škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia mı GrandePunto mu?

dgn · 58 · 21641

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Siz olsaydınız hangi arabayı alırdınız?Fabia kaliteli ama GrandePuntoya göre pahalı Fabiada güçlü motor seçeneği yok ama Esp standart donanımda Puntoda ise 120 hplik t jet motor var ama esp standart değil bana göre Punto daha sportif fabia ise kullanışlı
sizin tercihiniz hangisi olurdu?

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Punto herkeste var.
O yüzden Fabia II derim ;)
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
şindi iç hacmen ve kalitean fabia üstün olabilir ama pınto 5 yıldızlı birincisi, ikincisi çok zıportif seçenekleri mefcut.

koy fabitoya 1.6 TDI 105 yada 1.4 TSI 160 filan, alçalt makineyi kanadını tak en orjinalinden bide 17 jantını koy, iş değişir o zaman.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mantık punto diyor ama kalbim Fabiş :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hem mantığım hem de kalbim Fabia II diyor. Evet; motor bakımından Punto'da harika seçenekler var; ama sportiflik motorda bitmez. Hatta pek çok kullanıcı için 1.2 Ibiza B sınıfının en sportif aracı olarak bile görülebilir.

Bu işin şanzımanı, direksiyonu, süspansiyonu var. Bu konuda VW gruptan daha iyisinin olduğunu düşünmüyorum.

Kaldı ki, Fabia II'de 1.6'lık motor seçeneği bana göre küçük çaplı bir GTI girişimi gibi bir şey.:hanz:

Ayrıca Fabia II'nin altını da alçaltmam daha; zaten 13.6 cm yerden yüksekliği var topu topu...

===========================

Kısaca; Fabia II diyorum.:ok:
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
altına aldığın hava otobanda son sürat sürüşleri mahvediyor, frenlemeyi uzatıyor yüksekllik, ağırlık merkezinin yukarda oluşu ayrı bela...

Fabia II o yükseklikle sıpor mıpor olmaz ıı-ıh :)  

extradanak, 1.6 makine iyidir hoştur, ama bu küçük kabul edeceğimiz hacimlerde, alt devirleri ölü ''atmosferik'' makinelerle spor olunmaz, T-Jet tokadı basar :)

CAUTİON: 206 nm @ 2000 rpm ve benzinli şanzımanı, benzinli yüksek devri ile, wuhuuu... 8.9 saniye 0-100 ü var, 8 olur elimde. (ciddi bi rakam 8 sn.)
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2009, 14:23:23 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla o alt alçaltmanın sınırı yok; ama 13.6 cm çok düşük bir değer zaten. Sizin Fabia I'de bile bu değer 14 cm. Bunlar lark diye yeri öpecek değerler halihazırda.

Punto'nun şanzımanını, direksiyonunu, süspansiyonunu seveceksen güzel makine tabii... Ama ben gene de 1.6 Fabia tercih ederim.

Bizim araç buna güzel bir örnek. Arada sırada gazın dibine basılır, basılmaz, o çok mühim değil. Benim bu araçtan çok yüksek bir sürüş keyfi almamın sebebi 150 hp'lik bir motora sahip olması değil. 80 hp'lik tartarla aldığım keyif belki daha yüksek güçlü rakiplerinden yüksek; neden ? Çünkü günlük kullanımda direksiyonu ayrı bir keyifli, şanzımanı ayrı bir keyifli, süspansiyonu ayrı bir keyifli...

İş sadece gaza yüklenmek ise Punto derim; o ayrı. (kaldı ki, şanzımanı yağ gibia akmayacaksa gene demem)

Ha bu arada; Fabia II'yi sadece sportiflikten ötürü tercih ettiğim sanılmasın. İş sportiflikse gider Ibıza alırım zaten.:ok:

Ama Fabia II bana göre en ideal araç. Sportiflik de dahil olmak üzere, pek çok ihtiayaca cevap verebilecek bir araç.
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2009, 14:38:46 Gönderen: SEAHAWK »
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mantıkda punto diyo kalbimde punto diyo fabianın sınıfında çoğu aracın tek kapı seçeneği var ama fabianın yok
biz 26ya punto aldık yağmur senseründen deri direksiyonuna kadar herşey var ama fabişe 35 bayıldık sis farı bile yok

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;34405
Valla o alt alçaltmanın sınırı yok; ama 13.6 cm çok düşük bir değer zaten. Sizin Fabia I'de bile bu değer 14 cm. Bunlar lark diye yeri öpecek değerler halihazırda.

Punto'nun şanzımanını, direksiyonunu, süspansiyonunu seveceksen güzel makine tabii... Ama ben gene de 1.6 Fabia tercih ederim.

Bizim araç buna güzel bir örnek. Arada sırada gazın dibine basılır, basılmaz, o çok mühim değil. Benim bu araçtan çok yüksek bir sürüş keyfi almamın sebebi 150 hp'lik bir motora sahip olması değil. 80 hp'lik tartarla aldığım keyif belki daha yüksek güçlü rakiplerinden yüksek; neden ? Çünkü günlük kullanımda direksiyonu ayrı bir keyifli, şanzımanı ayrı bir keyifli, süspansiyonu ayrı bir keyifli...

İş sadece gaza yüklenmek ise Punto derim; o ayrı. (kaldı ki, şanzımanı yağ gibia akmayacaksa gene demem)

Ha bu arada; Fabia II'yi sadece sportiflikten ötürü tercih ettiğim sanılmasın. İş sportiflikse gider Ibıza alırım zaten.:ok:

Ama Fabia II bana göre en ideal araç. Sportiflik de dahil olmak üzere, pek çok ihtiayaca cevap verebilecek bir araç.
fabia her ihtiyaca karşılık veriyor ona katılıyorum ama iş fiyat özellik veya fiyat performans karşılaşmasına gelince kaybediyor

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;34407
Mantıkda punto diyo kalbimde punto diyo fabianın sınıfında çoğu aracın tek kapı seçeneği var ama fabianın yok
biz 26ya punto aldık yağmur senseründen deri direksiyonuna kadar herşey var ama fabişe 35 bayıldık sis farı bile yok

aynısını bende yaptım, 33 binlira verdim. verdiğimiz para BNV motor ve GGV kodlu şanzımana gitti bilesin.

arkaya hoparlörü kendim taktım, sisleri kendim taktım. park sensöründen başka bi sensörde yok, onuda sonradan taktık :++: :++: :++:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o motorun sesini duyan arkadaşlarım ve akrabalarım 35 bini bu traktöremi verdiniz diyo:D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;34412
o motorun sesini duyan arkadaşlarım ve akrabalarım 35 bini bu traktöremi verdiniz diyo:D

rölantisi bildiğin traktör canım, 3-4-5 viteslerde 2750-4000 devirler arası sesleri dinletmeli.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;34413
rölantisi bildiğin traktör canım, 3-4-5 viteslerde 2750-4000 devirler arası sesleri dinletmeli.
3000 devirden sonra motor coşuyo zaten
===========================
bide puntonun artık en baz modelinde bile aynalar boyalı çıkıyo fabiada ise plastik