škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

11.11.2016-Android Auto Yeni Güncelleme Yayınlandı

kavih · 58 · 12608

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Fabia üzerindeki donanım Supermini sınıfındaki araçların çoğunda yok. Mini ve Audi gibi pahalı araçları saymıyorum. Supermini sınıfında göre gayet başarılı, ayrıca çoğu muadili Euro NCAP testlerinden 3-4 yıldız alırken Fabia bu testleri 5 yıldızla geçmişti. Haksızlık etmeyelim şimdi Fabia'ya. Skoda'nın en dolu araçlarından birisi. Octavia'da bile anahtarsız çalıştırma yokken Fabia'larda var :D

Android Auto'daki sıkıntı da Skoda'dan kaynaklı değil, Google'dan kaynaklı. Ülkemize getirmemişler. Aynı durum Google Earth'de de vardı, yurt dışına çıktığımda indirmiştim. Sanırım şu an indirilebiliyor ama.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: josephanzel;602019
Hocam Rapid Spaceback 1.2 TSI 2016 DSG aracım var

2.5 ay önce üretilmiş aracımda bolero 6.5 multimedia ekran var,

Android Auto ile ilgili bir bilgi bulunmuyor. Ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz.

Bu nasıl multimedia ekran, navigasyon yok, mirrorlink yok , android auto yok

Radyo var :((((

Şu an iş yerindeyim ekran resmi paylaşamıyorum. Ama telefonunuzun orjinal kablosuyla aracın usb'sine bağladığınızda zaten android auto'nun da devreye girmesi lazım. Bu şekilde dneediniz mi?

Çevrimdışı rabbit

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;602035
Şu an iş yerindeyim ekran resmi paylaşamıyorum. Ama telefonunuzun orjinal kablosuyla aracın usb'sine bağladığınızda zaten android auto'nun da devreye girmesi lazım. Bu şekilde dneediniz mi?

Arkadaşlar baştan herşeyi teker teker sormak istiyorum. Lütfen kusura bakmayın. Daha önce hiç kullanmadığım için bana basitçe anlatabilirseniz sevinirim.  Bende 2016 style paket spaceback var. 6,5 inç bolero ekran.

Mirorlink yok. Sorum şu:

1 Android Auto yu google playden ne diye aratarak telefonumuza indiriyoruz?
2 bolero ekranda ANDROID AUTO diye menüde birşey yazmıyor. Usb ile arabaya telefonu bağlayınca ne oluyor?
3 Bağlandığımı farzedeyim; bolero ekranda neleri kullanabilirim. Ne gibi farklı şeyler sunuyor?

Yanıtlarsanız sevinirim. Telefonum Samsung NOTE4. Şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı WeReWoLF

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Android auto için apkmirror adresini kullanabilirsiniz. Oradan indirin. Bolero ekranınızda smartlink bölümü yoksa hiçbir şey yapamazsınız. Menü tuşuna basın scroll ile kaydırın smartlink bölümü varsa görürsünüz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşımda 2016 model octavia var onunda ekranı Bolero 6.5 multimedia menüde smartlink var, smartlink e tıkladığımızda aktif etmek için servis sizi bekliyor  :) ibaresi çıkıyor

Usb kablosunu taktığımızda ekranda Anroid auto ile alakalı herhangi birşey çıkmadı.

Muhtemelen smartlink aktif edildikten sonra çıkacatır.

Bende Rapid Spaceback 2016 model var

Aracımı 2016 yılı sonunda aldım. daha 1 aylık araç

1. 6.5 Bolero multimedia erkan var
2. Menüde Smartlink hiç çıkmıyor. o yüzden aktif edileğini düşünmüyorum

Skoda bu işi becerememiş.

Yaz Bolero 6.6 de bu sürüme smartlink ekle

Benim aracı satarkende 6.5 de smartlink olmadığını anlayalım.

Karmakarışık bir multimedia yapmışlar. Daha verimli faydalanabileceğimiz yerde rezil etmişler.

Çevrimdışı WeReWoLF

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Smartlink özelliğini serviste açtıran duymuştum. Sanırım 350₺ gibi bir rakama açtırmıştı. Bir sorun isterseniz

Çevrimdışı serbayaltug

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bolero 6.5 '' te smartlink var aktif 15 gün önce bağlanıyorduk şimdi bağlanamıyoruz olay bu Servisle alakası yok olayın tamamen Google ın son güncellemesi ile ilgili..

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2016, 20:00:07 Gönderen: serbayaltug »

Çevrimdışı WeReWoLF

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serbayaltug;602105
Yahu smartlink var aktif 15 gün önce bağlanıyorduk şimdi bağlanamıyoruz olay bu Servisle alakası yok olayın

Arkadaşın durumu farklı sizin durum farklı. İyi okursanız ne demek istediğimizi anlarsınız. Üslupunuzu lütfen kontrol edin. Burası forum paylaşmak esas olan. Vakti olan arkadaşlar okuyarak her şeyi anlayabilir. Siz de okuyun.

Çevrimdışı serbayaltug

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: WeReWoLF;602109
Arkadaşın durumu farklı sizin durum farklı. İyi okursanız ne demek istediğimizi anlarsınız. Üslupunuzu lütfen kontrol edin. Burası forum paylaşmak esas olan. Vakti olan arkadaşlar okuyarak her şeyi anlayabilir. Siz de okuyun.

Uslupta sıkıntı yok herşeyi abartıp entel dantel kişiyim şeklinde davranmayın başka derdiniz mi yok kalkmış burada uslup muslup konuşuyorsun provoke etme milleti çok boş zamanın varsa başka şeylerle uğraş benimle değil

Çevrimdışı WeReWoLF

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serbayaltug;602110
Uslupta sıkıntı yok herşeyi abartıp entel dantel kişiyim şeklinde davranmayın başka derdiniz mi yok kalkmış burada uslup muslup konuşuyorsun provoke etme milleti çok boş zamanın varsa başka şeylerle uğraş benimle değil

Hay Allah ! Klavye erkeği.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gereksiz mesajlar silinmiştir. Neyi nasıl yazdığımıza dikkat edelim lütfen. Tansiyon yükseltmeye gerek yok...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı WeReWoLF

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler

Çevrimdışı AlvaroFabia

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dün ilk kez İzmir'den aldım arabayı, İstanbul'a geldim.

Yanımda usb kablo yoktu fakat bayideki ilgili kişinin verdiği kablo ile kısa bir süreliğine denedim.

Android Auto çalıştı. Android auto çalışırken telefon kullanılmıyor galiba bunu öğrendik ilkin :). Google maps özelliği önemli idi benim için; bunun için uğraştık. Sonra anladık ki telefona "Maps" diyerek komut vermek gerekiyormuş(Telefon ingilizce-TÜrkçe olanlar Harita falan diyecek galiba?) otomatik aplikasyon açıldı.

Diyeceğim o ki Android Auto çalıştı. Telefonum Note 5 en son güncel hali. içinde Skoda'nın son uygulamaları da var gerçi onlar başka uygulamalarla kullanılıyor ama bilginiz olsun. Kablo alıp tekrar deneyince yine teyit ederim.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AlvaroFabia;602859
Dün ilk kez İzmir'den aldım arabayı, İstanbul'a geldim.

Yanımda usb kablo yoktu fakat bayideki ilgili kişinin verdiği kablo ile kısa bir süreliğine denedim.

Android Auto çalıştı. Android auto çalışırken telefon kullanılmıyor galiba bunu öğrendik ilkin :). Google maps özelliği önemli idi benim için; bunun için uğraştık. Sonra anladık ki telefona "Maps" diyerek komut vermek gerekiyormuş(Telefon ingilizce-TÜrkçe olanlar Harita falan diyecek galiba?) otomatik aplikasyon açıldı.

Diyeceğim o ki Android Auto çalıştı. Telefonum Note 5 en son güncel hali. içinde Skoda'nın son uygulamaları da var gerçi onlar başka uygulamalarla kullanılıyor ama bilginiz olsun. Kablo alıp tekrar deneyince yine teyit ederim.

Note 5 cihaz ile daha önce deneyip başarılı olamamıştım. Şimdi mesajınızı görünce tekrar denedim ve Android Auto çalıştı.

Bu program ile bluetooth bağlantısıyla yapılabilenlere ek olarak yalnızca harita(navigasyon) özelliği aktif hale geliyor. Yani şehir içinde veya bildiğiniz yollarda programı kullanmak gereksiz olur. Daha tam detaylı incelemedim ama durum bu şimdilik.

Çevrimdışı AlvaroFabia

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdem T.;602988
Note 5 cihaz ile daha önce deneyip başarılı olamamıştım. Şimdi mesajınızı görünce tekrar denedim ve Android Auto çalıştı.

Bu program ile bluetooth bağlantısıyla yapılabilenlere ek olarak yalnızca harita(navigasyon) özelliği aktif hale geliyor. Yani şehir içinde veya bildiğiniz yollarda programı kullanmak gereksiz olur. Daha tam detaylı incelemedim ama durum bu şimdilik.

Sevindim çalıştığına :). Android Auto biraz ilkel kalıyor kanımca. Diğer Mirrorlink ve Smartlink'i denemek istiyorum forumda okudum biraz çalışmadığı ile ilgili fakat kendim denemeden olmaz :). Netten sipariş ettiğim kablo gelince yine rapor ederim buraya.