škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;522558
Öyle deme aynı HP ve torka sahip Audi A5 ve Peugeot 508SW' yi deneme imkânı olmuştu. A5, 508' e fersah fersah fark atıyordu, zira A5 CVT, 508 ise tork konvertörlü idi.:wnk:

Peugeot ve citroenin hala çoğu modeli özellikle üst segment hariç tek kavramalı kullanıyor galiba.

Opel vardı easytronic astra da kullanmıştım o da kötüydü.Yeni yeni iyileşti tek kavramalı otomatik şanzımanlar biraz daha sürücüyü iyi okumaya çalışıyor ara gazı alma fonksiyonları gelişti ama hala da sonuçta senin niyetini okumaya çalışan bir makine sonuçta yapay zeka :) Hele toyota da var multimode sitesi bile vardı multimode zedeyiz diye :D

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 1200 KM ye geldi(1.2 TSI DSG) Yakıt tuketimi şaşırtıcı derece duştu.

Normalde sürekli kullandığım guzergahta 7.5lt ile 10lt arası geziyordu kısa süreli tuketim, şuan 6lt ile 7.3lt arası değişiyor.

Uzun sürelide 7.5lt şuan itibari ile.

Ayrıca bugun 60km yol yaptım bunun 30km si dur kalk trafik 2.vitese bile gecemedim o derece klima acık. diğer 30km si sehir dışı sayılabilecek yogunlukta bir trafik ortalama tüketim 6.2 idi.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: suleyman90;522571
Peugeot ve citroenin hala çoğu modeli özellikle üst segment hariç tek kavramalı kullanıyor galiba.

Opel vardı easytronic astra da kullanmıştım o da kötüydü.Yeni yeni iyileşti tek kavramalı otomatik şanzımanlar biraz daha sürücüyü iyi okumaya çalışıyor ara gazı alma fonksiyonları gelişti ama hala da sonuçta senin niyetini okumaya çalışan bir makine sonuçta yapay zeka :) Hele toyota da var multimode sitesi bile vardı multimode zedeyiz diye :D
Easytronic, Multimode, DSG, ...vs. şanzımanlar hep otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlar. Yani senin yerine debriyaja basıp vitesi değiştirip debriyajı bırakıyorlar. DSG' de hareket alan mil çift olduğu için yapısı biraz daha komplike. Easytronic Corsa' da kullandım. Eğer normal modda gidiyorsanız ve gaza asıldıysanız umurunda bile olmuyor zira 2100d/d' de vites büyütmeye programlandığı için yığılıyor ve vites değiştirmesini bekliyorsunuz. DSG' nin farlılaştığı nokta burası; vites konumu D de olsa gaza yüklenilme şekline göre tepkileri hemen farklılaşıyor.:wnk:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ilk depoyu tamamlayarak tekrar fulledim 650 Km yol yaptım 48 lt benzinle bana biraz az geldi ama araç sürekli e-5 trafikte kullanıldı bakalım ikinci depoda ne kadar km yapıcam

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anatolia;523706
ilk depoyu tamamlayarak tekrar fulledim 650 Km yol yaptım 48 lt benzinle bana biraz az geldi ama araç sürekli e-5 trafikte kullanıldı bakalım ikinci depoda ne kadar km yapıcam
Trafiğin yoğun saatlerinde kullanıldıysa bence normal.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Güncel yakıt durumumu paylaşmak istedim arkadaşlar

[/url][/IMG]

[/url][/IMG]

Başlangıçtan itibaren olan uzun yolda, 4 yetişkin + bagaj tam yüklü, klimasız ve 4.6 lt/100 km, bence çok iyi

Uzun süreli olanın 500 km si uzun yol, 1000 km si şehiriçi

Araç 1.2 tsı 90 hp, 3000 km de
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2015, 17:06:35 Gönderen: blacksea28 »

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: suleyman90;521667
Gördüm abi adapazarı gişelerden sonra eskişehir e kadar yollarda radar var hep 90 na limitörü koydum klima kapalıydı 3.8 leri gördü sonra bozüyükten sonra yollar müsait oradan sonra 110 lara çıktım orada 4.5 lara çıktı hemen.

Ama TSİ esnek motor çok ekonomik kullanırsan 5 te yakıyor basarsan afsız 15 te yakıyor turbonun üst limiti yok hiç otoyolda dönüşte 190 bastım 15 leri gösteriyordu.

dipnot : araçta tek kişiydim bu arada.
Süleyman abi 190 nedir ya araba hızı hissettiriyo zaten :)

Alıntı yapılan: Anatolia;523706

Hocam ben 1.0 fabia 3 le 100 tl lik benzinle 390 km gitti seninki tsi bide az hareketli kullanımı hak ediyo o sende acımamışsın anlaşılan :)

Alıntı yapılan: suleyman90;521768
Allah razı olsun şahin abi sağolasın.Valla elim yettiğince octavia ya ben bakıyorum güzel yıkamasını herşeyini yapıyorum boş vakitlerde. :)

Fabia dan inip octavia ya binince acayip külfet geliyor artık nedense alıştım fabia ya çok ufak heryere tık tık girip çıkıyorum trafikte aralardan çok güzel kaçıyorum :)

Hocam ben Citroen C5 ten fabia 3 e geçtim C5 1730 kilo :D fabia 1030 du galiba fabia ile 100 ü geçemiyorum c5 ten sonra korkutuyor ama haklısınız gerçekten araba şehir içi rahat c5 tank gibi geliyo artık aileye bıraktım elimi sürmüyorum hep Fabia İnşAllah :)

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;524646
Süleyman abi 190 nedir ya araba hızı hissettiriyo zaten :)

Hocam ben 1.0 fabia 3 le 100 tl lik benzinle 390 km gitti seninki tsi bide az hareketli kullanımı hak ediyo o sende acımamışsın anlaşılan :)

Hocam ben Citroen C5 ten fabia 3 e geçtim C5 1730 kilo :D fabia 1030 du galiba fabia ile 100 ü geçemiyorum c5 ten sonra korkutuyor ama haklısınız gerçekten araba şehir içi rahat c5 tank gibi geliyo artık aileye bıraktım elimi sürmüyorum hep Fabia İnşAllah :)

Hiç birşey olmaz katalog verisi 196 km/h ben anlamam toptan tüfekten :D

Tamam hızı felaket hissettiriyor ama tsi dsg 1129 kg düşünüce biraz daha iyi 1.0 dan belki daha oturaklı motor ve şanzuman ağırlığından dolayı DSG 35-45 kg arası var rahat.

Sen arabaya bas biraz güvenin gelsin daha anlaşılan güvenmiyorsun aracına kademeli olarak hızlan dostum ama yanal rüzgarlar fazla olan yerlerde dikkat et ve yüksek hızdan biraz sert yavaşladın mı aracın arkası fena dağılıyor stabilizasyon kaybı oluşuyor.

Buda bugün aldığım yakıt tüketimi uzun süreli klima hiç kapanmadı neredeyse.Full istanbul içi gezme.

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: suleyman90;524668
Hiç birşey olmaz katalog verisi 196 km/h ben anlamam toptan tüfekten :D

Tamam hızı felaket hissettiriyor ama tsi dsg 1129 kg düşünüce biraz daha iyi 1.0 dan belki daha oturaklı motor ve şanzuman ağırlığından dolayı DSG 35-45 kg arası var rahat.

Sen arabaya bas biraz güvenin gelsin daha anlaşılan güvenmiyorsun aracına kademeli olarak hızlan dostum ama yanal rüzgarlar fazla olan yerlerde dikkat et ve yüksek hızdan biraz sert yavaşladın mı aracın arkası fena dağılıyor stabilizasyon kaybı oluşuyor.

Buda bugün aldığım yakıt tüketimi uzun süreli klima hiç kapanmadı neredeyse.Full istanbul içi gezme.

Maşallah :)

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ya uzun süreliyi değilde paylaşımlarda son yakıt verisini paylaşmak bence daha mantıklı

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anatolia;524687
ya uzun süreliyi değilde paylaşımlarda son yakıt verisini paylaşmak bence daha mantıklı

Son yakıt verisi başlangıç itibari ile olansa yanıltır bence bazen çıkıp 4.5 bazen çıkıp 8.5 ta tutturmak mümkün.

Uzun süreli olan asla aldatmasın sizi çünkü benzin aldıktan hemen sonra sıfırlıyorum veriler kesinlikle uyuşuyor yaptığım menzil ile.Sonuçta uzun süreli olan a herşey yansıyor işin açıkçası 8 yaktığı anda oraya  yansıyor 4 yaktığı anda yansıyor ortalama olan daha ideal.Bugün tüm gün başlangıç itibari ile 5.6 ile gezdim ama uzun süreli hala 5.8 di en sonlarda 5.7 yi gördü.

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben depoyu fulledikten sonra yakıt aldıktan sonra olan verileri dikate alıyorum benim içn önemli olan aldığım son deponun kaç km yaptığı

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anatolia;525054
ben depoyu fulledikten sonra yakıt aldıktan sonra olan verileri dikate alıyorum benim içn önemli olan aldığım son deponun kaç km yaptığı

Doğru olanda o zaten abi gerçi arabanın deposu ufak benzin ibresi çabuk haraketleniyor bu yüzden insan bir ne oluyor falan diyorsun icin acıyor :D

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2.depoyuda bitirdik bu defa tahmin ettiğim gibi ilk depoya göre hmn hmn aynı kullanım şartlarında daha fazla Km yaptım 48 LT benzinle fullediğim depoyla 800 Km şehir içi yol yaptım allah kısmet ederse 3.depoyu izmire giderken fullicem bakalım uzun yolda bir depoyla kaç Km yapıcam açıkçası 800-900 Km şehir içi kullanımda çok makul geldi bana

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anatolia;526128
2.depoyuda bitirdik bu defa tahmin ettiğim gibi ilk depoya göre hmn hmn aynı kullanım şartlarında daha fazla Km yaptım 48 LT benzinle fullediğim depoyla 800 Km şehir içi yol yaptım allah kısmet ederse 3.depoyu izmire giderken fullicem bakalım uzun yolda bir depoyla kaç Km yapıcam açıkçası 800-900 Km şehir içi kullanımda çok makul geldi bana

Abi bu arada deponun orada dolum yerinin tam orasında ufak birtane pim var dikkatini çekti mi bilmiyorum ileri geri oynuyor ek yakıt doldurma yedek depo dolum yeri yazıyor eğer benzin dolduruken o pimi de çekerseniz ek depoyu da doldurur yazıyor benzinliğe gidince deneyeceğim benzinlikle pek işim olmuyor az yakıyor :D