škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yay hakkinda destek...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ALİ İLA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
beyaa bir tuningci indirdim internetten ama değdi bee, buldum sonunda....

Almanya daki sitesin de  vRS ler için yay çıkarmış adamlar ve tektip standart Eibach 20mm(2cm) başka alternatif koymamışlar , yukarıda da belirttiğim nedenlerden ötürü ve aracın fabia2 lere oranla lastik-çamurluk aralığının zaten daha dar olduğundan dolayı vede aracın zaten yere yakınlığından ve ağırlığından ötürü 2cm yapmışlar...

fabia2 lere de 3,5cm olanı önermişler gene Eibach....

en son DP tuningi aradım gene fiyatları oradan aldım,

20mm (2cm) vRS için önerilen           :   210,00 EURO       ( Teslim 1 ay )
35mm (3,5cm) Fabia2 için önerilen     :   370,00 TL  

PAZARLIKSIZ FİYATLARDIR YALNIZ :)
:gut:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ALİ İLA;283719
beyaa bir tuningci indirdim internetten ama değdi bee, buldum sonunda....

Almanya daki sitesin de  vRS ler için yay çıkarmış adamlar ve tektip standart Eibach 20mm(2cm) başka alternatif koymamışlar , yukarıda da belirttiğim nedenlerden ötürü ve aracın fabia2 lere oranla lastik-çamurluk aralığının zaten daha dar olduğundan dolayı vede aracın zaten yere yakınlığından ve ağırlığından ötürü 2cm yapmışlar...

fabia2 lere de 3,5cm olanı önermişler gene Eibach....

en son DP tuningi aradım gene fiyatları oradan aldım,

20mm (2cm) vRS için önerilen           :   210,00 EURO       ( Teslim 1 ay )
35mm (3,5cm) Fabia2 için önerilen     :   370,00 TL  

PAZARLIKSIZ FİYATLARDIR YALNIZ :)

vRS icin olan pahalıymış. :) Yazılım işinide araştırabilirsin bence,yazılımda lazım 1.4 TSI motora.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı ALİ İLA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;283722
vRS icin olan pahalıymış. :) Yazılım işinide araştırabilirsin bence,yazılımda lazım 1.4 TSI motora.

herşeyi tadında bırakalım dostum, 215 bg lik bir güç , güç değildir...180 bg işimi görüyor...

bnm kuzen de az-çok ilgilidir ve makina mühendisidir kendisi, oda chip tavsiye etmedi aracın beynine 3-4 yıllık süre biçti o zaman... fabia da 215 gereksiz bir performans olur bence(kan çıkar)  :kork2: zaten yol tutuş ve frenajını artırmak için yayı tercih ediyorum..

sadece ve sadece şu anda ekstra yaptırabileceğim bir yay kaldı , oda iyice araştırıp uygun olanı yapayım diyorum...aracı tertemiz elimden çıkarmak istiyorum 2012 de yeni kasaları gelirse , çok şükür daha bir çiziği yok, işten fazla kullanamıyorum aracı 1 yaşı bitti 7000km de ve daha bir kere 97 oktandan aşağı koymadım(slipleri saklıyorum) :)  bakalım hayırlısı olsun bir araca masraf yaptıktan sonra çıkarmak da zordur gerçi yaa..

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ALİ İLA;283657
dediğiniz gibi eskiden Eibach satıyorlarmış şimdi haliyle elindekine yönlendirmek istedi.. KW diye bir marka 220 EURO fiyat verdi ve 3cm den fazla takmanızı tavsiye etmem dedi, rs lerin zaten 1,5 tona yakın bir ağırlığı var ve aracın çok da yüksek olmadığını lastik-çamurluk arasının ama aracın iskeletiinn yüksek dik yapıldığından bahsetti...en azından mantıklı açıklamalar yapan ve ilgilenen biri :)  2 hafta sipariş zamanı verdi birkaç araştırma daha yapayım eibach bulamazsak alternatif olur... he birde 3cm lik de aracın ağırlığından dolayı öyle beşik misali bir sallantı kesinlikle olmayacağını da bahsetti ama takmadan bilemeyiz :)

35 lik chip fiyatıda 1250 TL verdi  :kart:

BTG ilgili yerdir, güzeldirler. KW güzel helezondur, ben Civic üzerinde kullanmıştım, belirttiği değerden daha da fazla düşürür H&R gibidir, gerçi bu durum birazda arabasına göre değişebiliyor ama Civic'te de 30 mm'lik takmıştık daha takıldığı gün yerde süründü araba :D Konfor konusunda da Eibach kadar olmasada iyidir, H&R dışında diğer markaları değerlendirebilirsiniz. H&R hem çok abartı düşürür hemde konforu yoktur. Günlük kullanım bir araç için fazla hardcore helezondurlar:)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İki yayın sertliklerini araştırmak lazım :)

Gitmişken ARB ile kule gergisinide sorsaydınız :)

Çevrimdışı ALİ İLA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;284028
İki yayın sertliklerini araştırmak lazım :)

Gitmişken ARB ile kule gergisinide sorsaydınız :)

Telden görüştüm zaten, yarın sorarim sonrada karar verip sipariş vermekte olay...

ARB ile kule gergisinin katkısı nedir?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ALİ İLA;284029
Telden görüştüm zaten, yarın sorarim sonrada karar verip sipariş vermekte olay...

ARB ile kule gergisinin katkısı nedir?

Arb arkadan savrulmayı azaltır kuler gergiside ön taraftaki esnemeyi aza indirir daha iyi tutunur :)

Arb nin açılımı anti roll bar dır internettek ikisi hakkında da bilgi bulabilirsiniz :)

Mesela :

http://forum.donanimhaber.com/m_25125050/tm.htm

Çevrimdışı ALİ İLA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;284032
Arb arkadan savrulmayı azaltır kuler gergiside ön taraftaki esnemeyi aza indirir daha iyi tutunur :)

Arb nin açılımı anti roll bar dır internettek ikisi hakkında da bilgi bulabilirsiniz :)

Mesela :

http://forum.donanimhaber.com/m_25125050/tm.htm

ARB yükseklik ve sertlik oranları varmış bunu yaya göremi seçicez burda belirleyici etken ne olacak....gerçi adamlar 20mm lik yay düşünüp yapmışlarsa bunlarıda düşnmüşlerdir yarın tuningçileri bir bir arayayım genede şu işi bitireyim artık yoksa çıkartmıyacan sen bizi işin içinden :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ALİ İLA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;288293
Son durum nedir? :)

yaw bütün hevesimi kırdılar...kime sorsam güzel olur , yaşadığın savrulma kaybolur ve yol tutuşun artar diyorlar...ama kimse arabama taktırmam orjinalliği ile oynamam diyorlar....kendi arabanız olsa dediğimde kimse yanaşmıyor taktırmaya...:)  servisdeki arkadaşlarda deymez diyor :(

sadece arb ve kule gergisini taktırıcam galiba ama onlarıda bulamıyorum şimdilik, belki benim brother lara sorayım diyorum londra civarındalar , irfan hoca nın tavsiye ettiği ingiliz skoda forum larında yapmış çoçuklar vRS lere...onlardan temin edebilirim belki diye düşünüyorum...

şimdilik bekliyorum walla...