škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yetkili serviste bakım için fiyat belirsizliği

ufy1905 · 33 · 10471

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Efe den 1 hafta icinde iki farkli fiyat aldim telefonda. Ustelik periyodik bakim. E kardesim gecen hafta şu fiyati vermistin dedim, alinan cevap eee, kem, küm, ıııı, aaaa. Dedim ben biliyorum o harfleri, sen rakamlara caliş

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: LeChiffre;445316
Efe den 1 hafta icinde iki farkli fiyat aldim telefonda. Ustelik periyodik bakim. E kardesim gecen hafta şu fiyati vermistin dedim, alinan cevap eee, kem, küm, ıııı, aaaa. Dedim ben biliyorum o harfleri, sen rakamlara caliş

Bizim dansözler yine çalkalıyorlar ha  :kat:

Çevrimdışı aybar58

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
valla sivasta yetkili servis yok iyikide yok ben burda özel audi servisi var oraya götürüyorum her malzemeyi gözünün önünde takıp söküyorlar herşey sıfır ambalajda göerek yaptırıyorsun yok karter tıpası yok şu bu fiyat yok bir yılda yol yardımı fiyat şok şok şok 160 tl

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada indirim gunleri oncesi 90 bin bakim arti seneden dolayi triger degisimi (gercek km 79 bin) 1150 törkiş lira iken bu ay icin verilen fiyat 950 liracik. Bilginize. Yetkili servis fiyatidir.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: LeChiffre;446759
Bu arada indirim gunleri oncesi 90 bin bakim arti seneden dolayi triger degisimi (gercek km 79 bin) 1150 törkiş lira iken bu ay icin verilen fiyat 950 liracik. Bilginize. Yetkili servis fiyatidir.

60 TL lik bir sapma var..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: LeChiffre;446759

Triger değişim işçiliğine 150 TL alıyoruz dedi Serkan Usta, triger seti fiyatları muhtelif

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;446760
60 TL lik bir sapma var..

Valla Akif hocam aşağıda ayrıntılı anlatacağım gibi.

Alıntı yapılan: lrfan;446772
Triger değişim işçiliğine 150 TL alıyoruz dedi Serkan Usta, triger seti fiyatları muhtelif

Hocam öncelikle fiyat aldığınız için çok teşekkür ederim. Bize verilen fiyatları şöyle detaylandırayım foruma bilgi olması açısından.

SHELL 10/40 MOTOR YAĞI.........118 TL
ANTIFIRIZ..................................54 TL
BENZIN FILTRESI........................41 TL
POLEN VE TOZ FILTRESI.............20 TL
HAVA FILTRESI..........................31 TL
4 BUJI.......................................39 TL
YAĞ FILTRESI.............................13 TL
SU POMPASI..............................122 TL
V KAYISI, GERDIRME...................80 TL
TRIGER KAYISI, KASNAK V.S........85 TL
EKSANTRIK KAYIS.......................39 TL
VANTILATOR KAYISI....................25 TL

90 BIN BAKIM ISCILIK................85 TL
TRIGER DEGISIM ISCILIK............160 TL
DEVRIDAIM POMPA ISCILIK.........143 TL

TOPLAM YEDEK PARCA YAKLASIK......665 TL
TOPLAM ISCILIK...............................390 TL
KDV.................................................180 TL

VERILEN TEKLIF GENEL TOPLAM.....................................1150 TL
EKIM AYI ICIN VERILEN FIYAT .........................................950 TL

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
İşçilik şişik geldi, triger için yapılan iş zaten devirdaim pompası değişimini hazır hale getiriyor. Triger değişince zaten yağ değişecek, 90 bin bakımı işçiliğini ve devir daim değişim işçiliği sanki ayrı ayrı zamanlarda yapılacak gibi fiyatlandırılmış.

Ama yetkili servis böyle, ağır bakımın orada yaptırılması mantıklı olur iyi niyet durumu falan ihtiyaç gösterirse  ;)

70-80 TL'ye 4 litre Mobil 1 yağ bulunabiliyorken Shell'e 120 TL ayıp. Üstelik servisler yağı varilden dolduruyor, maliyeti 4 litre yağ fiyatından bile az, amma çok bıdı bıdı ettim  :D

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam tesekkur ederim "mesaji" aldim. Burada yetkili servise goturup yaptirmamin tek nedeni, sonradan onemli masraflar cikarabilecek triger degisiminin servis garantisinde yapilacak olmasi. Araci aldigimdan beri Skoda hakkindaki yegane dusuncem, arac on numara, satis ve servis 5 para etmez. Yasadiklarim bunu ogretti.

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hazır fiyatlardan konu açılmışken benim fabia dan da rölantide çalışırken ritmik bi ses geliyordu.. götürdüm özel servise gergi bilyası bozulmuş değişecek dedi parçaya 180 tl bide kayışı da değiştirdi ona 30 tl aldı sizce fiyatlar nasıl...

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yukarida bahsetmis oldugum 90bin bakim ve beraberindeki triger degisimi, İrfan hocanin belirttigi konular uzerinde tekrar durularak/hatirlatilarak, toplam 830TL ye yaptirilmistir. Ufak tefek mekanik ve elektrik isleri de buna dahil edilmistir. Paylasimlari icin basta kendisi olmak uzere tum arkadaslara tesekkur ederim.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda 2 yil garanti veryor
Bu yil garanti bitiyor periyodik bakimini
Ozel de mi yaptirsak
Yoksa yetkili servise mi gitsem
Garanti nasil olsa bitiyor gidip yetkili fakat yetkinsiz servislere yuksek meblaglarda para odemenin gereksiz oldugunu dusunuyorum
Ne dersiniz

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;458897
Skoda 2 yil garanti veryor
Bu yil garanti bitiyor periyodik bakimini
Ozel de mi yaptirsak
Yoksa yetkili servise mi gitsem
Garanti nasil olsa bitiyor gidip yetkili fakat yetkinsiz servislere yuksek meblaglarda para odemenin gereksiz oldugunu dusunuyorum
Ne dersiniz

Yerden göğe kadar haklısın ama, işinin ehli özel servis bulmak da şans işi:rock2:

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;458903
Yerden göğe kadar haklısın ama, işinin ehli özel servis bulmak da şans işi:rock2:
Tavsiye edebileceğin bir yer var mı?

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;458906
Tavsiye edebileceğin bir yer var mı?

Maalesef yok.. Çünkü sadece ve sadece 4 aylık bir Skoda'cıyım. Daha 15 bin bakımına bile gitmedim.