škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 TDI Fabia

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hknardru

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ceycey1103;605992
Haklısınız ama 2016 modelde olsa en üst donanım Leon Fabiadan daha cazip 2017 fabianın 2016dan farkıda yok bildiğim kadarıyla.2017 model Leon yeni 1.0 115 hp dsg start stop style 82.900.

o konuda sizin gibi düşünüyorum..sonuç olarak leon bir üst sınıf araç..

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Revenue;606060
Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum ama şu kadar yıl kullanınca aradaki farkı çıkartıyor söylemine katılmıyorum. Söyleyeceklerim ikinci el araçlar için geçerli tabii ki de, aracı alırken 5-10 bin lira farkla dizelini alabiliyoruz fakat bu fark araç satılırken kaybolmuyor. Ben 2. elden 54.000 liraya almıştım ve o sıralar 2. el benzinlisi 45-50 bin lira civarındaydı. Allah satmak zorunda bırakmasın ama olur da satarsam yine dizel piyasasına göre satacağım ve aradaki verdiğim 5-10 bin liralık farkı yine geri alacağım. Yani benzine göre hem ucuz hem de az yaktığım yakıt yanıma kâr kalacak. Yanlış düşünüyorsam düzeltin.

İşte bu düşünce farklılığı ve söylemimden  siz neden dizel aldınız ki veya dizele hiç te gerek yok ki gibi anlamışsınız  sizin dediğiniz gibi dizeli de benzini de  piyasası farklı satarken de buna göre satırlı demek istediğim araca ve satılacağı yere göre değişir misal linea nın  dizeli çok alınmıştır ve dizeli satılır benzinlisi pek alınmaz da satılmaz arz talep işi  bu

Ha yıl heasbıda şöyle  eğer alıp uzun süre binecek olarak hesap bu alıp 2 yılda satarım derseniz zaten aradaki fark kapanmıyor  ben 7 aracımda dizel olarak bindim fabia ilk benzinli araç olarak kullanıyorum standart ş içi kullanıcısı için dizel benzinmi derseniz benzin derim  bir dizel tutkunu olarak

Bir önceki aracım 2012 Era idi 280 tork ile 3. viteste giderken pati çeken ben bunu benzinli fabia dan bekleyemem artık.