škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Goodyear, Pirelli, Continental .... Hangi lastik

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
goodyear eagle s tz, conti 6, pirelli cintu, kormoran sava nexen hangisi bizim arac için iyidir

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Continental en iyiler arasındadır. Ancak buradaki markalar fiyat kıstasınızın olup olmadığı sorusunu sorar.. Misal aynı bütçe ile Continental ile Sava karşılaştırmak Sava ya haksızlık olur.

Çevrimdışı *AGA*

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ebat ve model olarak farklı  markaların farklı  lastikleri iyi olmakla birlikte, benim için her zaman Pirelli ilk sırada yer alır. Her markanın  lastik hamuru farklı yumuşak  ve sert olarak.

SM-P610 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aga sene 2016 dada bizim tayfa aracin uzerinde gelen pirelli lastikleri yerden yere vurdu. Yok cok ses yapiyor yok kayıyor yok dayaniksiz vs. Ben o lastikleri  65bin km kullandim.  Lastikciye bıraktım kisliklari takarken oda havada kaptii

Çevrimdışı *AGA*

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hukuki;656756
Aga sene 2016 dada bizim tayfa aracin uzerinde gelen pirelli lastikleri yerden yere vurdu. Yok cok ses yapiyor yok kayıyor yok dayaniksiz vs. Ben o lastikleri  65bin km kullandim.  Lastikciye bıraktım kisliklari takarken oda havada kaptii
İşte dedim ya hocam kişinin sevdiği türe göre değişiyor. Örneğin İzmir ile Eskişehir hava sıcaklıkları çok farklı. İzmir'de sert hamurlu bile olsa sıcak asfaltta yapışıyor. Yumuşak hamur zaten yayılıyor.
Pirelli P Zero modelini kullandım viraj performansı çok iyi bi lastik.
Continental Premium Contact 5 var şuan fabrika çıkışı üzerinde. Gayet yumuşak.

RMX1971 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her markanın üst seviye ve alt seviye/kalite anlamında ürünü vardır. Gerisi sempati meselesidir.
Kiyaslama yaparken de, aynı sinif ürünleri kıyaslamak gerek bence.
Türk milletin en sık yaptığı hatadır bence, örnek samsung grand neo gibi f/p modellerini, iphone ile kıyaslarlar.
Benim sempatim Conti den yanadır. Alırsam Conti alırım.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastikten ne beklediğiniz ve bütçeniz önemli. Fakat kimsenin beğenmediği pirelliyi bile 65K kullanmışsanız, Conti yada Bridgestone tercih edebilirsiniz. Bende bir ara lastik takıntısı oluşmuştu, lastikler kaydığı anda sinir olup değiştiriyordum. Araçla gelen Michelin 7K da iken değiştirdim. En uzun süre kullandığım lastik CPC5 idi ama 25K da oda değişti. Bu durum her sene bir takım lastik almayı gerektirince hesaplı markaların hepsini de denemiş oldum.
Continin yan ürünü Barum F/P oranı en yüksek lastikti. Şimdi Pirelli kullanıyorum ve şimdiye kadar kullandığım en iyi ıslak ve kuru yol tutuşa sahip lastik, zaten biraz sert ama zamanla daha da sertleşir mi göreceğiz.
 Siz uzun km kullanacaksanız Bridgestone iyi bir tercih olur. Babamın araçta 80K + kullanıldı. Babamdan habersiz ben değiştirdim ve daha birkaç yıl gidecek diş derinliği vardı. Bridgestone dayanıklı ve sert bir lastik fakat zamanla sertleşmiyor performansını uzun süre koruyor. Conti'de max 4 yıl veya 50K'dan sonra yanaklarda derin çatlaklar oluşuyor.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ibiza' ya üç hafta önce Bridgestone Turanza T005 aldım.
Biraz sesli ancak ABS çok geç giriyor devreye veya hiç girmiyor.
Continental ilk tercihimdi ancak bütçe yetmemişti.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Alparslan style

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben superime Goodyear effice performans2 aldım gayet memnunum

Çevrimdışı mkeskin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2017 model süper b prestige paket bir araç aldım. Lastik ebatları 18 jant ama stepne 16 jant. Bu farklılık fabrikadn mı böyle yoksa benden önceki arkadaş jant ebatlarını mı değiştirmiştir.

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2016 sonu üretim superb prestige paket ilk kullanıcısıyım bizim lastikte 18 jant ancak stepne 16 jant fabrikasyon normal bir durum.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mkeskin;657153
2017 model süper b prestige paket bir araç aldım. Lastik ebatları 18 jant ama stepne 16 jant. Bu farklılık fabrikadn mı böyle yoksa benden önceki arkadaş jant ebatlarını mı değiştirmiştir.

normal bir durum.stepneler birçok araçta tam boy bile gelmiyor. neredeyse mobilet lastiği kalınlığında oluyor.  bizim araçlar ise 16 inch tam boy olarak geliyor. ama sizin aracınız 18 veya 19 inch diye fabrika farklı jant stepne kullanmaz. bilgilerinize.

Çevrimdışı onurrr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benzer durumu geçen hafta lastiğim patlayınca ben de fark ettim. Aracı sıfır almıştım. Aracın kendi lastikleri 215 55 17  stepne ise tam boy 205 55 16. Bana maliyetten kısma gibi geldi lastikçi ise patlak vs. durumunda uzun süre kullanılmasın hemen değiştirilsin diye böyle yapılıyor demişti.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O olayı örnekleyebiliriz. Alfa Romeo Stelvio'nun normal ölçüleri: 235/60 R18 – 255/45 R20
Stepne: 195/75/R18

Alıntı
Markanın sportif ruhuna uygun olarak Speedline marka janta takılı stepne, yer kaplamaması ve fazla ağırlık yapmaması için inik olarak yer alıyor. Vredestein marka stepne zemine gizlenmiş kompresörle şişirildiğinde normal lastik ebatlarına geliyor.

(kaynak: https://e-motoring.com/alfa-romeo-stelvio-q4-2-0-turbo)