škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Türkiyede tek! 85 hp Fabia RS :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;295113
Biliyom biliyom, takılıyom öyle. Bu yeni otomatik şanzımanlar S moduna bile gerek kalmadan güzel davranış sergiliyorlar. Ben mesela direk R'e çekiyom :rm: roket mode on stayla :rm:
Araç 10 km/s ile bile olsa ilerlerken P' ye alma da.:kiki: Ben yaptım oradan biliyom.:rm:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;295127
Araç 10 km/s ile bile olsa ilerlerken P' ye alma da.:kiki: Ben yaptım oradan biliyom.:rm:

Ben otomatiği beceremiyorum abicim zaten, kendimi boşlukta hissediyorum, aptal gibi hissediyorum, kontrolü elimde olmayan zırzavata karşı bünye ciddi tepki veriyor, şekerim yükseliyor, tansiyon saçmalıyor :rm:
Geçen akşam arkadaşımın yeni Auris'e bindim, öncesinde 1.33 manuel'i vardı sonra adam otomatik 1.6'sına geçti zorunluluktan dolayı. Ulan aldım çıktım otoparktan, çocukların ilk öğrenmesi gibi oldum, lan ne biçim duygu o, sol ayak devamlı pedal arıyor, elim vites topuzuna gidiyor, arkadaşım sürekli ulan tamam unut onları elleşme bas git sadece telkinleri :rm: kısmet olursa bundan sonrakinde bende İstanbul'da artık otomatiği düşünüyom ama ciddi zaman var buna sanırım, yok manuelin gözünün kaymağını yiyem ben ya :rm: P'di D'di cart curttu tüm konsantre gidiyor, gazlayacam o bile zevk vermiyor lam :rm:
Dohtor benim neyim var :rm: doğruyu söyleyin :rm:

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;295132
Ben otomatiği beceremiyorum abicim zaten, kendimi boşlukta hissediyorum, aptal gibi hissediyorum, kontrolü elimde olmayan zırzavata karşı bünye ciddi tepki veriyor, şekerim yükseliyor, tansiyon saçmalıyor :rm:
Geçen akşam arkadaşımın yeni Auris'e bindim, öncesinde 1.33 manuel'i vardı sonra adam otomatik 1.6'sına geçti zorunluluktan dolayı. Ulan aldım çıktım otoparktan, çocukların ilk öğrenmesi gibi oldum, lan ne biçim duygu o, sol ayak devamlı pedal arıyor, elim vites topuzuna gidiyor, arkadaşım sürekli ulan tamam unut onları elleşme bas git sadece telkinleri :rm: kısmet olursa bundan sonrakinde bende İstanbul'da artık otomatiği düşünüyom ama ciddi zaman var buna sanırım, yok manuelin gözünün kaymağını yiyem ben ya :rm: P'di D'di cart curttu tüm konsantre gidiyor, gazlayacam o bile zevk vermiyor lam :rm:
Dohtor benim neyim var :rm: doğruyu söyleyin :rm:

Bi daha duz fites alani opsunler :) otomatik aldim rahatladim. Daha dun linea sirket aracini 1.viteste unutup kokledim. Niye vites degismiyor diye de dusundum. Sonra da park ederken debriyaji unuttum.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulysses;295137
Bi daha duz fites alani opsunler :) otomatik aldim rahatladim. Daha dun linea sirket aracini 1.viteste unutup kokledim. Niye vites degismiyor diye de dusundum. Sonra da park ederken debriyaji unuttum.

Rahatlığına rahatlıktır lakin manuel kullanan her vitesi kullanabilir ama otomatiğe alışan ne kadar tecrübeli sürücüde olsa sudan çıkmış balığa döner, yeri gelir arabayı kaldıramaz bile :)

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;295138
Rahatlığına rahatlıktır lakin manuel kullanan her vitesi kullanabilir ama otomatiğe alışan ne kadar tecrübeli sürücüde olsa sudan çıkmış balığa döner, yeri gelir arabayı kaldıramaz bile :)

Bosver abi alis gitsin ist.da. cekilecek dert degil.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulysses;295151
Bosver abi alis gitsin ist.da. cekilecek dert degil.

Yok haklısın, o konuda katılıyorum gerçekten. Bende aynen, kısmet nasip olursan bundan sonrakinde otomatik tercih edeceğim kuvvetle muhtemel :):ok: o dur kalk trafikleri adamı canından bezdiriyor gerçekten. İstanbul otomatiksiz artık çok zor daha doğrusu yorucu olmaya başladı.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;293551
Beni de bir Fabiş yokladı Pazar günü, aynı renk aynı kasa, e-5'e girerken ara gaz korna falan, önce tanıdık sandım, sonra baktım yokluyor.

Dedim belki TSI motorun nasıl kaçtığını görmek istiyor, hafif burun gösterdim bakayım kapışmak mı istiyor, aynen öyleymiş, yol yokuş yukarıydı (Acıbadem istikametine) son görüşü oldu beni :) Bastım gittim

irfan abinin hesabına baki abi girmiş. :++::++:

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Birkan;295191

Ben arkadaki TSI yazısını sökeyim  :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;295138
Hepsini de sürerim.:huh: Hiç de ayağım debriyaj aramaz.:huh: Düz viteste de vites atsın diye beklemem.:huh: Bu kadar da mütevaziyimdir.:huh:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;295191

:rm::rm::rm:

Alıntı yapılan: Uğur@k@r;295471
Hepsini de sürerim.:huh: Hiç de ayağım debriyaj aramaz.:huh: Düz viteste de vites atsın diye beklemem.:huh: Bu kadar da mütevaziyimdir.:huh:

Her şekilde bende öttürürümde, manueldeki konsantrasyonu otomatlı olanda yakalamıyorum :rm:  neyse daha yazdırma bana milletin önünde, ağğnadığın sen onu :rm:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;295493
Her şekilde bende öttürürümde, manueldeki konsantrasyonu otomatlı olanda yakalamıyorum :rm:  neyse daha yazdırma bana milletin önünde, ağğnadığın sen onu :rm:
Ezbere sürmem.:huh: Araç ne ise ve ne istiyorsa ona göre giderim.:huh: Nebze göre şerbet yani.:huh: Arada şerbeti fazla kaçırdığım da olmuyor değil hani.:kiki:

06lkn66

• Ziyaretçi
yazacaktım fısat olmadıydı şimdi yazıyorum bi konunun daha yoldan çıkarılmasını izlemenin mutluluğu var içimde :rock1::rock1:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;295713
Ezbere sürmem.:huh: Araç ne ise ve ne istiyorsa ona göre giderim.:huh: Nebze göre şerbet yani.:huh: Arada şerbeti fazla kaçırdığım da olmuyor değil hani.:kiki:

:hmm::hmm::hmm::blm::blm::blm:

Bu ne lam :rm::rm::rm::rm:
"Nebze"ni sevim senin :rm::rm:

Canım şerbet çekti lam bu arada, gidekte içek bi :rm:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;295888