škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gaza basınca gelen ses?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Atabey01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, aracımda klima açıkken gaza bastığımda, sanki pervane bir yaprak parçasına sürter ya öyle bir ses geliyor sizce ne olabilir? ses, aracın motor kısmından geliyor. Klima türbününden falan gelmiyor.

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Atabey01;641448
Merhaba arkadaşlar, aracımda klima açıkken gaza bastığımda, sanki pervane bir yaprak parçasına sürter ya öyle bir ses geliyor sizce ne olabilir? ses, aracın motor kısmından geliyor. Klima türbününden falan gelmiyor.

az gaz verdiğinde ya da dur kalk az vererek kaltığında yapıyorsa büyük ihtimal şanzımandır.

Çevrimdışı Atabey01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: comondx;641520
az gaz verdiğinde ya da dur kalk az vererek kaltığında yapıyorsa büyük ihtimal şanzımandır.

klima açıkken gelen bir ses, klima devreye girdiğinde ses geliyor. Klima kayışlı mı? Ya da kasnağı falan rulman mı dağıtıyor acaba?

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Atabey01;641521
klima açıkken gelen bir ses, klima devreye girdiğinde ses geliyor. Klima kayışlı mı? Ya da kasnağı falan rulman mı dağıtıyor acaba?

klima açıkken araç kendi hafif devir yükseltir gaz verir gibi, bu gözle kontrol edebilirsin,  diğer kısımları daha teknik bilen arkadaşlar yanıtlayabilir

Çevrimdışı Atabey01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: comondx;641529
klima açıkken araç kendi hafif devir yükseltir gaz verir gibi, bu gözle kontrol edebilirsin,  diğer kısımları daha teknik bilen arkadaşlar yanıtlayabilir

Ses kaydı yada video çekmeye çalışacağım. Ses kayıtta çıkarsa buradan paylaşayım.

Çevrimdışı Sportif

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı ses bende de var nedenini bulamadım gaza basınca geliyor farkettigim kadariyla turbo basindan ses geliyor o baglantilarini söküp tekrar taktim ses azaldi bir muddet sonra alistim veya sesi duymaz oldum cok kisik geliyor duzeldi gibi 60000 bakimina sokucam araci bakalim 1.4 tdi dsg rapid sb

Çevrimdışı solidfact

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Klima açıkken yapıyorsa klima rulmanıdır diye tahmin ediyorum

Çevrimdışı recepsun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı ses bende de var. klima açıkken hızlanınca geliyor. Bilen bir arkadaş klima kompresoru dedi. Hata kodu olarak da klima basınç sensöründe low olarak gösteriyor. Klimayı sürekli 2000 devir üstünde aç kapa yaparsan kompresor aniden devreye girdiği için bozulabiliyor. Önümüzdeki yaza değiştirmeyi düşünüyorum ben de kompresorü.