škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

115 km de bugun duydugum ses? (Fabia)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hacibumbada

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

Aracım henüz 115 km'de. Katettiğim yol boyunca hiç aracı zorlamadım.
Fakat bugün ses duydum çok kısa süreli hatta şöyle tarif etmeye çalışayım.
Arabayı çalıştırdım max 2km kadar kullandıktan sonra durdum ve kalkışta bir ses geldi sanki, teyibin sesini kıstım ve dinlemeye başladım. Gaza basınca gelen tatlı bir homurtu vardır ya onunla birlikte çok ince dikkat edilince duyabileceginiz tık tık tık tık sürekli bir ses düşünün gazı bırakana kadar gelen.Pedalı bırakıyorum geçiyor gaza ufak bile olsa dokunayım tık tık tık.. Misafirim vardı Kadıköy'e bırakacaktım bıraktıktan sonra bakarım diye müzik sesini açık devam ettim sonrasında eve dönene kadar hiç o ses denk gelmedi.
Ses geldiği esnada Kadranda motor sıcaklıgı ortamala 80 civarında idi.

Malum DSG ve ses, akabinde problem kaynıyor forumlar youtube videolarında. Bayagı bir araştırdım buna benzer bi ses paylaşan yada şikayet edeni okumadım ama insanın içine kurt düşüyor işte. Bir fikri olan var mı?

(Konuyu yanlış yere açmış olabilirim kusura bakmayın)

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacibumbada;594857
Arkadaşlar merhaba,

Aracım henüz 115 km'de. Katettiğim yol boyunca hiç aracı zorlamadım.
Fakat bugün ses duydum çok kısa süreli hatta şöyle tarif etmeye çalışayım.
Arabayı çalıştırdım max 2km kadar kullandıktan sonra durdum ve kalkışta bir ses geldi sanki, teyibin sesini kıstım ve dinlemeye başladım. Gaza basınca gelen tatlı bir homurtu vardır ya onunla birlikte çok ince dikkat edilince duyabileceginiz tık tık tık tık sürekli bir ses düşünün gazı bırakana kadar gelen.Pedalı bırakıyorum geçiyor gaza ufak bile olsa dokunayım tık tık tık.. Misafirim vardı Kadıköy'e bırakacaktım bıraktıktan sonra bakarım diye müzik sesini açık devam ettim sonrasında eve dönene kadar hiç o ses denk gelmedi.
Ses geldiği esnada Kadranda motor sıcaklıgı ortamala 80 civarında idi.

Malum DSG ve ses, akabinde problem kaynıyor forumlar youtube videolarında. Bayagı bir araştırdım buna benzer bi ses paylaşan yada şikayet edeni okumadım ama insanın içine kurt düşüyor işte. Bir fikri olan var mı?

(Konuyu yanlış yere açmış olabilirim kusura bakmayın)

Müdürüm bir ihtimal o tıkır tıkır sesin eksozdan geliyor, aynı tanıdık sesi arabayı otoparka falan parkettiğinde de alıyormusun?. Böyle metal çatırdama sesi gibi?. Eğer sorun buysa korkma birsey değil eksoz metali genleşmeden ve daralmadan böyle sesler çıkarıyor çok normal hiçbir soruna işaret etmiyor kafana takma. %80 herkes yaşıyor onu ama olağan birşey. Arabayı ilk çalıştırdıgında da motor ve eksoz ısınana kadar genleşmeden dolayı gaza bastıgında sıcaklık artışında alırsın o sesi.

Çevrimdışı Hacibumbada

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;595220
Müdürüm bir ihtimal o tıkır tıkır sesin eksozdan geliyor, aynı tanıdık sesi arabayı otoparka falan parkettiğinde de alıyormusun?. Böyle metal çatırdama sesi gibi?. Eğer sorun buysa korkma birsey değil eksoz metali genleşmeden ve daralmadan böyle sesler çıkarıyor çok normal hiçbir soruna işaret etmiyor kafana takma. %80 herkes yaşıyor onu ama olağan birşey. Arabayı ilk çalıştırdıgında da motor ve eksoz ısınana kadar genleşmeden dolayı gaza bastıgında sıcaklık artışında alırsın o sesi.

Park ettiğimde değil de pek anlamam ama otomatik jigle muhabbetlerinden olabilir sanırım. Çünkü aracı çalıştırdıgınızda motor sogukken normalden 100-200 yüksek devir de çalışıyor ya işte o zamanlar çok kısa süreli motor biraz ısınana kadar duyuyoru o sesi inceden inceden. Bu sabahta kısa süreli duydum.

Forumlara baka baka paronayak oluyorum sanırım sürekli ses mes dinlemeye çalışıyorum galiba :)