škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 fabia elegance almaya niyetlendik görüşleriniz...

nuri · 47 · 17247

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı JBL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Babam ilk Roomsterı aldığında ısınamamıştı arabaya. Fabıa I den Roomster a geçiş yaptığımızda "Yaa bu bana sanki kamyon gibi geliyor arkası çok uzun diyordu"  içine bindiğine.Bu bence küçük arabaya binmenin vermiş olduğu bir duyguydu fabia I in ların içi  Roomster GÖRE DAR OLDUĞUNDAN BİR SÜRE ALIAMADI AMA SONRASINDA BABAMI ARABADAN İNDİREMEDİK :D bize fırsat bırakmıyor artık :D

Kıssadan hisse bence büyük değil biraz bindikten sonra rahat alışacaksın ;)

Çevrimdışı nuri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar fabia maceramız başlamadan bitti ne yazıkki araç satılmış demekki çok istiyince olmuyormuş. bugüne kadar bişeyi ne kadar çok istediysem olmadı neyse durum böyle işte herkese yorumları için eline sağlıkk...
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2009, 20:04:22 Gönderen: nuri »

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;23181
Golf ile aynı uzunlukta....

kesin aynı değildir, en kötü 0,6 cm daha uzundur :haha:

Çevrimdışı Fabia14

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bendede classic plus 1.4 benzinli olanı var 1,5 yıldır kullanıyorum maşallahı var. Araca dıştan bakıldığında küçük gibi görünüyor ama içine bindiğinizde olumsuz düşünceler değişiveriyor. Araç kullanışlılık olsun, iç hacim genişliği olsun ve performans olsun çok güzel bir araç.

Çevrimdışı wickedMuK.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle.Ben ne adamlar gördüm ne kadar kötü bir araba diyenler.
aRaca bir bindiriyorum vites geçişleri olsun rahatlığı olsun valla çok kıyak araba.

Çevrimdışı nuri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bahsettiğim araç satılmamış bugün aradı bizi. alacak adam krediyi felam ayarlayamamış. 24 diyo araç için. yorumlarım biraz kötü olabilir o yüzden kusura bakmayın tamamen subjektif yorumlar yapıcam. neyse araç 1.6 elegance modeli ama araçta klimanın sol tarafında olması gereken esp on / off tuşu yerine asr tuşunu görünce şok oldum dedim bu araçta esp yokmuydu felam. kem küm cevaplar geldi adamda kitlendi. araç tam 1 yıllıktı 1 yıl daha garantisi vardı. bu arada satıcı sahibi diil. otomotiv işi yapan bi yer galeri de denemez consinye bi yer. neyse peder sürdü aracı acayip motor sesi geliyo aracın içine yol sesi de cabası ama  kötü yola soktum aracı özellikle tıkırtı yapan yer varmı diye sol kapı tarafından geliyodu biraqz ses. vites geçişleri kemikli ve tak sesi geliyo geçirince vitesi. yani bizim eski megane den daha fazla yol sesi alıyodu içeri neyse peder pek hoşnut olmadı bu durumdan. araçın içi acayip hor kullanılmış vites topuzu ve direksiyon simidi aşınmıştı. 33 bindeki araba için yazık dedim sadece malzeme kalitesi bu kadar mu düşük olur. çakmaklıkıda yerinden çıkmıştı. bizim ustaya gösterdik aracı tertemiz dedi kaporta motor problem yok dedi. ama bu vereceğiniz paraya yazık. gelin bi toyota corolla ya binin de araba ne demekmiş görün dedi neyse bindik araç 2007 model eski kasa sedan terra modeliydi ve tam 150 bin km deydi lpg li içeri daha az yol sesi alıyodu ve daha seriydi fabia ya göre bizim aklıda çeldi. bundan sonra usta ne derse onu yapıcaz demekki adamın bi bildiği varkı bize o araçları önermeyip başkalarını öneriyo. golf ve corolla önerdi bize bakalım gene araştırmaya başladım. baktığım araç izmirde bu arada almak isteyenler içinde ön bilgi olur hem

Çevrimdışı nuri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu arada aracın koltukları ve kapı tutamak yerleride acayip kötü durumdaydı çizik cuzuk içindeydi.

Çevrimdışı wickedMuK.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sadece o araca bakıp yorum yapmayın bence.Sizin de söylediğiniz gibi araç hor kullanılmış.
Gidin isterseniz Skoda bayiisinde deneme sürş yapın.Gerçekten farkı anlayacaksınız.
Ayrıca Corolla alacağınıza Golf alın

Çevrimdışı nuri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bide bir şey sormak istiyorum bu araçlarda esp yok mu şimdi yoksa varda tuşunu mu koymayı unutmuş bu skoda yoksa esp var diye milleti mi kandırıyo ??
artık hangisi denk gelirse aslında bi golf vardı beğendiğimizde çok para diyo araca linki de veriyim
http://www.sahibinden.com/26_000_km_de_2007_model_golf_goal_1_6_fsi_tiptronik_sunroof-56WQQaXQQ14252406WQQpXQQdisplayitem

en son 33 e inmişti bundan 1 ay önce. bizde 31 e kadar verdik ama inmedi demekki fiyatı yüksek hala satamıyo aracını ki bence taş çatlasa 30 eder o araç şehir içi 10 litre min yakıyo çünki alan adamın bütçe baya sağlam olmalı :ok: ben yol bilgisayarına baktığımda 100 km de 14.5 litre yazıyodu

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şunu söyleyebilirim.Sınıf farkı var tabi.Fabia ile corolla karşılaştırılamaz..Corolla iyi arabadır ama 2007 corolla kullandım.İçeri çok motor sesi alan bir araç.Ve yol tutuşu çok kötüdür..Şirkette vardı bizim ordan biliyorum..Corolla ile Octavia karşılaştırılmalı..o zaman bakın sonuç nasıl değişiyor..:)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı nuri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ya aslında ben toyota yı çok sırdan bir araç diye bilirdim de demekki güzelmiş. nese pek iesp hakkında ne düşünüyosun ??

Çevrimdışı nuri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ya aslında içeri motor sesi alması benim içi iyide ben severim onu sportif oluyo. ama pederin kafa şişti içerde tabi. kaç yaşında adam :)

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Corolla ile Fabia yı karsılastırmak adil olmaz tabiki, yakın bir arkadasımda 2005 tüplüsü vardı, 150 bin km arac, cok sessiz bir aractı, benim 2005 Fabia dan daha sessiz acıkcası, fakat 150 bin km li otomatik corollayı bile hemen 21.500 tl ye sattı, aynı model fabianın fiyatı daha düsük,

Golf olayına gelincede, yakıtı kafanızı karıstırmasın, hafta sonu Akcakocaya sıfır(daha 2.500km de) 140 beygirlik Golf ile gittim, 1,4 motor, 6 ileri vites, canavar gibi masallah, 6.vites 110-120 km hızlarda 6 litre ortalama, kasarsan 5 li degerleri görebiliyorsun,
tabi 140 lık makine bastınmıda deli gibi gidiyor, bastınmı yakar tabi ama 10 litre yaktırmak cok zor, asırı trafikde belki, sehirici cok kullanmadım ama sehirici yakıtı 8 litre gibi olur bence,

Çevrimdışı nuri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
valla kardeşim baktığımız araç 1.6 fsi mnotorlu 115 ps olanından dı 1.4 tsi lar baya az yakıyolar onu biliyorum. ama acaba iç gürültü nasıl yol ses,i ve motor sesi alıyo mu ?