škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti yan yolcu zeminden su gelmesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kaymakam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Merhaba,

2 gündür farkına vardıgım çok şaşırdıgım bir olayı sizlerle paylaşıcagım.
Ön yolcu kısmı ve Hemen arkasındaki yolcu kısmının ayaklarımızı bastıgımız zeminde temizlik için paspası kaldırdıgımda paspasın ıslandıgını farkettim ve farkettimki zeminden bir şekilde yukarı su veriyor Bez ile bastırarak bu suyu almaya çalışsamda yarım kovaya yakın su çıkardım ama hala suyun oldugunu görebiliyorum.

Sebeblerine gelince aracın kendisinden bir su kaçagı olsa mutlaka su eksigi ışık arızası yanması lazım bu yanmıyor.Ben giderlerden bir şekilde oraya su verdigini tahmin ediyorum Servise randevu aldım 2 hafta sonraya verdi bekliyorum.

Başına böyle bir olay gelen arkadaşlar varsa aydınlatırsa çok sevinirim.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
[MENTION=15144]kaymakam[/MENTION]
Araciniz cam tavanli ise, A ve C sütunlarinin kaplamalarinin içinden geçen drenaj hatlarina bakilmasi lazim. Muhtemelen tikanmislardir.

Çevrimdışı kaymakam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araç Cam tavanlı benimde tahminlerim bu yönde.Dahan öncede renault aracımda aynı şey meydana gelmişti serviste ücretsiz kontrol ettiler düzelttiler, fakat bu skoda servisi çok acayip bir işleyişe sahip devamlı para kopartma peşindeler bakım için gitmeyi bekliyorum aceba çok bi ücret çıkartırlarmı bu durum için.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Klima drenaj borusu tıkalı ise ondan dolayı içeriye su dolar, onuda kontrol etmekte fayda var. Eğer klima çalışıyorken aracın altından su damlamıyorsa büyük bir ihtimal tıkalı.

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
sunroof'lu araçlarda ara ara kontrol etmekte/ettirmekte fayda var, giderler tıkanırsa gerçekten büyük problem yaratır.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15144]kaymakam[/MENTION]

Bence 2 hafta beklemeden herhangi bir skoda servisine randevu filan almadan dalıverin ve durumu anlatın. İleride pas(aracın tabanında), rutubet, kötü koku gibi şeylere neden olabilir. Evet, bunlar çözümsüz şeyler değil ama maddi ve manevi olarak can sıkıcı konular...