škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

greenline stepne sorunu çözüldü

evren53 · 26 · 12215

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: mzantur;412498
Arkadaşlar bana bir moral verin. süspansiyonlar sert diye arabanın göstergesinden ve sağ kapısından sesler gelmee başladı. Hani ışıklara yaklaştığınızda asfaltta boyalı minik yükseltiler olurya, orda bile ses yapıyor. Birde stepne ile alakalı böyle bir durum olunca çok sinirlendim. Scenic ile takası bile düşündüm yani. ne yapacağımız şaşırdım...

Geçen yaz gıpgıcır BMW 520'ye bindim, sesler geliyor, yol sesi, takırtı vs. yollar bozuk araçların suçu yok.

Ama yine de ses gelen yer işi bilen biri tarafından sökülüp kontrol edebilir, sallanan kablo demeti, trimlerin içinde kalan naylon-plastik fazla malzemeler de ses yapabiliyor.

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;412500
Geçen yaz gıpgıcır BMW 520'ye bindim, sesler geliyor, yol sesi, takırtı vs. yollar bozuk araçların suçu yok.

Ama yine de ses gelen yer işi bilen biri tarafından sökülüp kontrol edebilir, sallanan kablo demeti, trimlerin içinde kalan naylon-plastik fazla malzemeler de ses yapabiliyor.

Yollar gerçekten bozuk malesef.

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İki arada bir derede kaldım. Orjinal stepneye 590 lira istiyor Bursa Sertepe. Taksit falan yok benim kartlara. Olsada 3 taksit. ministepne buldum. 370Tl kriko seti dahil. 12 taksit yapıyor. Ne yapsam bilemedim.

Çevrimdışı odilsiz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akselektronik.com
Merhaba;

Metro marketlerde stepne vardı yanılmıyorsam fiyat 250 TL idi. 5 delikli bijonlara uygundu diye hatırlıyorum. ayrıntılı bilgim yok.

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba, Bursaa Sertepe den stepne sipariş ettim. Sonrasında mini boymu yoksa tam boymu diye mail attım. Aldığım cevap karşısında şok oldum. Konya daki ministepne üreticisinin stepnesini veriyorlarmış. ve piyasada 370TL ye bulabileceğimiz stepneyi 590TL satıyorlar. Tabi yedek parça sorumlusu ile biraz münakaşa ettik. Almıyorum dedim. Bende şimdi aynısını 370TL ye, 9Taksit +3a erteleme ile alacağım. Dikkat edin sizlerede aynısını vermesinler...

Çevrimdışı abcdiver

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mzantur;412688
Arkadaşlar merhaba, Bursaa Sertepe den stepne sipariş ettim. Sonrasında mini boymu yoksa tam boymu diye mail attım. Aldığım cevap karşısında şok oldum. Konya daki ministepne üreticisinin stepnesini veriyorlarmış. ve piyasada 370TL ye bulabileceğimiz stepneyi 590TL satıyorlar. Tabi yedek parça sorumlusu ile biraz münakaşa ettik. Almıyorum dedim. Bende şimdi aynısını 370TL ye, 9Taksit +3a erteleme ile alacağım. Dikkat edin sizlerede aynısını vermesinler...

Sorumu mazur görün lütfen. Alacağınız istepnenin yanında köpük kalıp ile kriko ve bijon anahtarı da veriyorlar mı?

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abcdiver;413112
Sorumu mazur görün lütfen. Alacağınız istepnenin yanında köpük kalıp ile kriko ve bijon anahtarı da veriyorlar mı?

Kopuk kalip yok ama kriko bijon anahtari var. Stepne dun geldi, ilk etapta bagajin sol duvarina file ile sabitledim, gayet guzel oldu. Hafta sonu kendim bondex sungerden kalip yapacagim.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mzantur;413145
Kopuk kalip yok ama kriko bijon anahtari var. Stepne dun geldi, ilk etapta bagajin sol duvarina file ile sabitledim, gayet guzel oldu. Hafta sonu kendim bondex sungerden kalip yapacagim.

Merhaba Muharrem birader! 1 hafta önce Yeti greenline aldım. Stepne ve kriko arıyorum. Konya'da imal edilen mini stepneden memnun musunuz? Hiç kullanmak zorunda kaldınız mı? Şu bondex süngerden kalıp yapma olayını da merak ettim. Kalıbı yaptınız mı? Süngerin kalınlığı kaç cm. olmalı?

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar mini stepnede sorun yok içiniz rahat olsun benim cmax da fabrika çıkışı vardı ince stepne sorunsuz kullanmıştım zaten 80 km üsütüne çıkmayın diyer yazıyor üzerinde amaç zaten kısa mesafe hareket ama şunuda söyliyyim bi yaz boyunca adamın biri   iğneada da polosuyla o mini stepne ile gezdi walla, ule dedim ne gamsız heriff.
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayrettin Abi, bahsettiğiniz mini stepne Konyalı imalatçının mini stepnesi mi?

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracın orijinali idi Ali'cim, bence sıkıntı yok kullanılabilir şöle söyliyyim benim stepnem olmasa alır kullanırdım çünkü ben ovaya gidiyorum ama daha yavaş giderim kendimi riske etmem stepne ile, zaten stepnede amaç lastikçi bulana kadar dır hedef. stepne lastikler yatan lastik olduğu için fazlaca güven duymamak gerek derim zira bi aracımda stepneyi söktürdüğümde içi pul pul dökülüyordu 5. yılında ki sıfır lastik idi.
ben o stepneleri inceledim birkaç defa hoşuma da gitti, inceledim derken malzeme olarak tabii (meslekten ötürü) adama getirmiş bırakmış lastikçilere ama esnaf ön yargılı fiat fazla geliyor hiç bahsetmiyorlar lastikçiler çünkü ellerinde illa çıkma jant var illakide çıkma lastik var gel abi böle verelim daha uygun olur deyip çıkıyolar yahu çıkmadan stepne olurmu olsada her yıl yenilemek gerek zira yatacak yatık olacak...
bilmem bir fikir verebildimmi toygar
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2013, 23:03:36 Gönderen: muallim45 »
2020 Karoq 1.6 TDI