škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Jant Hakkında Soru (Kara Jant)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle herkese iyi günler dilerim , 2014 Model Skoda Octavia Ambition donanımlı araca sahibim , yazlık lastiklerimde 16" (205/55 R16) ebadında Ilias model aracın üzerinde gelen jantlar var , kışlık lastiklerim için ise Jetta aracı olan birinden 16" (205/55 R16) orjinal jant ile aynı ölçü ve ebatlarda kara jant diye tabir edilen 4 adet sac jant satın aldım , bu kara jantları araca takarken herhangi bir ek aparat yükseltici vs. gibi bir aparat takmak gereklimidir ? yoksa  direk yazlık lastiklerin bijonları ile takılabilirmi ? sormak istediğim soru budur , lastikçiye gitmeden kara jant kullanan kişilere bir sormak istedim teşekkürler.

Çevrimdışı Swift

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Aynı şekilde ben de Jetta jantı kullanıyorum. Orijinal jantımın ölçüleri 6 1/2J x 16H2 ET48. Jettanın ofset değeri sanırım ET52 idi. Lastik 4mm daha içeride oluyor ama herhangi bir sorun, vurma, sürtme vb yaşamadım. Eğer jantınız verdiğim değerlere uyuyorsa çekinmeden kullabilirsiniz.

Ek: İlave aparat falan kullanmıyorum, farklı bijon da gerekmedi.

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hiç bir sorun olmaz, herhangi bir aparat ve farklı bir  elemana ihtiyacın olmaz, aynı jantlarla kullanıyorum kışlıkları, jettadan çıkma sizin tabirinizle sac (kara) jantlarla.
Bu arada herkesin sac, teneke yada kara jant dediği bu jantlar çelik janttır, çelik diye tabir edilen jantlar alaşım janttır, aleminyum yada titanyum ile harmanlanmış jantlar.
5 bijonu sök jantı tak kendin bile janttan lastik söküp takma derdin olmadığından yaparsın güle güle kullan. 7 yıldır araçlarımı sezona göre böyle kullanıyor lastikler jantlara takılı kaldığından balans derdi ve saklama koşullarına özen göstermeden keyifle kendim söküp kendim takıyorum, tek dikkat etmen gereken şey lastikleri ilk taktırırken balansını yaptırtman sonra atana dek tabi patlamaz yada janttan söktürmeni geketiren bi sorun olmadıkça bir daha balans yaptırmadan kullanabilirsin.

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Cevap yazdığınız için her ikinize de çok teşekkür ederim saygıdeğer forum üyesi arkadaşlar.

Çevrimdışı şafak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
5*112 bijon aralıklı çoğu jantı sıkıntısız kullanabilirsiniz. jetta golf passatların çoğu jantı uyar.