škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 TDI Fabia

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Revenue

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, aracımı Ekim sonunda İstanbul Kia Özaydın bayiinden 2. el olarak aldım. O dönem araştırma yaparken sahibinden'de 5-10 tane dizel Fabia görüyordum fakat bu aralar çok nadir rastlıyorum. Bugün baktım sadece 1 tane var gözüküyor. Acaba dizellerde bir sıkıntı vesaire mi vardı da bu kadar az bulunuyor piyasada? Araba çok güzel. Performansını yakıtını filan çok beğeniyorum, neden bu kadar az var piyasada merak ettim.

Çevrimdışı hknardru

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Revenue;605960
Merhabalar, aracımı Ekim sonunda İstanbul Kia Özaydın bayiinden 2. el olarak aldım. O dönem araştırma yaparken sahibinden'de 5-10 tane dizel Fabia görüyordum fakat bu aralar çok nadir rastlıyorum. Bugün baktım sadece 1 tane var gözüküyor. Acaba dizellerde bir sıkıntı vesaire mi vardı da bu kadar az bulunuyor piyasada? Araba çok güzel. Performansını yakıtını filan çok beğeniyorum, neden bu kadar az var piyasada merak ettim.

Şu an 2017 liste fiyatı 85900 ₺ olduğu için kimseye çok cazip gelmiyor..Benzinli ile arasındaki fark ta ötv nedeniyle 17000 ₺ ye çıktı..O yüzden çok fazla dizel görememeniz çok normal..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu günlerde çoğu kişi için araç değiştirmek de mantıklı bir iş değil, bunu da hesaba katmak lazım.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fiyat farkı çok gerek duymuyor kimse. Ki şu aralar araba piyasası ölü gibi bişey.

Çevrimdışı mokur

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Dİzel Fabia almak yerine sanırım Rapid Benzinliye yöneliyor insanlar.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kur farkının etkisiyle Fabia 1.4 TDI DSG 2017 fiyatı ₺ 85,900 oldu ki 2017 modeli en erken Mart ayında satılacak bu aracın. Kur sabit kalırsa fiyat bu şimdilik. Bu fiyata şu an 2017 model Fiat Egea SW Lounge Plus 1.6 E-Torq 110 HP AT6 + LPG alınabiliyor. Araçları kıyaslamak gibi bir derdim yok, ancak iç hacim ve bagaj olarak çok çok daha büyük bir araba.
Bu arada artan dizel fiyatı da dizelin cazibesini günden güne azaltıyor, onu da eklemek lazım. Avrupa dizelin doğaya saldığı NO gazlarının da göz önünde bulundurulmasını tartışıyor ki bu durumda dizele uygulanan teşvikten vazgeçilmesi anlamına gelebilir. Dizelin Avrupa'da çok ömrü kalmadı tahminlerime göre. Ancak Türkiye'de bu düzenin değişmesi zaman alır.
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2017, 15:26:33 Gönderen: Bilgic »

Çevrimdışı Revenue

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracımı aldığım dönemde henüz ÖTV zammı gelmemişti, sadece dedikoduları dönüyordu. 54.000 TL'ye almıştım ve bu fiyatlara Seat, Volkswagen ve Skoda arasında kalmıştım. Zaten 3'ü de aynı çatı altında olan markalar olduğu için gözüme güzel görüneni seçme kararı alıp bu aracı tercih etmiştim.

Aynı gün babamla birlikte almıştık, o da Rapid Spaceback almıştı. Satış temsilcisi satış fiyatları birbirlerine çok yakın olduğu için Skoda'nın Fabia Dizel üretimini azalttığını Rapid Dizel üretimini arttırdığını söylemişti. Görünüş olarak Rapid gözüme fazla sade geldiği için Rapid'i de düşünmedim. Pişman da değilim :)

Aracımla ilgili kafama takılan tek konu, 2015 Mart-Nisan çıkışlı olmasına rağmen 50.000 km'yi bulmuş olmasıydı. Temsilciye sordum, benden önceki kullanıcısı Antalya - İstanbul arası git-gel yapıyormuş. Yıpranmışlığı var mıdır diye biraz korkarak almıştım ama şükür ki hiç sorun belirtisi göstermedi.

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
85.900 TL b sınıfı bir araca vermek kimsenin içine sinmiyor bu nedenle piyasada çok az.Şuan Seatın sitesinde Leon 1.6 Tdı 110 hp dsg Ss Style 90.500 TL.En üst donanım FR 1.4 tsi 150 bg 82.300 TL.

Çevrimdışı hknardru

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ceycey1103;605986
85.900 TL b sınıfı bir araca vermek kimsenin içine sinmiyor bu nedenle piyasada çok az.Şuan Seatın sitesinde Leon 1.6 Tdı 110 hp dsg Ss Style 90.500 TL.En üst donanım FR 1.4 tsi 150 bg 82.300 TL.

2017 modellerin liste fiyatlarına bakarsanız en üst donanım Eco Act FR 99500 ₺ dizeli de 103.500 ₺ söyleriğiniz fiyatlar 2016 modeller için geçerliydi..

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hknardru;605989
2017 modellerin liste fiyatlarına bakarsanız en üst donanım Eco Act FR 99500 ₺ dizeli de 103.500 ₺ söyleriğiniz fiyatlar 2016 modeller için geçerliydi..

Haklısınız ama 2016 modelde olsa en üst donanım Leon Fabiadan daha cazip 2017 fabianın 2016dan farkıda yok bildiğim kadarıyla.2017 model Leon yeni 1.0 115 hp dsg start stop style 82.900.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ceycey1103;605992
Haklısınız ama 2016 modelde olsa en üst donanım Leon Fabiadan daha cazip 2017 fabianın 2016dan farkıda yok bildiğim kadarıyla.2017 model Leon yeni 1.0 115 hp dsg start stop style 82.900.

VW AG araçlarda yaptıkları değişiklikleri genellikle büyük fuarlar sırasında duyuruyor. Fabia'nın değişiklikleri, Yeni Rapid (lansmanı yapıldı, skodaindia sayfasında bulabilirsiniz), Yeni Yeti'yi Mart ayındaki Cenevre Otomobil fuarında sunacaktır.

Ayrıca 1.2 TSI'ın yerine 1.0 TSI motorları monte ediyor VW AG. Ülkemizde bu değişim hemen olmayacaktır, ancak Avrupa'da bu yıl yerini alır 1.0 TSI Fabia'lar.
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2017, 17:33:29 Gönderen: Bilgic »

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;605995
VW AG araçlarda yaptıkları değişiklikleri genellikle büyük fuarlar sırasında duyuruyor. Fabia'nın değişiklikleri, Yeni Rapid (lansmanı yapıldı, skodaindia sayfasında bulabilirsiniz), Yeni Yeti'yi Mart ayındaki Cenevre Otomobil fuarında sunacaktır.

Ayrıca 1.2 TSI'ın yerine 1.0 TSI motorları monte ediyor VW AG. Ülkemizde bu değişim hemen olmayacaktır, ancak Avrupa'da bu yıl yerini alır 1.0 TSI Fabia'lar.

Orada Fabia satışta yok anladığım kadarıyla,Rapid sedan var oda fabianın sedanı gibi olmuş:)

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ceycey1103;605996
Orada Fabia satışta yok anladığım kadarıyla,Rapid sedan var oda fabianın sedanı gibi olmuş:)

Evet Hindistan'da Rapidler Fabia'ların Sedanı olarak üretiliyordu ama şu an ülkemizdeki Rapid sedanlar ile Hindistan'dakiler hemen hemen aynısı olarak üretiliyor.

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende dizel bulamadığdan benzinli aldım ve şu an 15 binliralık fak var elbet yakıtı daha az amma  benzinin sessizliği, ısınması vs. artı yönü  gücüde dizeli pek aratmıyor, hesabıma göre aradaki yakıt farkınıda 17 yıl kullanınca tolere ediyor  ki okadar da binmem zaten

Şuan sıfır alırken dizel almak gereksiz olacaktır.

Çevrimdışı Revenue

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: A.L.P.E.R;606047
Bende dizel bulamadığdan benzinli aldım ve şu an 15 binliralık fak var elbet yakıtı daha az amma  benzinin sessizliği, ısınması vs. artı yönü  gücüde dizeli pek aratmıyor, hesabıma göre aradaki yakıt farkınıda 17 yıl kullanınca tolere ediyor  ki okadar da binmem zaten

Şuan sıfır alırken dizel almak gereksiz olacaktır.

Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum ama şu kadar yıl kullanınca aradaki farkı çıkartıyor söylemine katılmıyorum. Söyleyeceklerim ikinci el araçlar için geçerli tabii ki de, aracı alırken 5-10 bin lira farkla dizelini alabiliyoruz fakat bu fark araç satılırken kaybolmuyor. Ben 2. elden 54.000 liraya almıştım ve o sıralar 2. el benzinlisi 45-50 bin lira civarındaydı. Allah satmak zorunda bırakmasın ama olur da satarsam yine dizel piyasasına göre satacağım ve aradaki verdiğim 5-10 bin liralık farkı yine geri alacağım. Yani benzine göre hem ucuz hem de az yaktığım yakıt yanıma kâr kalacak. Yanlış düşünüyorsam düzeltin.