdaim pompası değişecek dediler ve değişti.  Bu durumla karşılaştıklarını söylediler. Yaptığım araştırmalarda da sorun kronik gibi görünüyor. 2 gün önce skoda yardımı aradım. Durumu ilettim.  Telefona bakan bayan tüm servis kayıtlarının raporlandigini böyle bir hata raporunun olmadığını size özel bir durum olduğunu belirterek nerdeyse azarlama pozisyonunda söyledi. Bu durumun kronik olduğunu forum sitelerinde yer aldığını da belirttim. Ancak forumlar bizi ilgilendirmez gibi bir şey söyledi. Demekki araçlarımızda sorun yok biz abartıyoruz. Rapid alınır mı die bir anket gördüm ancak giriş yapamadım. Almayın bence. Evet güzel araba muadilllerinden de iyi. Ama arkasında durmuyorlar. 23 binde araba hararet mi yapar.  Yolda mı bırakır. Ayıp...

Sorunun kaynağı yetkili servislerde kalifiye iş bilen usta olmamasından kaynaklanıyor bence..
Ankaradaki servisler facia garanti uzatmayı düşünüyordum servise bir arızadan işim düştü garanti uzatmaktan vazgeçtim.
Bir daha skoda alınırmı bu fiyatlara almam 10 ayda bir arabaya 30000 tl zam yaparsan almam emsalleri daha hesaplı.

Çevrimdışı LaPKaN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar

Benim 2015 model aracımda sizlerin belirtmiş olduğu gibi bakımdan sonra hararetin yükselmesiyle servise gitmem neticesinde su pompasının değişmesiyle düzeldi.Yalnız 2.bakımı 28 binde aracımı servise götürdüğümde M19 hatası mevcut aracınızda bir gün kalacak dendi ve aracımın su pompasının tekrar değiştireceklerini söylendi ve tekrar su pompası değişti.Aracımın Şuan garantisi bitiyor dedim tekrar 3.bakımında su pompası değiştirecekmisiniz dedim yok sorun çözülecek dendi.

Arkadaşlar soruyorum Bir su pompası hatası var diyorsunuz ve bu su pompasını bir kez değiştiriyorsunuz ikinci kez tekrar değiştiriyorsunuz ne kadar etik ne kadar inandırıcı.

Aracımı bakıma almadan önce ekranınızda bu sorun uyarı veriyor neden daha önce çağrılmıyorum.

Ortalama her 15 bin kilometrede bir su pompası değiştirilir mi?yada su pompası altında Söylemediğiniz neleri değiştiriyorsunuz.

Bu su pompası ile ilgili normal bir motor ustasına sordum adamın dedi tek şey bu sorun su pompasından olmaz ki dedi gerisini sizin yorumlarınıza bırakıyorum.

Özelikle belirtmen istiyorum Arkadaşlar aracınızda böyle sorunla karşılaşmadıysanızda olmaz demeyin hiç vakit kaybetmeden bir servise götürün değiştirsinler bunun adı  KRONİK sorun.