škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yeti greenline kullanıcıları

poyraz · 38 · 10826

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı shele

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mzantur;402689
Merhaba, babakaptan arkadaşın bahsettiği 1000 servis kontrolü benden istemediler. Hatta paspas almaya gittiğimde sordum. Gerek yok dediler. Aracınız bize sevk edildiğinde 2,5 saat kontrol yapıyoruz dediler.

Yakıt konusunda ben pek memnun değilim desem yeridir. Gerçi ben hızlanma etkisini seven bir insanım ama yinede yakıt bana biraz fazla geldi. Birde vites atma göstergesine baktığımız zaman düşük devirde kalıyor araç. Gaza bastığımızda bir titreme oluyor. ne zaman 2000-2200 deviri geçerse o zaman rahatlıyor. Debriyaj bana sert geliyor. hiç sevmediğim renault grubunda debriyaj daha yumuşak. direksiyon bazan yumuşak geliyor. bazen sert geliyor. onu bir türlü anlayamadım. Son olarak yazdan yeni çıkıyoruz. Klima açıkken ilk kalkışlar resmen ölü gibi. Bu tarz sorunlar yaşayan varmı? Sadece bana mı has. Yada fikri olan arkadaş varmı teşekkürler...

Not: Bu arada her ne kadar eksikleri yazsamda bence Yeti birçok arabadan daha yakışıklı. Birde bulunduğum yerde başka yeti görmedim. O ayrı bir keyif...

hepsine katılıyorum. direksiyon yumuşak olması gereken bazı yerlerde sertleşiyor. süspansiyon 16 jant olmasına rağmen bana biraz sert ve sesli  geldi . keyif almak için de  bir yazılım şart oldu.  ama tüm bunlara rağmen sınıfının en iyisi diyebilirim.

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: shele;403286
hepsine katılıyorum. direksiyon yumuşak olması gereken bazı yerlerde sertleşiyor. süspansiyon 16 jant olmasına rağmen bana biraz sert ve sesli geldi . keyif almak için de bir yazılım şart oldu. ama tüm bunlara rağmen sınıfının en iyisi diyebilirim.

Keyif almak için yazılımı bende düşünüyorum ama arkamdan siyah duman atsın istemiyorum. Bide garanti durumu var tabii...

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar bügün Tekirdağ-İstanbul arası TEM yolunda, hususi olarak denedim devirde vites değişme olayını! Elektronik göstergeye gore bir ust vitese geçmek icin neredeyse 4 bin 500 devir yapmak gerekiyor! Vites degisimini 2 bin-2 bin 500'de yapmaya alışmış biz kullanıcılar icin biraz zor bir uyum! Ust vitese gecmek icin aracın göstergesine uyan var mi aramızda? Göstergeye uyulursa daha fazla yakıt tüketimi olurmuş gibi geliyor bana. Mesela 4. vitesten 5. vitese gecmek icin gösterge resmen arabanın yüksek devirde bağırmasini bekliyor. İlginc geldi bana

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: corova;403389
Arkadaslar bügün Tekirdağ-İstanbul arası TEM yolunda, hususi olarak denedim devirde vites değişme olayını! Elektronik göstergeye gore bir ust vitese geçmek icin neredeyse 4 bin 500 devir yapmak gerekiyor! Vites degisimini 2 bin-2 bin 500'de yapmaya alışmış biz kullanıcılar icin biraz zor bir uyum! Ust vitese gecmek icin aracın göstergesine uyan var mi aramızda? Göstergeye uyulursa daha fazla yakıt tüketimi olurmuş gibi geliyor bana. Mesela 4. vitesten 5. vitese gecmek icin gösterge resmen arabanın yüksek devirde bağırmasini bekliyor. İlginc geldi bana

Bendeki 2000 devire geldiği zaman hemen değiştir uyarısı veriyor. Ancak şöyle bir durum var. Genellikle sabit sabit hızda gittiğinde bu uyarıyı veriyor. sürekli dip gaz yapıp hızlanma varsa daha yüksek devirde veriyor. bendeki durum böyle

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mzantur;403536
Bendeki 2000 devire geldiği zaman hemen değiştir uyarısı veriyor. Ancak şöyle bir durum var. Genellikle sabit sabit hızda gittiğinde bu uyarıyı veriyor. sürekli dip gaz yapıp hızlanma varsa daha yüksek devirde veriyor. bendeki durum böyle

Dediğiniz gibi; sanırım dip gaz vermekle ilgisi var! Rolantide vites yükseltme isterken, dip gazda sonuna kadar gidiyor! En iyisi yine bildigimiz gibi yapıp 2 bin-2 bin 500 devirde vites yükseltmek

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba Greenline'ci arkadaşlar...

1 hafta önce bir greenline'de ben aldım:p. Aracı alırken bayiye özelikle sordum(skodaturkey'de bahsi geçiyordu) "1000-1500 m'yi doldurunca bakıma gelmem lazım mı?" diye. "Hayır" dedi. Tereddütteyim; kimi arkadaşlara "Gel" kimisine "Gelme" denmiş. Eeee, n'apıcaz?

Bir de şu var: aranızda greenline'sine orijinal stepne ve kriko alan var mı? Bunları bagaja yerleştiriren sıkıntı yaşadınız mı?
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2013, 02:05:38 Gönderen: Toygar »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bence gerek yok, ama servis yakınsa git, check up yaparlar

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İrfan Bey, hazır sizi yakalamışken kafamı kurcalayan başka bir konuyu daha dile getireyim:

Bazıları, yeni araçların bilhassa silindir yataklarındaki metal talaşı artıklarından kurtulmak için, ilk 500-750 km'yi devirdikten sonra motor yağının değiştirilmesini öneriyorlar. Ne dersiniz?