škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

19 inc'ten 18 inc lastiğe geçiş ne gibi değişiklikler getirir

aytunca · 35 · 10453

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Dadashh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selam böyle bir konu açacaktım zaten arkadaş açmış butdan devam edeyim. 235 40 19 sirius jant var aracımda. Ardahanda ikamet ettiğimden yollar çok iyi değil. Orjinal superb 18 jant ve lastikle takas edeyim mi? Yakıt bakımından 19 ve 18 jant çok fark eder mi? Görüşleriniz nelerdir? Şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dadashh;648314
Arkadaşlar selam böyle bir konu açacaktım zaten arkadaş açmış butdan devam edeyim. 235 40 19 sirius jant var aracımda. Ardahanda ikamet ettiğimden yollar çok iyi değil. Orjinal superb 18 jant ve lastikle takas edeyim mi? Yakıt bakımından 19 ve 18 jant çok fark eder mi? Görüşleriniz nelerdir? Şimdiden teşekkürler
Fark olur. Ancak aracınızın görüntüsünde o da daha kötü durur :) Ardahan da yollar bozuk olabilir ancak şöyle söyleyeyim size ben çevremde ki birçok kişinin 16 17 jantlı aracına biniyorum resmen 19 jantlı Superb yastık gibi onların yanında bozuk yolda. Eğer aracınızda bizde ki gibi Pirelli P7 ler varsa sert bir lastik. Güzelim jantı değiştirmeyin zaten beğendiğim bir lastik değil gidin iyi lastik alın 18 e geçince anlaycağınız bir farklılık olmaz.

ASUS_X00QD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Dadashh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;648333
Fark olur. Ancak aracınızın görüntüsünde o da daha kötü durur :) Ardahan da yollar bozuk olabilir ancak şöyle söyleyeyim size ben çevremde ki birçok kişinin 16 17 jantlı aracına biniyorum resmen 19 jantlı Superb yastık gibi onların yanında bozuk yolda. Eğer aracınızda bizde ki gibi Pirelli P7 ler varsa sert bir lastik. Güzelim jantı değiştirmeyin zaten beğendiğim bir lastik değil gidin iyi lastik alın 18 e geçince anlaycağınız bir farklılık olmaz.

cevap için teşekkürler hocam. Yakıt bakımından bariz bir fark yok 18 lerle anladığım kadarıyla ki arkadaşın superb sinde 18 vardı benimkiyle aynıydı. Ben yanak genişliği için istedim değişmeyi orjinal ebatlarla baktığımız zaman da 1.2 cm fark var 235 40 19 la 235 45 18 arasında. 17 jant da ben pek beğenmiyorum aracın görünümü üzerine yine en iyisi değişmemek herhalde:)

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dadashh;648334
cevap için teşekkürler hocam. Yakıt bakımından bariz bir fark yok 18 lerle anladığım kadarıyla ki arkadaşın superb sinde 18 vardı benimkiyle aynıydı. Ben yanak genişliği için istedim değişmeyi orjinal ebatlarla baktığımız zaman da 1.2 cm fark var 235 40 19 la 235 45 18 arasında. 17 jant da ben pek beğenmiyorum aracın görünümü üzerine yine en iyisi değişmemek herhalde:)
Aynen öyle yani anlamanız çok zor daha yumuşak olmasını ki dediğim gibi p7 ise lastikler o sertliğin sebebi lastik. Çünkü Superb in süspansiyon eşiği gayet iyi vurma yapmıyor. Tabi güncel her araçta olduğu gibi keskin giriş çıkışlarda daha çok hissediliyor ancak bu Superb e özgü değil hatta segmentinde Mondeo ile ikisi bu konularda en konforlu araç diyebilirim. Dediğim gibi lastik değiştirirseniz hem daha az yol sesi çünkü P7 ler desibel olarakta sesli hem de daha konforlu yolculuk yaparsınız çünkü lastik gerçekten sert bir lastik.