škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

11.11.2016-Android Auto Yeni Güncelleme Yayınlandı

kavih · 58 · 12603

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AlvaroFabia;602994
Sevindim çalıştığına :). Android Auto biraz ilkel kalıyor kanımca. Diğer Mirrorlink ve Smartlink'i denemek istiyorum forumda okudum biraz çalışmadığı ile ilgili fakat kendim denemeden olmaz :). Netten sipariş ettiğim kablo gelince yine rapor ederim buraya.

Smartlink zaten bizim telefonda yok malesef. Mirrorlink ise benim de fazla denemediğim bir şey. Ben de bilahare bakacağım ona detaylıca. Ama kablo ile alakası yok bu programların çalışmasının. Ben arabada 5 liralık dandik USB kablo kullanılıyorum; gerek şarj gerekse program konusunda hiç sıkıntı yok.

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AlvaroFabia;602994
Sevindim çalıştığına :). Android Auto biraz ilkel kalıyor kanımca. Diğer Mirrorlink ve Smartlink'i denemek istiyorum forumda okudum biraz çalışmadığı ile ilgili fakat kendim denemeden olmaz :). Netten sipariş ettiğim kablo gelince yine rapor ederim buraya.

Smartlink zaten genel olarak bu sistemin adı. Yani, Mirrorlink + Android Auto/Apple Car Play.

Siz Android Auto biraz ilkel kalıyor bence demişsiniz. Tabi, sizin düşünceniz ancak benim Mirrorlink'ten anladığım hiç oturmamış, hemen hemen hiçbir uyumlu programın çalışmadığı ya da ücretli olduğu, araç kullanırken kullanmaya hiç müsait olmayan ekranı karmakarışık hâle getiren bir sistem. Telefonun ekranını bolero'ya yansıtıyor güzel hoş da, direkt yansıttığında bolero ekran kullanılamaz oluyor karman çorman oluyor.

bence, Android Auto bu işte bir devrim. beş ana ve basit menü altında aracı sürerken ihtiyacınız olabilecek her şeyi sunuyor. "Okay, google" deyince bile cevap veriyor yeni güncelleme sayesinde. Daha eklenebilecek bir sürü şey var aslında amma güncellemelerle geliyor yavaş yavaş. Ancak bu haliyle bile çok kullanışlı.

Klasik Skoda'nın bluetooth bağlantısından en büyük farkı ise birincisi elbetteki google maps'le beraber harita geliyor olması. Ancak daha ziyade google'ın konuşma fonksiyonu sayesinde .... falancayı ara deyince direk araması. Ya da sms'e ilaveten bir whatsapp, telegram mesajı geldiğinde onu size okuması. Ya da mesaj yaz diyerek araba sürerken konuşarak sms yazabilmeniz. oldukça da iyi ses algılaması filan.

Çevrimdışı AlvaroFabia

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14466]Erdem T.[/MENTION]: Evet klasik telefon şarjında kullandığımız "usb to micro usb"  bir kablo ile olacağını biliyorum; sadece evdekiler evdeki elektroniklere anca yettiğinden sırf araç için olabilecek bir tane sipariş etmiştim.

[MENTION=12914]kavih[/MENTION]: Daha ne kadar denediğimi söyledim zaten, yeterince kullanmadım. Ama ilk görüşte, izlenimim AA için "ilkel" oldu. Ha zaten Mirrorlink'e bakamadım çalışıp çalışmayacağını bilmiyorum. Belki AA ile karşılaştırabileceğim bir durum bile oluşmayacak ya da daha
da primitif bi uygulama ile karşılaşacağım kim bilir :).

Söylemek istediğim şu ki; bu gibi durumlarda kullanıcının en az 2 seçeneği olması iyidir. Kullanıcılar belli bir seçeneğe doğru yoğunlaştıkca diğer seçenek kendini geliştirmek durumunda kalmalı yoksa silinip gidicektir. Diğer türlü AA bir 10 yıl daha senin sıraladığın özelliklere ekstra bir şey eklemeden devam eder, biz de başka seçeneğimiz olmadığı için el mahkum Android telefonumumuz olduğu sürece onla yola devam ederiz :).

Çevrimdışı AlvaroFabia

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Haftasonu Mirrorlink'e de bakma şansım oldu. Android Auto'nun çok gerisinde bana göre; desteklemeyen telefonların üzülmesine değeceğini zannetmiyorum. Belli aplikasyonları destekliyor ve bu aplikasyon içeriği çok zengin değil ve varolanlar da genel kullanıcının çok yararına değil gibi geldi. Spotify bile 3.parti bir programı araya sokarak dinleniyor. Kısacası Android Auto şu an rakipsiz gibi.

Yine AA'yı da denedim. Özellikle Maps kısmını kullandım. Telefon'un mapsinden daha kısıtlı geldi. Mesela bi  yere destinasyon atınca haritada sağa ve ya sola gidemiyorsun sadece sağdaki zoom in/out tuşlarını aktif  olarak kullanıyorsun sağ sola gitmek için destinasyonu kaldırman lazım ki bu da istemediğimiz bir şey. Bakalım kullana kullana alışacağız.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Site editörleri bu konunun başlığına 11.11.2016 tarihini ekleyebilir mi?

Başlığı forum sayfasında her görüşümüzde yeni bir güncelleme var mı diye kontrol etmeyiz böylece.

octaviars

• Ziyaretçi
Arkadaşlar Smartlink için çektiğim videolarımın linklerini atıyorum faydalı olması dileklerimle;

Android Auto için: https://www.youtube.com/watch?v=LHp3uzPuAwU

Apple CarPlay için: https://www.youtube.com/watch?v=Uc-HKal7o3E

MirrorLink için: https://www.youtube.com/watch?v=Qx5qtmJczXw&t=1s

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ruzgar;609124
Yeni guncelleme gelen mesajları göstermiyor.

Bu konu eski. Şubat ayı güncellemesini indirdiniz mi? Gerçi eski sürümde de, yenisinde de mesaj görüntüleme sorunu yaşamadım hiç. Program izinlerini kontrol edin isterseniz.

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Android Auto güncelleme gerek uyarısı verip Ülkenizde Kullanılmıyor diyerek çıkış yapıyor. Sistemi kullanamıyorum. Ne yapmak gerekir?

Çevrimdışı Halilpdr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerol;609904
Arkadaşlar Android Auto güncelleme gerek uyarısı verip Ülkenizde Kullanılmıyor diyerek çıkış yapıyor. Sistemi kullanamıyorum. Ne yapmak gerekir?
Son surumun Apk sini indirip kurun.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
android auto'ya yeni güncelleme geldi.

29 Mart 2017 güncellemesi. Buradan ulaşılabilir: http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-2-2-7108-release/

Başlığı da güncelleyebilirsek güzel olur.

Çevrimdışı Ndrgrbz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamün aleyküm,
Benim arabamda bluetooth özellik yok. Bluetooth Aparat alsam bu programı kullanabilir miyim?

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi