škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Adaptif Hız Sabitleyici Hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Meth0dgg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

araca acc taktırmak mümkün müdür? Taktırmayı deneyen yada fiyatı bilen bir arkadaşımız var mıdır, teşekkürler.

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Maalesef mümkün değil. Adaptif Hız Sabitleyici tek başına çalışan bir şey değil. Büyük bir paketin parçası olarak çalışıyor. Montajını sonradan yapanı daha hiç duymadım.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Montajı sonradan yapılabilir ama emek zaman ve bütçe meselesi.İstanbul'da Ender Elektronik veya Apo Usta(Vural Elektronik) adı duyulmuş becerikli esnaflar.Sosyal medyada paylaşılıyor.Bir araştırın derim. Sonra bizi de bilgilendirirsiniz :)

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim imkansız dememin nedeni biraz detay içeren bir iş olması. Yabancı forumlarda biraz okudum. Aracın ön ızgarasını orta kısmına radar sensörü / Front Assistant takılıyor. Bu esnada ön ızgaranın da değişmesi gerekiyor. Direksiyon ve kollar değişiyor. ABS/ESP ünitesi değişiyor. Bunların üzerine bir de Skoda sisteminden aktivasyon gerekiyor. Toplam maliyet büyük olasılıkla aracı alırken opsiyonu almaktan çok daha pahalı olacaktır ama yine de bunların hepsini yapacak yer bulursanız haberimiz olsun. :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ckeskin;637385
Benim imkansız dememin nedeni biraz detay içeren bir iş olması. Yabancı forumlarda biraz okudum. Aracın ön ızgarasını orta kısmına radar sensörü / Front Assistant takılıyor. Bu esnada ön ızgaranın da değişmesi gerekiyor. Direksiyon ve kollar değişiyor. ABS/ESP ünitesi değişiyor. Bunların üzerine bir de Skoda sisteminden aktivasyon gerekiyor. Toplam maliyet büyük olasılıkla aracı alırken opsiyonu almaktan çok daha pahalı olacaktır ama yine de bunların hepsini yapacak yer bulursanız haberimiz olsun. :)

Golf7'ye takan tanıyorum golf forumunda.(Hatta apo usta tigıuana falanda takmıştı sanırım.)Hatta sonradan şerit takipten tutunda ıvırı zıvırına kadar her şey takıldı.Şuan çözemedikleri tek şey sürüş profili, sistemden aktifde ediliyor ama tam çözemediler.Ama acc gibi özelliklerde sorun yok.E tabi bin liraya falan çözülecek işler değil.Yetkili servis bile normal hız sabitlemeyi 1500-2000 arasına takıyor.Euro 5 lirayı geçmişken sonradan donanım eklemek ancak ebaydan çıkma temiz parça getirtilerek uygun fiyata çözülür.Ki çoğuda onu yapıyor :)

Çevrimdışı Gafulluk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben superbe taktırdım, 5.000 TL ye mal oldu, eğer sipariş ile getirseydim bir üst vergi dilimine takıldığından dolayı 13.000 TL fazla ödeyecektim.
Değişen parçalar; Ön ızgara, sinyal kolu ve direksiyon alt kapağı.
İlave parçalar; Radar, radar ayağı, radar ön kapağı, kontrol kolu.

Radarı çıkmacıdan satın aldım (400₺  adam ne sattığını bilmiyordu multemelen), diğer parçaları sıfır olarak orijinal satın aldım (1200₺) montaj ve kodlama işlerini ender elektronikte yaptırdım, tümü bana dediğim gibi 5.000₺’ye mal oldu eğer radarıda sıfır alırsanız sıfır radar fiyatı yaklaşık 4500₺, birde esp beyni uygun değil ise onunda alınması gerekiyor yaklaşık onun fiyatıda 8.000₺ civarıydı en son, sabırlı olup parçaları çıkma denk getirirseniz montaj için 2500-3000₺ aralığında fiyat isteniyor.

ACC donanımı ile beraber Ön bölge frenleme asistanıda gelmiş oluyorki çok gerekli bir donanım bence

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı rduran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gafulluk;637416
Ben superbe taktırdım, 5.000 TL ye mal oldu, eğer sipariş ile getirseydim bir üst vergi dilimine takıldığından dolayı 13.000 TL fazla ödeyecektim.
Değişen parçalar; Ön ızgara, sinyal kolu ve direksiyon alt kapağı.
İlave parçalar; Radar, radar ayağı, radar ön kapağı, kontrol kolu.

Radarı çıkmacıdan satın aldım (400₺  adam ne sattığını bilmiyordu multemelen), diğer parçaları sıfır olarak orijinal satın aldım (1200₺) montaj ve kodlama işlerini ender elektronikte yaptırdım, tümü bana dediğim gibi 5.000₺’ye mal oldu eğer radarıda sıfır alırsanız sıfır radar fiyatı yaklaşık 4500₺, birde esp beyni uygun değil ise onunda alınması gerekiyor yaklaşık onun fiyatıda 8.000₺ civarıydı en son, sabırlı olup parçaları çıkma denk getirirseniz montaj için 2500-3000₺ aralığında fiyat isteniyor.

ACC donanımı ile beraber Ön bölge frenleme asistanıda gelmiş oluyorki çok gerekli bir donanım bence

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mqb platformunda ana beyinlerde bileşen koruma var. Örneğin sizde ESP/ABS beyni değişmesi gerekseydi 8000 TL'yi vermeniz gerekecekti. Çünkü ikinci el çıkma aldığınız parça bileşen koruması nedeniyle çalışmayacaktı.

Bu sebep ile mqb platformunda çoğu retrofit çok pahalıya geliyor beyin değiştirmek gerekince. Eski platformlarda çok rahat beyinleri xikmacidan alıp takabiliyorduk.

Mesela benim direksiyonda Multi fonksiyonel düğmeler yok. Tüm direksiyonu değiştirmeden sadece tuşları ve sarmal kabloyu almam yeterli. Ancak benim Gateway bu tuşları desteklemiyor ve Gateway bileşen koruması içerisinde. Yani ben cikmacidan veya Çin'den uyumlu Gateway alıp taksan da çalışmayacak. Servis harici yerden sıfır alsam da yine bileşen korumasının kaldırılması için servise gitmek gerekiyor. Onlar da kendi satmadiklari şeye karışmıyorlar.
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2018, 05:56:15 Gönderen: rduran »

Çevrimdışı Serhaylaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bileşen koruma servis haricide kaldırılıyor ayrıca artık getaway hackleniyor. Aracım 1.2 tsı artık sürüş modu var aracımda ve makyajlı kasa bolero ekranı ile değiştirdim süper oldu. Yeterki aldığınız yer güvenilir olsun.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Adaptif hız sabitlemeyi Ender takıyor geçen sene sorduğumda benim araç için 5.000,00 civarı demişti 1.2tsi 2015 model

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Serhaylaz;637460
Bileşen koruma servis haricide kaldırılıyor ayrıca artık getaway hackleniyor. Aracım 1.2 tsı artık sürüş modu var aracımda ve makyajlı kasa bolero ekranı ile değiştirdim süper oldu. Yeterki aldığınız yer güvenilir olsun.
Siz nerede yaptırdınız sürüş modunu ve fiyatı nedir mahsuru yoksa?

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Serhaylaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: HasanK;637537
Siz nerede yaptırdınız sürüş modunu ve fiyatı nedir mahsuru yoksa?

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ender elektronik'te yapıldı fakat tam ayarlanmadı yarın ayarlanacak. Skoda için benim aracım test aracı oldu. Fiyat iş bitince belli olur. Ayrıca vitesin önündeki tuş takımı değişmesi gerek.