škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 fabia elegance almaya niyetlendik görüşleriniz...

nuri · 47 · 17245

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nuri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
araç 2008 model gri 1.6 elegance 105 ps benzinli 33000  km de bi araç . fiyat olarak nette 24.750 yazılmış  ben hep full olan modellere bakarım nette bu seferde bu denk geldi acaba nasıl bi araçtır şehir içi 9.3 yakıyo galiba elimde bi broşür ü vardı ordan baktım da. çok gibi sanki tüketim b segmenti bi araç için kilosuda az. euro n cap testinden kaç almış acaba ? herhangi bi kronik sorunu varmı bu araçların veya alırken dikkat edilmesi gereken birşey ?? onun haricinde eklemek istedikleriniz var mı benim aklımdan geçen bu araç için 22 lira felam vermek.
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2009, 22:09:44 Gönderen: nuri »

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle merhaba.

Sitemizde diğer yerlere göre daha çok Fabia II kullanıcısı var sanırım. Ayrıca Roomster'da da aynı 1.6 motor olduğundan (ve bu aracı kullanan üye/üyelerimiz de olduğundan) işinize yarayacak bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz umarım.:ok: (Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız da diğer üyelerimiz de mutlu olacaktır sanırım.:ok:)

===============================================

Benim de ilgimi çektiğinden daha önce araştırdığım 1.6 motor konusunda bir kaç genel bilgi sunabilirim belki. Ama o da kullanım tecrübesi değil; araştırma sonucu elde edilmiş bilgi olacaktır.:)
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı nuri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hmm skodam.com a da üyesiniz galiba ordan hatırladım sizi. valla hiç farketmez elinizdeki tüm verilere ihtiyacım var şu an çünki orda burda okuduklarımdan başka bişey bilmiyorum araç hakkında

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o araçı 22 000 almanız nerdeyse inkansız  fabia 2nin en fülü ve  benzinlinin en güçlü modeli  internette fabia 2 nin classic plusları o fiyata dönüyo

Çevrimdışı nuri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ya işte 22 olmaz 23 olur ama daha fazla çıkmıycam. telde konuştum 24 dedi bakalım yüz yüzeye konuşmayı yarın yapıcam. 1 2 tane toyota varmış benim usta dedi eğer almassak bu aracı almayı düşünüyorum. ama bu aracın şehir içinde 9.3 litre yani 1.4 tsi passattan fazla yaktığını da unutmayın o yüzdendir ki bence piyasası düşük
0 ı şu anda 33 lira  1.5 2 yıl kullanınca 9 lira kaybetmiş araç
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2009, 22:49:24 Gönderen: nuri »

Çevrimdışı nuri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence o fiyata 2005 A5 octavia 1.6 mpı almayı yada seat leon düşünebilirsiniz

Çevrimdışı nuri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hb araç bakıyoruz. bide full ( bu tabiri kullanmayı hiç sevmiyorum ) araç bakıyoruz . c ila b segment. octavia ya dışında kalıyo bizim kriterlerin :)

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia'nın Passat 1.4 TSI'den fazla yakacağı görüşü tartışmaya açık. Bu sınıftaki 1.6 araçların biraz dezavantajı olduğu doğru; ama bu tamamen genel talep ile ilgili. Yoksa benim kendim için düşüneceğim ilk araçlardandır 1.6 Fabia.:ok:

Zaten yakıt bir yana; o güç-ağırlık oranıyla (ve de tork-ağırlık) sırf performansı için bile tercih edilebilecek bir araç. Zaten benzinli FABİA tercih ederseniz "aman 1.6 değil, 1.4 olsun; ekonomi yapayım" demek pek doğru değil kanımca. Benzinli araçta ciddi bir ekonomik kazancın anahtarı ancak LPG'dir. 1.6'dan 1.4'e düşmeniz durumunda yaşayacağınız performans kaybı, elde edeceğiniz ekonomiye baskın gelebilir. Uyarmış olayım.:) (tabii bu biraz da sizin önceliklerinize ve kullanım stilinize/ihtiyaçlarınıza bağlı)

Sonuç olarak söz konusu araç Fabia II ise; 1.6 ya da 80'lik 1.4 TDI'ı önermek isterim. 2. el dizel araç alma riski size ait.:) Ama olur da temiz bir tane de bulursanız, o da güzel bir seçenek. Üstelik hakikaten de ekonomik bir motor. Bu da ilk elden tecrübemdir.:D
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı nuri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hmm valla fabrika verisini yazdım ben. ki araçlar fabrika verisini de geçer normalde. yarın buluşucaz araba sahibiyle bakalım çok merak ediyorum nasıl gidiyor diye

Çevrimdışı nuri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
http://www.sahibinden.com/7500_kmde_2008_modelskoda_fabia_elagance_1_6_16_valf-95WQQaXQQ13867132WQQpXQQdisplayitem
arkadaşlar bakın burda da 2008 model hemde 7500 de 24 liraya var keçke izmir de olsaymışş yanlız ilan pasif durumda satılmış olabilir. şu ana kadar görüştüğüm çoğu galeri 1 ila 2 lira indirdiğini hesaba katarsak benm dediğim aracın ederi 22 felam işte

Çevrimdışı JBL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar bizdede Roomster Comfort var comforttan memnunuz (koltuk döşeme kirliliği hariç :D ) bizdede 1.6 16V motoru var ne yakıoyr ne yakmıyor orasını pek bilmiyom ama basınca gidiyor :D
bide 22 bin ytlye bende alabileceğini sanmıyorum ama yinede pazarlık şansın var tabi

Çevrimdışı JBL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nuri;23073
http://www.sahibinden.com/7500_kmde_2008_modelskoda_fabia_elagance_1_6_16_valf-95WQQaXQQ13867132WQQpXQQdisplayitem
arkadaşlar bakın burda da 2008 model hemde 7500 de 24 liraya var keçke izmir de olsaymışş yanlız ilan pasif durumda satılmış olabilir. şu ana kadar görüştüğüm çoğu galeri 1 ila 2 lira indirdiğini hesaba katarsak benm dediğim aracın ederi 22 felam işte

burdaki aarabada elegance yazıyor ama elegance özellikleri yok dikkatli ol far kıyakama ilk gözüme çarpanlardan hangi modelde hangi özellikler var araştır gittiğinde kontrol et karşındak,i  kişi elegence diyipte tamam deme yani ;)

Çevrimdışı nuri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
peki bu araç elegance mi ?? valla acemiyim skoda konusunda pek bilemiyorum donanımlarını
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2009, 11:44:30 Gönderen: nuri »

Çevrimdışı JBL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bunada baktım elegance (comfort ) özellikleri taşıyor normalde 2 renk koltuk timi var renk olarak bir krem rengi ötekide siyah bununki siyah ve comfort özellikleri var ama bundada far yıkama yok o ilgimi çekti :S