škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2013 kymco agility 125 scooter

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2013 Kymco Agility 125 bu Scooteri kullanan arkadaşlar memnuniyet ve ya şikayetlerini paylaşırsa sevinirim. Dün sıfır km bu Scooteri uzun bir araştırma sonucunda tercih ettim ve satın aldım plaka ve ruhsatını kendim çıkaracağım. İlk kullanımda Scooter çok hoşuma gitti çok seri güçlü ve sevimli bir dizayna sahip daha öncesinde hiç motosiklet deneyimim olmamış sadece çok uzun yıllar önce bir kaç kez kısa mesafe kullanma fırsatım olmuştu ilk motosikletim başlangıç için sanırım yeterli olacaktır.
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2015, 21:25:50 Gönderen: rocky62 »

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Önceden Kymco xciting 250i kullanmistim Kymco ya bakış açımı değiştirdi. Konforlu az yakan sağlam buldum doğrusu... Agility ne kadara anlaştınız bilmiyorum ama o segmentte honda pcx çok hoşuma gidiyor.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat aktaş;507377
Önceden Kymco xciting 250i kullanmistim Kymco ya bakış açımı değiştirdi. Konforlu az yakan sağlam buldum doğrusu... Agility ne kadara anlaştınız bilmiyorum ama o segmentte honda pcx çok hoşuma gidiyor.

Evet Honda pcx 125 cc benimde çok hoşuma giden bir model ve fakat 7600 tl bir fiyat ile çok gereksiz ve aşırı pahalı bir model ben Suziki ve Kymco bayisi olan ve ellerinde son 5 adet kalanlardan birini 2013 agility 125 Sıfır km şu anki 2015 modellerinden 1200 tl ucuza aldım ve 8 taksit ama gözüm de 2015 model 5600 tl olan Kymco Süper 8 modelin de kaldı diyebilirim.

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rocky62;507390
Evet Honda pcx 125 cc benimde çok hoşuma giden bir model ve fakat 7600 tl bir fiyat ile çok gereksiz ve aşırı pahalı bir model ben Suziki ve Kymco bayisi olan ve ellerinde son 5 adet kalanlardan birini 2013 agility 125 Sıfır km şu anki 2015 modellerinden 1200 tl ucuza aldım ve 8 taksit ama gözüm de 2015 model 5600 tl olan Kymco Süper 8 modelin de kaldı diyebilirim.

Kymco almakla Hiç pisman olmayacaginiz bir seçim yapmışsınız emin olun, hayırlı olsun. Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin. Eğer arabayı yenilemesem 250 cc üstü almayı dusunuyordum hatta aklımda suzuki v-storm vardi ama başka bahara artık.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlısı olsun kazasız belasız kullanın. Bir tanıdığımda aynısı var genelde süspansiyonun sert oluşunun dışında her şeyinden çok memnun.
Bir ara bende niyetlenmiştim Agility ile SYM nin Symphoni modeli arasında gittim geldim ondan sonra gittim elektrikli aldım, bisiklet niyetine kullanıyorum bakkal dır ıvır zıvır işler için iş görüyor
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2015, 01:06:52 Gönderen: mşah »

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat aktaş;507396
Kymco almakla Hiç pisman olmayacaginiz bir seçim yapmışsınız emin olun, hayırlı olsun. Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin. Eğer arabayı yenilemesem 250 cc üstü almayı dusunuyordum hatta aklımda suzuki v-storm vardi ama başka bahara artık.

Çok teşekkürler. İnşallah sizinde gönlünüze göre olur.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;507407
Hayırlısı olsun kazasız belasız kullanın. Bir tanıdığımda aynısı var genelde süspansiyonun sert oluşunun dışında her şeyinden çok memnun.
Bir ara bende niyetlenmiştim Agility ile SYM nin Symphoni modeli arasında gittim geldim ondan sonra gittim elektrikli aldım, bisiklet niyetine kullanıyorum bakkal dır ıvır zıvır işler için iş görüyor

Çok teşekkürler. Evet genelde kullanıcı yorumlarını okuduğumda ve kapsamlı bir araştırma yaptığımda tek sıkıntısı lastiklerinin kaydığı ve amortisörlerinin sertliği ile ilgili şikayetler muadillerine göre lastiklerinin geniş olması bir avantaj ve süspansiyonlarının sertliği de sanırım yol tutuşuna olumlu yönde katkı sağlıyor. Arka süspansiyonu 5 kademe sertlik ayarı yapılabiliyor belki biraz daha yumuşatılabilir bilmiyorum. Bizde şehir içi ufak tefek işler için ve denize gitmek ve ya yakın yerlerde balığa filan gitmek için aldık. Her yere araba ile giremiyorsunuz. Elektrikli tercih etmedim ilerleyen zamanda akü problemi oluyormuş ve iki kişi ile biraz daha fazla performans kaybı olur ve benzin her an hazır yakıt şarj etme süresi vs vs beklemeye gerek kalmıyor ve uzun yol yapamazsınız vs vs o yüzden benzinli olmasını tercih ettim.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayirlu olsun.

korumalar tamamdir umarim. Nasilsa scooter diyip sadece kaska guvenmeyin ltfn

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Keşke motorsiklet arıyorum diye bi konu açsaydınız. Forumda Oğuzhan askere giderken 1000kmdeki pcxini satıyordu satamadan gitti. Kullandığım en garip motordu benim torpidosu auto start stopu falan vardı ama sizin motorunuzda hayırlı olsun. bahar tam bir gelsin de keyifle binin inşallah[emoji2]

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende pcx var çok memnunum, bu ara satıp Yamaha xmax 250'ye geçmek istiyorum gerçi... :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;507447
Keşke motorsiklet arıyorum diye bi konu açsaydınız. Forumda Oğuzhan askere giderken 1000kmdeki pcxini satıyordu satamadan gitti. Kullandığım en garip motordu benim torpidosu auto start stopu falan vardı ama sizin motorunuzda hayırlı olsun. bahar tam bir gelsin de keyifle binin inşallah[emoji2]

O geceyi hiç unutamatacağım:D
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;507485
O geceyi hiç unutamatacağım:D

Aklıma geldikçe iliklerime kadar titriyorum[emoji23]

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;507439
Hayirlu olsun.

korumalar tamamdir umarim. Nasilsa scooter diyip sadece kaska guvenmeyin ltfn

Teşekkürler kask işini bugün hallettim Yamaha bayisinden şimdilik bir adet GDR kask aldım fakat eşim için de alacağız tabi ki bir tane de branda aldım ve bugün ilk benzinimizi de aldık 15 tl nerede ise depo doldu. Şu an plaka ve ruhsat yok ve trafiğe çıkmıyorum. Tüm evraklar ve güvenlik donanımlarını tamamlamadan da çıkmayı düşünmüyorum.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;507447

Çok teşekkürler Honda pcx 125 çok güzel ve hoşuma giden bir modeldi fakat gerçekten çok aşırı ve gereksiz pahalı benim motorumun fiyatının iki katından bile pahalıydı çok gereksiz diye düşündüm. Uzun süre araştırıp Kymco almaya karar verdim sıfır olması şarttı bu yüzden çok uygun bir fiyatla şu anki 2015 modellerinin 1200 tl altına bir fiyatla aldım. Kymco kalite olarak sanırım Honda ve Yamahadan aşağı değildir ve söylenen Kymco 100.000 km garanti veriyormuş.
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2015, 16:17:50 Gönderen: rocky62 »

fabialife

• Ziyaretçi
kymconun; aglity, süper8 ,active olmak üzere üçünü de aldım kullandım.
şuan sym fidlle kullanıyorum.
kısaca bahsetmek gerekirse çok seri ve pratik bir motordur. tüm kymco ve sym ler gibi amortisörleri biraz serttir. 3 kademe yay ayarı var buradan amortisörün esnekliğini ayarlayabilirsin. kalite olarak honda yamahadan  aşağı kalmaz.
100.000 km. garantisi yok ama bakımlarını düzgün yaparsan, adam gibi kullanırsan benim motorum 100.000 km. yapar diyor kymco. yapanları da var.
bu seğmentteki markası ne olursa olsun bütün motorlar gibi bununda lastikleri nylon olduğu için ıslakta yol tutuşu sıkıntılıdır.
bazı modellerde debriyaj yağlaması haricinde kronik bir arıza yaşamadım, duymadım. yalnız tozlu yollara girersen sonrasında hava filtresini temizlettir.
birde motor 2013 olduğu için muhtemelen motorum vize tarihi 2016 dır onu atlama.