škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Marş basma şekliniz

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, yeni bir şey öğrendim. Paylaşmak istedim.
Marşa basarken bir kez itip hemen çekince araç çalışıyor. Çok kısa tek tık ile.
Bundan haberiniz varmıydı ben mi yeni öğrendim :)
çok kısa çevirip basmanın bir sakıncası olmaz diye düşünüyorum.
yorumlarınız.. ?

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
böyle bi özellik olduğunu düşünmüyorum. aracınız çalışmaya hazır olduğunda kısacık tek tıklada alır, hazır değilse gıy gıy gıyda gıygıy şeklindede alır. marşa basmanın uzunu değil kısası makbul zaten.

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;610431
böyle bi özellik olduğunu düşünmüyorum. aracınız çalışmaya hazır olduğunda kısacık tek tıklada alır, hazır değilse gıy gıy gıyda gıygıy şeklindede alır. marşa basmanın uzunu değil kısası makbul zaten.

özellik olarak belirtmendim zaten de, kaç kişi acaba dokunup çekmek kadar kısa süreli anahtarı dayayıp bırakıyor ?
ben pek görmedim çevremde, ve şahsen yapmıyordum da :)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14988]comondx[/MENTION]

Aracınız DSG li ise zaten istediğiniz kadar basılı tutsanız da araç çalışınca marşı keser ama eğer tam motor çalışmadan marşı bırakırsanız vuruntu yapar o yüzden yeteri kadar basmak daha makul ne kısa ne uzun.

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;610441
@comondx

Aracınız DSG li ise zaten istediğiniz kadar basılı tutsanız da araç çalışınca marşı keser ama eğer tam motor çalışmadan marşı bırakırsanız vuruntu yapar o yüzden yeteri kadar basmak daha makul ne kısa ne uzun.

evet dsg, o zaman en iyisi eskisi gibi yapmak algılıyorum.  ancak fark ettim ki ben bir tık uzun tutuyormuşum. diğer arabalarımda bu şekilde marş basma olmuyordu. bunda arkadaşım dedi çok kısa tut tık diye marş basar dedi. öyle farketmiş oldum.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam onu ben de farkettim. Benimki manuel. Sanki anahtarsız çalıştırma varmış da düğmeye basıyormuş gibi bi tık atıp bırakıyorum. Kendisi yeterli marşı yapıyor. Anahtarı bırakınca marşı hemen kesmiyor yani. Kışın soğuk günlerde daha iyi farkediliyor. Çok hoş birşey bence

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Mekanik değil artık yeni nesil araçlarda,siz az yada çok istediğiniz kadar basın, çalıştığı an kendini kapatır marş yada çalışana kadar açık kalır ;) Yani bu şekilde bilinçsiz ve hatalı marş kullanımını engellemiş oluyor araçlarımız ;)

Çevrimdışı solidfact

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aynen bu araçlarda anahtarın düğmeden farkı yok. marş basma süreniz önemli değil. sinyali algılaması yeterli

Çevrimdışı nugasalab

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Allah Allah ben bunu bir deneyeyim o zaman, kışın 3 gün kar altında kalınca 15-20sn marşa baıp öyle çalıştırdım aracı, bazı soğuk günlerde yine en az 5-6 sn kontak sürem oluyor, hava eğer 10 derece üstündeyse ancak tek tıkta alınca marşı bırakıyorum, demek marşı boşuna basılı tutuyormuşum, tek tık atıp bıraksam kendi alana kadar gıy gıy yapacak yani, marşı basılı tutmamın anlamı yok diyorsunuz, ilginçmiş, marşı basılı tutmasam çalışmayacak sanıp marşta tutmayalım bakalım alacak mı kendi merak ettim doğrusu.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni nesil araçlarda artık elektronik marş motoru var.Ne kadar bastığınızın hiç önemi yok..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim 1.4pd de yok elektronik mars ama hemen tik yapip birakinca calisiyo hep :)

Hatta ne zaman 1.8t koltuguna gecsem fabiadan aliskanlik tik yapar birakirim calismaz araba. 1.8t ler uzun uzun marsa basmak isterler.

Hey gidi heyy anilaaar... 1.8t ler de pd ler de eskidi artik mazi oldular..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı nugasalab

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu aralar hava soğuk, bir deneme yaptım hava 4.5 dereceydi, araç 24 saattir park halinde bekliyordu, kontağı çevirdim 1 tık yaptım bıraktım, almadı aracım, mecburen alana kadar kontağı basılı tuttum, 4 sn de alıp çalıştı, bu arada aracım 1.6tdi dsg 2015, bu tek tıkta alanlar start stoplu olanlar heralde.

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nugasalab;610751
Bu aralar hava soğuk, bir deneme yaptım hava 4.5 dereceydi, araç 24 saattir park halinde bekliyordu, kontağı çevirdim 1 tık yaptım bıraktım, almadı aracım, mecburen alana kadar kontağı basılı tuttum, 4 sn de alıp çalıştı, bu arada aracım 1.6tdi dsg 2015, bu tek tıkta alanlar start stoplu olanlar heralde.

hava burada da o civarda. ben sabah tek tık ile çalıştırdım. 2016 model aracım.

Çevrimdışı nugasalab

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle