škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tsi ve performas rakiplerimiz

MATADOR · 66 · 15791

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yanlış bir şey yok! Toplumun kullandığı yolda herkes sorumluluğunu bilerek arabasını sürecek. Yoksa trafiğe kapalı özel bir yolda istersen uçakla yarış... Ama bu artistlikleri trafikte yapmak suçtur! O tür insanlar ölmekle kalmayıp yanlarında bilmem kaç tane masum insanı götürüyorlar. Daha 3 ay önce olan olayı hatırlayın. Katilin artistliği uğruna sönen hayatlar!
http://www.haberturk.com/gundem/haber/1179567-7-aylik-hamile-fizyoterapisti-refujden-kopan-tas-oldurdu

Canla kumar oynamaya değer mi?

Çevrimdışı bekomach

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi öncelikle tüm arkadaşların, hız, kaza, trafik kuralları ile ilgili yazılarını okudum ve tek tek destekliyorum, herkese teşekkürler. Skoda kullanıcılarının kötü örneklerde yer alan bu tarz hareketleri yapmayacaklarına inanıyorum.

Skoda Fabia 1.2TSI DSG ile ilgili son tecrübelerimi aktarayım,

Pazar günü saat sabah 05:30 sularında Ankara Havalimanı yolu boşken, son düzlüğe girmeden bir Skoda Superb II 1.6 TDI araçla karşılaştım, Superbi solladıktan sonra viraj vardı, yavaşladım ve arkamdayken düzlükte tekrar beraber hızlanmaya başladık, yaklaşık 25-30 saniye sonra arada 200metre kadar fark oldu (muhtemelen Superb bir süre sonra basmaktan vazgeçmiş de olabilir). yavaşlamaya başlamadan önce en son 197km/sa hıza ulaştım.

Dün gece de Konya yolunda eski kasa Vectra 2.2 vardı, arkamdayken selektör yaktı, sonra önüm boşa çıktığında bende kickdown yaptım, hızlı bir şekilde uzamaya başladım sonra araçlar çıktığından yavaşlamak durumunda kaldım. 2.2 motor Fabia'ya yenik düştü, tabi Vectra'nın 147HP ve 1410kg'lık eski bir otomobil olduğunu hatırlatayım.

Herkese güvenli sürüşler dilerim, Allah kimseye kaza bela vermesin.

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben hızlanırken değil de diyelim 170 gibi giderken fren yapınca tedirgin oldum. Sanki stabiliteyi kaybediyor araç.

Çevrimdışı hknardru

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerol;596936
Ben hızlanırken değil de diyelim 170 gibi giderken fren yapınca tedirgin oldum. Sanki stabiliteyi kaybediyor araç.

170 te denemedim ama 120 ile akşam yolda giderken önüme birden köpek çıktığında ani frenle kenara kaçtığımda araba en ufak kontrolü kaybetmeden beni yolda tuttu..açıkçası bende çok güvenmiyordum ama yaşadığım o olaydan sonra haksızlık yapmamaya karar verdim..

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ruzgar;564740
Biraz geç tepki vermesi dışında performans güzel.

Vag kodlaması ile tiguan aracıma gaz tepkimesi özelliğini açtırdım acaba bunda böyle bir işlem yapılırsa dediğiniz geç tepki süresi daha iyi olabilir mi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Musti565

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MATADOR;564763
Merhaba. 8 defa 0-100 denedim. En uzun süresi 9.8 sn idi. 9.4 göremedim fakat en iyisi 9.6 sn idi. Araçta 215/40/17 lastik var.  Kapışmalarda da hiç üzmedi. Çok memnunum.
merhabalar.konu biraz farklı ama yardımcı olursanız sevinirim.benim aracımda da aynı ebatlarda jant lastik var fakat araba biraz yüksek kalıyor o yüzden sor yay düşünüyorum. tavsiyeniz nelerdir? teşekkürler