škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tsi dsg aracin emsallerine gore en buyuk artilari

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba 1.2 tsi dsg araci almak uzereyim siz kullananlara gore aracin muadillerine gore en buyuk artilari neler bilgi verirseniz sevinirim
Tesekkurler.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sizin araç gemide değil miydi?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bana göre en büyük artısı vergidir. Sonrasında da performans-tüketim dengesi :ok: Mesela bundan önce rapid 1.4 TSI DSG vardı fakat %90 şehiriçi kullanınca 110 bg'lik 1.2 TSI'ın bana göre performans açısından farkı yok. (ki octavia rapid'den ağır) Artı olarak tüketimi biraz daha düşük :)
« Son Düzenleme: 22 Şubat 2016, 20:49:53 Gönderen: msami »

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;561217
Sizin araç gemide değil miydi?

Evet fikirlerinizi merak ediyorum

Alıntı yapılan: msami;561232
Bana göre en büyük artısı vergidir. Sonrasında da performans-tüketim dengesi :ok: Mesela bundan önce rapid 1.4 TSI DSG vardı fakat %90 şehiriçi kullanınca 110 bg'lik 1.2 TSI'ın bana göre performans açısından farkı yok. (ki octavia rapid'den ağır) Artı olarak tüketimi biraz daha düşük :)

Vergi ve yakit tuketimi disinda sanziman yol tutus kac km den sonra guven vermiyor yada veriyor vs..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
5 yıl boyunca 1.2 TSI DSG 105 bg Fabia II kullandım. Araç 1050 kg idi.

Şimdi henüz 900 km geçtiğim Golf 1.2 TSI DSG 110 bg BMT motorlu aracım var. 1250 kg olmasına rağmen yıllardır gidip geldiğim güzergahta daha az yakıyor, teknoloji ilerliyor (start stop, Euro 6 motor, Bluemotion vs.), bu da tüketime olumlu yansıyor.

Güzel seçim :ok:

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.0 motor araç alıpta 1.2 tsı olsa ne giderdi be dedirten bir motor...

Çevrimdışı crazyboy3506

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: armada;561244
Evet fikirlerinizi merak ediyorum

Vergi ve yakit tuketimi disinda sanziman yol tutus kac km den sonra guven vermiyor yada veriyor vs..

merhaba , bence güven her hızda veriyor. max 213 km. hıza çıktım herhangi bir sorun görmedim. direksiyonun yüksek hızlarda sertleşmesi gerçekten çok güven verici oluyor.

Çevrimdışı Onurhan Kurtulus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: armada;561215
Merhaba 1.2 tsi dsg araci almak uzereyim siz kullananlara gore aracin muadillerine gore en buyuk artilari neler bilgi verirseniz sevinirim
Tesekkurler.
Merhaba arkadaşım benim görüşüm ise vites geçişlerinin çok başarılı olması dizel dsg şanzıman ile arasında çok ama çok fark var benzinli motor olması ve 1.2 motor ile çok uyumlu çalıştığını düşünüyorum dizel motor DSG vites geçişleri ile benzinli motor DSG vites geçişleri çok farklı Benzinli DSG oldukça Üstün.

Yakıt ekonomisi oldukça başarılı 100 kilometrede ortalama 5.8 lt benzin yakıyor. Oldukçada performanslı bir motor kalkışlarda seriliği çok fazlasıyla hissediyorsunuz.
« Son Düzenleme: 03 Mart 2016, 09:06:33 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Onurhan Kurtulus;562961
Merhaba arkadaşım benim görüşüm ise vites geçişlerinin çok başarılı olması dizel dsg şanzıman ile arasında çok ama çok fark var benzinli motor olması ve 1.2 motor ile çok uyumlu çalıştığını düşünüyorum dizel motor DSG vites geçişleri ile benzinli motor DSG vites geçişleri çok farklı Benzinli DSG oldukça Üstün.

Yakıt ekonomisi oldukça başarılı 100 kilometrede ortalama 5.8 lt benzin yakıyor. Oldukçada performanslı bir motor kalkışlarda seriliği çok fazlasıyla hissediyorsunuz.

bende sonunda aracımı aldım 1-2 haftadır kullanıyorum dediğiniz gibi en beyendiğim özelliği dsg oldu yokuşlar hariç vites geçişlerini pek hissettırmıyor yakıt tuketımımde şuan 7 lıtre gıbı