škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 TSI neden satıştan kaldırıldı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ysfysr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet arakadaşlar daha önce 1.0 sadece ambition ve atmosferik motorla, 1.2 TSI ise turbo motor ambition manuel style dsg şanzımanla satılıyordu. ancak şimdi 1.2 TSI motor yok onun yerine 1.0 TSI motor eklemişler.Sebebini bilen var mı

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çünkü 1.0 tsi motor 1.2 tsi motorun yerine çıktı.

Çevrimdışı fthzngn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
beygir her 2 motorda 110 hp iken 1.0 tsi de tork 175 den 200 Nm ye çıkarıldı. Satın alıp kullanan birisi olarak aracın performansından oldukça memnunum.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merak ediyorum motor haricinde ek bir donanım varmı?. Mesela ben 1.2 TSI aldıgımda Style pakette ark park sensörü gibi bazı özellikler stnadart olmuştu. Bunda da böyle bir geliştirme varmı acaba?

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Farkettiğim bir durum var rapid 1.0 tsi 95hp hem beygir açısından hem de tork açısından 1.2 tsi 90 hp den güçlü olmasına rağmen 0-100 leri aynı. Tek fark fakbika verilerindeki 0,5 litreye yaklaşan 1.0 ın tüketim avanjı.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teknoloji değiştiriyorlar, kendilerini geliştiriyorlar. Sırf 1.2 TSI değil, 1.4 TSI da kalkıyor.  1.4 TSI'ın yerine de 1.5 TSI gelecek. Aynı şekilde 1.6 TDI yerine de 1.5 TDI geliyor.

-1.0 TSI motor 3 silindir, 1.2 TSI 4 silindir.
-1.0'ın torku 25 Nm daha fazla. Ayrıca maksimum tork değerini daha geniş aralıkta sağlıyor 1.2 TSI'a göre.
-1.0 TSI'ın yakıt tüketimi daha düşük. Bu sayede CO2 salınımı daha az. Bizim ülkemizde motor hacmine göre vergi alınırken Avrupa'nın çoğu ülkesinde CO2 gazı salınımına göre vergi alınmaktadır. 1.2 TSI'lara eklenen Start&Stop sistemi sırf 109 g CO2/km değerini yakalamak için konuldu.

Daha fazla detay isteyenler sekizsilindir sayfasındaki aşağıda adresi yer alan makaleyi okuyabilirler.
http://www.sekizsilindir.com/2016/10/10-lt-tsi-12lt-tsi-fark.html

Çevrimdışı Fabian

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Düşük hacimli motorların da olası LSPI sorunu var ve sanırım henüz tam olarak çözülemedi. VW grubunda var mı bu sıkıntı bilemiyorum.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;623298
Farkettiğim bir durum var rapid 1.0 tsi 95hp hem beygir açısından hem de tork açısından 1.2 tsi 90 hp den güçlü olmasına rağmen 0-100 leri aynı. Tek fark fakbika verilerindeki 0,5 litreye yaklaşan 1.0 ın tüketim avanjı.

Rapid ile Fabia arasinda kilo farki var. Rapid daha agir oldugindan dolayi o dedigin olay. Rapid 1.2 ile Rapid 1.0 karsilastiriyorsan ona bisey diyemiyorum tabiki:))

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;623377
Rapid ile Fabia arasinda kilo farki var. Rapid daha agir oldugindan dolayi o dedigin olay. Rapid 1.2 ile Rapid 1.0 karsilastiriyorsan ona bisey diyemiyorum tabiki:))

Yok iki rapid i kıyaslıyorum hatta aralarında sadece 5 kg lık bir fark var. Düzeltiyorum yeni 1.0 rapid 0.3 saniye daha iyiymiş.
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2017, 00:16:16 Gönderen: **SEMİH** »