škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.2 TSI 105 HP DSG hakkında

codespr · 49 · 21774

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tafa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
forumlarda oldukça faalsiniz ;)

bir sorum olacak.. diğer forumlarda da baktım ama göremedim. 1.2 tsi dsg fabia için yazılım yapılan bir örnek var mı? varsa linke atabilirseniz çok sevinirim..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: tafa;332297
forumlarda oldukça faalsiniz ;)

bir sorum olacak.. diğer forumlarda da baktım ama göremedim. 1.2 tsi dsg fabia için yazılım yapılan bir örnek var mı? varsa linke atabilirseniz çok sevinirim..

Fabia için olmasa da aynı motora sahip Leon'lar var, Seat forumları takip edilebilir, ama bence ilk olarak Mehmet Gazihan'a ulaşın, bilgi ve fiyat alın, custom yapıyor, 130 bg gören var uygulama sonrasında Leon 1.2 TSI'de ;)

ABT'ye de sorulabilir, İstanbul'da uygulamasını yapan yerler vardır mutlaka. Keza Revo Chip de araştırılabilir --> http://www.performancecar.sahibinden.com/

Genelde Chip uygulaması güç eğrisinin zayıf yönlerini düzenlemede kullanılıyor aslında ama bizim takada 1750 ile 4100 devir arası sağlam bir bant var, uzun, yayla gibi (fotoda mavi olarak görünen, siyah ise 1.6 MPI 102 bg Hitler motoru) :)

Çevrimdışı tafa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
polo ve leonlarda uygulama örnekleri var ancak araşlarda kullanılan beyin diye tabir edilen kısım farklı firmalara ait. örneğin fabia cmos marka.. bu farkdan dolayı dırek aynı yazılımlarla kullanılmasında sıkıntı var ve fabia da henüz bu yazılımın örneği yok. yani birilerinin adım atıp ilk map çalışmasın yaptırması gerekiyor. sonra paylaşımlardan her yere yayılıyor.. bende 4- 5 farklı yazılım markasında bu ornegı bulamadım. kısmette ilk olmak  varmış :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tafa;332716
polo ve leonlarda uygulama örnekleri var ancak araşlarda kullanılan beyin diye tabir edilen kısım farklı firmalara ait. örneğin fabia cmos marka.. bu farkdan dolayı dırek aynı yazılımlarla kullanılmasında sıkıntı var ve fabia da henüz bu yazılımın örneği yok. yani birilerinin adım atıp ilk map çalışmasın yaptırması gerekiyor. sonra paylaşımlardan her yere yayılıyor.. bende 4- 5 farklı yazılım markasında bu ornegı bulamadım. kısmette ilk olmak  varmış :)

Benim bildiğim revo motor bilgilerinize göre map yapıyor.. Yani burdaki bayi bilgileri save ediyor revoya mail atıyor o da yazılımı hazırlayıp tekrar geri dönüş yapıyor bu sayede aracınıza uygun yazılım üretilmiş oluyor :) Aynı durum superchip içinde geçerli :)