škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 TSI Yağ Eksiltme Sorunu

coxcomb · 44 · 17453

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı resulmarmaris

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selaminaleykum arkadaslar.
2017 model 1.2 tsi dsg fabiam var.
Bugun 7.500 km de.
Aracimin yagini kontrol ettim,yanildim sandim sonra 1 saat sonra bir daha baktim.
Yag seviyem aradaki boslukta olmasi gereken yerde degil,onun dip kisminda bile degil. Onun da altinda kritik seviyede.
Bir iki gundur de,arac az gazda hizlanirken devir saati smooth yukselmesi gerekirken arada bir az miktarda atlama yaparak yukseliyor. Aracta da ufaktan sanki bir cizirti var,durdugu yerde gaz verirken hissediyorum. Sizce sorun gercekten buyuk mu? Yag olcum cubugunun da resmini ekledim. Aracim daha 7.500 km de,ekstra servis garantili ve kaskolu,sizce ne yapmam gerekir? Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler. Buraya cevap veya direk iletisim de kurabilirseniz cok sevinirim.
resulmarmaris@hotmail.com
0555 525 2020

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16202]resulmarmaris[/MENTION] yağ arıza lambası yanmıyormu?. Aracın altını kontrol edin yağ damlaması varmı?
Kaçak yoksa serviste eksik tamamlanır.
Yüce otonun 444 lü yardım hattını arayıp yardım isteyin.
Yağ seviyesi bu kadar düşmüş iken kullanamaya devam etmeniz sakıncalı.

Çevrimdışı resulmarmaris48

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kardesim yag kacagi yok,yag lambasi yanmadi. Dedigin numarayi aradim eksik yagi kademeli olarak koyabilirsiniz dedi. Ben de yarin servisi arayip koyacagim ama bu kadar erken yag ihtiyaci duymasi bence normal degil. Ayrica bahsettigim bayir yukari cikarken arac hizlanirken devir saati cok az da olsa atlama yapiyor,bunu hissebiliyorum da aracin gidisinde. Baska arkadasimin 1.2 tsi polo da da hissetmistim. Demek kronik bir problem turbolu araclarda.

ZUK Z2131 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16196]resulmarmaris48[/MENTION] hocam o devir atlaması muhtemelen dsg'nin ufak hareketlerinden kaynaklıdır, bazen vites düşürmeye niyetlenip vazgeçiyo falan salaklaşıyor :)

yağ için de hiç beklemeden ekletin, ya da kendiniz ekleyin. kitapçıkta yağ ihitayacı için ortalama olarak bakımdan bakıma 1 litreden bahsediliyor. ilk yağ koyulduğunda sizinkine sınırda yağ koydularsa eğer bu yüzden eksiltmiş olabilir.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;626547
1.0'larda benzer durum var mı acaba...

hocam fix olan şey bu ancak bir sorun değil. dediğim gibi direkt kitapçıkta da bahsedilmiş.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: coxcomb;626551
hocam fix olan şey bu ancak bir sorun değil. dediğim gibi direkt kitapçıkta da bahsedilmiş.

Kitapçığa da yazmışlar biliyorum fakat şahsen ben sorun ederim bunu. 1.0 tsi'da belki gidermişlerdir.

Çevrimdışı Simply Clever

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün 1.0 tsi Fabia’mın yağ durumunu kontrol ettim ve normal seviyede oldugunu gordum. Aracim 2.100 kmde, henuz bir eksiktme yapmadi ama yaparmi bilmiyorum...

Çevrimdışı onurnisli

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim aracımda14500 km ye geldi şimdiye kadar bi uyarı vermedi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onurnisli;626580
Benim aracımda14500 km ye geldi şimdiye kadar bi uyarı vermedi

hocam zaten uyarı verecek kadar yağ eksilmiyor, kullanıcıya yansıyan herhangi gibi bir sorun da yok. sadece bakımlarda yağ değişimi yaparken eksik yağı da tamamlamış oluyorlar.

Çevrimdışı onurnisli

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;626590
hocam zaten uyarı verecek kadar yağ eksilmiyor, kullanıcıya yansıyan herhangi gibi bir sorun da yok. sadece bakımlarda yağ değişimi yaparken eksik yağı da tamamlamış oluyorlar.

Daha önceki araçlarımda 1.4 tsı larda 10bin civarında Yag uyarısı veriyordu 1.2 de olmadı bu

Çevrimdışı resulmarmaris

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bugün servisten yetkili birisiyle görüştüm,aracımdaha 7.500 km de ve yağ çubuğundaki seviye limitlerin çok altında dedim,bu araçlar yağ yakan bir sistem mekanizması var dedi,yüksek devirli kullanımlarda böyle sonuçlar çıkabileceğini bildirdi. bu hafta sonu veya haftaya randevu alıp aracımı göstereceğim. düz ve bayır yukarı çıkarken aracı belli bir hızlanmaya zorladığımda, devir saatinin hafifçe zıplayarak çıktığını ve güç olarak ta bunu aracın içinde hissettiğimi söyledim. bakalım birşey çıkacak mı. bunu başka bir polo .2 tsi da da hissetmiştim. sizde hiç oldu mu?

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: resulmarmaris;626679
bugün servisten yetkili birisiyle görüştüm,aracımdaha 7.500 km de ve yağ çubuğundaki seviye limitlerin çok altında dedim,bu araçlar yağ yakan bir sistem mekanizması var dedi,yüksek devirli kullanımlarda böyle sonuçlar çıkabileceğini bildirdi. bu hafta sonu veya haftaya randevu alıp aracımı göstereceğim. düz ve bayır yukarı çıkarken aracı belli bir hızlanmaya zorladığımda, devir saatinin hafifçe zıplayarak çıktığını ve güç olarak ta bunu aracın içinde hissettiğimi söyledim. bakalım birşey çıkacak mı. bunu başka bir polo .2 tsi da da hissetmiştim. sizde hiç oldu mu?

hocam arac yokus cikarken vites dusurdugu icin devir yukariya dogru hizlica cikabilir. bunun disinda ufak oynamalardan bahsediyorsaniz eger bazen dsg kararsiz kaldigi icin ufak oynamalar yapabilir. ozellikle 2. viteste benim araba da bazen sapitabiliyor.

Çevrimdışı resulmarmaris

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;626701
hocam arac yokus cikarken vites dusurdugu icin devir yukariya dogru hizlica cikabilir. bunun disinda ufak oynamalardan bahsediyorsaniz eger bazen dsg kararsiz kaldigi icin ufak oynamalar yapabilir. ozellikle 2. viteste benim araba da bazen sapitabiliyor.

vites düşürmelerin haricinde olan bir durum bu,sanki turbonun tork ve gücü sabit değilmiş gibi,bir güçlenip bir azalıyor hissi veriyor bana. Göstericem bakalım. Ayrıca yazılım ile güç artışı yapan arkadaşlar var mı? Nasıl sonuç aldılar yorum yaparlarsa sevinirim.