škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Plaka degisimi mumkun mu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracimla sehir disina cikmadigim halde istanbulda otoyol vekoprulerden gectigime dair mesaj aliyorum. Onceleri cok nadir oluyordu HGS ye bakiye yukledim ama simdi cok sik olmaya basladi. Mesela sadece bugun 137₺ lik gecis yapilmis. Karayollarina gittim HGS ile alakamiz yok dediler, emniyete gittim ikiz plaka olabilir diye ilgilenmediler bile.  HGS musteri hizmetlerini bin defa aradim dusurmenin imkani yok, Attigim maillerde HGSnin mail kutusu dolu diye ulasmiyor. 2-3 defa CIMERe yazdim duzeltildigi gun yeni cezalar geldi.
Trafik subeye gittim plakayi degistirmek icin olmaz degistiremeyiz dediler, daha oncede plaka kaybolunca ayni plakayi vermislerdi.
Kafayi yiyecem derdimi kime anlatacam belli degil. Daha once boyle birsey duyan cozum bulan oldumu arkadaslar.

Çevrimdışı Ghokun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;606931
Aracimla sehir disina cikmadigim halde istanbulda otoyol vekoprulerden gectigime dair mesaj aliyorum. Onceleri cok nadir oluyordu HGS ye bakiye yukledim ama simdi cok sik olmaya basladi. Mesela sadece bugun 137₺ lik gecis yapilmis. Karayollarina gittim HGS ile alakamiz yok dediler, emniyete gittim ikiz plaka olabilir diye ilgilenmediler bile.  HGS musteri hizmetlerini bin defa aradim dusurmenin imkani yok, Attigim maillerde HGSnin mail kutusu dolu diye ulasmiyor. 2-3 defa CIMERe yazdim duzeltildigi gun yeni cezalar geldi.
Trafik subeye gittim plakayi degistirmek icin olmaz degistiremeyiz dediler, daha oncede plaka kaybolunca ayni plakayi vermislerdi.
Kafayi yiyecem derdimi kime anlatacam belli degil. Daha once boyle birsey duyan cozum bulan oldumu arkadaslar.

Aracı bir tanıdığınızın üzerine geçirseniz sorun çözülebilir gibi. Satış sırasında plaka değiştirirsiniz.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dusundum ama araci baska bir sehre satip gidip orada plaka degistirmem sonra geri satisi alip konya plakaya cevirmem lazim ama cok zahmetli ve masrafli olmazmi

Çevrimdışı ümit42

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bildiğim kadarıyla ayni ilde alım satım yapılsada plaka değişikliği istiyormusunuz diye soruyorlar. Malumunuz bu işide artık noterler yapıyor. En yakın noterden aynı il içerisindede satış yapılınca plaka değişip değişmediğini sorun bu sorundan kurtulun. Geçmiş olsun.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Satış yapıldığında plaka değişikliği istenirse alanın ikamet adresine göre düzenleniyor plaka.

Çevrimdışı Onurr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;606936
Dusundum ama araci baska bir sehre satip gidip orada plaka degistirmem sonra geri satisi alip konya plakaya cevirmem lazim ama cok zahmetli ve masrafli olmazmi

Son kararnamelerle plakasi kaybolanlara teror olaylari dolaysiyla yeni numara verilmeye baslandi diye biliyorum. Ama siz araci esinize babaniza vs. satin bu satista plaka degisimi yapmayin. Sonra tekrar uzerinize alirken plaka degisimi isteyin. Baska ilde ikametr vs. gerek yok. Bu islem ortalama 300 lira civarinda tutar diye dusunuyorum. Sattiginiz kisi uzerinde kalirsa araciniz ornegin babanizin uzerinde trafik ve kasko icin indirimleeinizden yararlanamazsiniz.

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
HGS ile yaşanan sorundan ötürü plaka değiştirmek, sorunun sizin için ne kadar büyüdüğünü gösteriyor ama bence HGS ile yani PTT ile görüşmelisiniz.

Muhtemelen plakanızı sıradan almayıp, özel seçtiniz arabayı alırken. PTT den HGS etiket numarasını öğrenebilirsiniz, gerçi E-Devlet şifreniz var ise ordan da görülür. Ya plakalar karışmış ya da TC kimlik noları..

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Herkes bir şeyler yazmış lakin işin sadedi eş dost yada akrabadan birine aracı noterde plaka değişiklik talebi ile satış yapın yeni plakanızı aldıktan sonra yine noter satışı ile kendi üzerinize alın bu kez plaka değişikliği talep etmeyin.Toplam da 500 tl ye yakın masrafınız olur.ALLAH kolaylık versin.

Çevrimdışı mahony

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Riskli bir durum. Mağduriyetinizi CİMER üzerinden resmileştirmeniz iyi olmuş. Olası bir terör ilişkili durumda kendinizi savunabilirsiniz.

Anladığım kadarıyla sizin de HGS niz var. HGS yi Ptt den mi bankadan mı aldınız bilmiyorum ama size mesaj gönderen kurum muhtemelen başka arabaya ve plakaya sattığı HGS etiketini size bağlamış durumda. Yani diğer arabadaki HGS sizin HGS niz.

İlk işiniz arabanızdaki HGS seri nosu  ile karşılaştırın ve size borç çıkaran HGS etiketini PTT ve bankadan, eğer ki hemen düzeltmiyorlarsa iptal ettirin.

Çevrimdışı mahony

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben OGS den HGS ye henüz geçmediğim için ayrıntısını tam bilmiyorum ama, e-Devlet üzerinden HGS bilgilerinizi sorgulayıp ipucu yakalayabilirsiniz.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Etikette sorun yok ptt'den aldim. Mesajlar HGS musteri hizmetlerinden geliyor. Ayrica plaka cikma degil, siradan hic kullanilmamis bir plaka idi. 6 ay once HGS numarasini gece 3te dusurmustum, baska bir araca ait plakayi sistemin yanlis okudugu ve o aracinda yurtdisina cikis yaptigi soylenmisti ne kadar dogru bilmiyorum. Bu sistem bir tek benim plakayi mi yanlis okuyor, hic bir yerde benzer sikayet yok. Sanirim Bizim gurbetci geldi istanbulda geziyor ama her gectigi giseden bana haber geliyor.

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlhan bey [MENTION=13384]Forever[/MENTION] , HGS'yi iptal ettirip OGS alsanız?
Açıkçası okuması çok sorunlu olduğundan hgs'ye 1 hafta dayanabilmiştim.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun. Bende bir keresinde İstanbul Çamlıca gişelerinden girişi okumadığından çıkışta en uzun mesafe diye ücret düşmüştü. Ben de e-posta ile başvurduğumda sanırım kayıtlı görüntülerden kontrol edilip fazladan alınan ücret kartıma iade edilmişti. Siz de web üzerinden HGS Müşteri hizmetlerinden e-posta adresinizle kayıt olup oradaki geçiş bilgilerine göre itirazda bulununuz. Kesinlikle kamera kayıtlarından araba yakalanacaktır. Aynı zamanda durumu izah eden bir dilekçeyi özellikle teror için kullanılabilir şeklinde belirterek savcılığa vererek daha hızlı sonuç alabilirsiniz.

Sonucu paylaşırsanız seviniriz.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Benim başımada şöyle bir olay gelmişti.Önceki aracımdaki OGS cihazını yeni aldığım araca takmıştım,geçişlerde hiç okumuyor kaçak geçiş yazıyordu.Sorgulama yaptığımda ise cezalı geçiş değil de normal geçiş düşülüyordu.Bir aya yakın kullandım,sonra cihazı test ettirdim sorun cihazda çıkmadı.Aracı aldığım servise gitmiştim başka birşey sormak için.Oradaki ustaya bu durumu sordum oda hemen cihazın takılı olduğu cama baktı,yanlış yere yapıştırmışsın burada cihaz okunmaz,bu aracın camında zararlı ışınlara karşı kaplama var,bunun buraya ,dikiz aynasının tam arkasına gelen yere taktı,daha sonra denemek için gişelerden geçiş yaptım okudu.Şuan hehangi bir sorun yok.

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Öncellikle hgs plakaya kayıtlı olduğundan okumasa da girişi okuyup en uzak yolun ücretini alsa da paranız hesaba geri düşer. Plaka değişikliği için bizzat yaptığım işlemi söylüyorum plakanızın çalındığını tutanak tutturun plakanız değişir. Bizim araç ordu plakalı biz aldığımızda ordu genelinde yeni araçlara 52 FB XXX plakalı araçlar veriliyordu şu ara 52 GS XXX başlamış bizde gs taraftarı olduğumuz için keyfi böyle birşey yaptık plaka aynı gün değişti sanırım 350 tl gibi bir masrafı olmuştu