škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tsi lpg ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ertan59

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba aracına lpg taktıran varmı memnunmu sıkıntı yaşayan oldumu tasarruf oranı nedir herkese şimdiden tesekkurler

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben duymadim uyumlu olan bir lpg. 1.0 MPİ lar icin ok ama bizim 1.2 TSİ lar biraz sikintili o konuda.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
TSI motorlara Lpdi sistemi uyumlu oluyor. LPG'de takan var ancak Lpdi tam uyumlu. Fiyatı biraz yüksek. Forumda bununla ilgili bir arkadaşımızın konusu var. Leon'a takmıştı, yaşadıklarını kalem kalem çok güzel anlatmıştı.

Çevrimdışı Ertan59

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;622662
TSI motorlara Lpdi sistemi uyumlu oluyor. LPG'de takan var ancak Lpdi tam uyumlu. Fiyatı biraz yüksek. Forumda bununla ilgili bir arkadaşımızın konusu var. Leon'a takmıştı, yaşadıklarını kalem kalem çok güzel anlatmıştı.

Prins vsi 2 dı var 5500 tl

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Youtube da candan muhendislil diye bir firmanin videolari var.  1.2 tsi yetiye montaj yapmislar. Galiba motor koduna gore degisiyor lpg uyumu. Uyuyorsada sistem %30 civari yine benzin tuketiyor diye biliyorum.

Çevrimdışı Ertan59

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hiç taktıran biri yokmu bu forumda çok ilginç

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ertan59;622775
Hiç taktıran biri yokmu bu forumda çok ilginç

Merhaba bende 2011 skoda super b 1.4 tsi var ve motor kodu caxa. Yaklaşık 5 ay önce ve 7 bin km dir lpg kullanıyorum. Herhangi bir bir sıkıntı yaşamadım. Lpg öncesi tüketim olarak 500 kuruş civarı idi şimdi ile 270-300 kuruş civarı geziyorum. Şehir daha da ekonomik. hem lpg ve hem benzin tüketim olan karma sistemi tercih ettim.Lpg kit ve markadan çok daha önemli olan konu montaj ve işçilik. Aklınızda olan sorularınız olursa elimden geleni yaparım. Bende lpg taktırmadan önce çok araştırdım çok çekimserdim ama şimdi çok rahatım ve iyiki de taktırmışım diyorum.