škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bolero 6.5" ve MirrorLink sorunsalı

ordic · 164 · 83090

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fatih_y;606199
Mete bey, merhaba
direkt yetkili satıcının bana gelen cevabını yazdım, herhangi bir iddiam yok. Bence yorumada açık değil, yaptırıp görmek lazım. Adamlar aktif edilebilir diyor.

Birtek Navigasyon için o paraya değer mi? düşünmek gerek. Gerçi araca Navigasyonlu bir multimedia sistemi taktırmak da nerden baksanız 2500TL den aşağı zor görülüyor. Bakalım kod aktivasyonunu ilk kim yaptıracak o zaman?:)
Doğuş oto yetkilileri bizim gibi mağdurlara güzel bir kampanya düzenlese de makül bir ücrete herkes aracını güncellese keşke. Ama nerdeee...

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Nisan 2016 da yücemotora yazmıştım, aktif edilebileceğini yazmışlardı, başka bir bayiide aktif edilemeyeceğini yazmıştı.

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fatih_y;606199
Mete bey, merhaba
direkt yetkili satıcının bana gelen cevabını yazdım, herhangi bir iddiam yok. Bence yorumada açık değil, yaptırıp görmek lazım. Adamlar aktif edilebilir diyor.

Size verdikleri cevaba istinaden bir bayiye gidip durumu netleştirebilir misiniz ?

Çünkü bana yazanda Yüce oto idi.

Ayrıca şuan Skoda Rapid Spaceback aracı olup Smartlink, android auto, apple car kullanan kimse görmedim .

Siz gördünüz mü ?

Çevrimdışı SB2016

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: josephanzel;606242
Size verdikleri cevaba istinaden bir bayiye gidip durumu netleştirebilir misiniz ?

Çünkü bana yazanda Yüce oto idi.

Ayrıca şuan Skoda Rapid Spaceback aracı olup Smartlink, android auto, apple car kullanan kimse görmedim .

Siz gördünüz mü ?

Sanırım sadece Türkiye'ye gelenlerde o durum var çünkü YouTube'da yabancı testlerde var görünüyor:)

octaviars

• Ziyaretçi
Octavia aracımda Samsung Galaxy Note 5 telefonumla ben de Mirrorlink sorunu yaşıyorum, desteklemiyor gibi bişi ancak Apple CarPlay ve Android Auto çalışıyor, videolarım için işte linkler:

Android Auto için: https://www.youtube.com/watch?v=LHp3uzPuAwU

Apple CarPlay için: https://www.youtube.com/watch?v=Uc-HKal7o3E

MirrorLink için: https://www.youtube.com/watch?v=Qx5qtmJczXw&t=1s

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviars;608113
Octavia aracımda Samsung Galaxy Note 5 telefonumla ben de Mirrorlink sorunu yaşıyorum, desteklemiyor gibi bişi ancak Apple CarPlay ve Android Auto çalışıyor, videolarım için işte linkler:

Android Auto için: https://www.youtube.com/watch?v=LHp3uzPuAwU

Apple CarPlay için: https://www.youtube.com/watch?v=Uc-HKal7o3E

MirrorLink için: https://www.youtube.com/watch?v=Qx5qtmJczXw&t=1s

Arkadaşlar burada konuya bir açıklık getirmek istiyorum. Octavia aracı olanlar ile Rapid aracı olanlarda aynı 6,5 Bolero ekran olmasına rağmen iki farklı durum var:
1- Octaviaların Bolero ekranı Ana menüde SmartLink ikonu var, Rapidlerde yok.
2- Octaviaların Bolero ekranı sol alt köşedeki tuş Voice yazıyor, Rapidledeki TP yazıyor.
Sonuç olarak Dün bende servis yetkilisiyle görüştüm ve aldığım cevab Ana menüde SmartLink ikonu yoksa aktivasyon işleminin yapılamıyacağıydi. Octavialarda SmartLink ikonu olduğu için onlarda aktivasyon yapılabiliyor ve düzgün birşekilde çalışıyor.

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben artık bolerodan vaz geçtim. Zenec cihazları araştırıyorum artık. Navigasyon vs. artıları var.

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;608125
Arkadaşlar burada konuya bir açıklık getirmek istiyorum. Octavia aracı olanlar ile Rapid aracı olanlarda aynı 6,5 Bolero ekran olmasına rağmen iki farklı durum var:
1- Octaviaların Bolero ekranı Ana menüde SmartLink ikonu var, Rapidlerde yok.
2- Octaviaların Bolero ekranı sol alt köşedeki tuş Voice yazıyor, Rapidledeki TP yazıyor.
Sonuç olarak Dün bende servis yetkilisiyle görüştüm ve aldığım cevab Ana menüde SmartLink ikonu yoksa aktivasyon işleminin yapılamıyacağıydi. Octavialarda SmartLink ikonu olduğu için onlarda aktivasyon yapılabiliyor ve düzgün birşekilde çalışıyor.

bu gerçekten kötü oldu, aracı alırken bayi açılacağı bilgisini verdiler, büyük ihtimail bi haberler. öylesine dediler.
Görüyorum ki olmayacak gibi duruyor.2016 model benim aracımda da TP tuş var.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: comondx;608268
bu gerçekten kötü oldu, aracı alırken bayi açılacağı bilgisini verdiler, büyük ihtimail bi haberler. öylesine dediler.
Görüyorum ki olmayacak gibi duruyor.2016 model benim aracımda da TP tuş var.

Bu bir skandal aslında. Aracı alırken var diyorlar. Kullanım kılavuzunda da SmartLink bölümünde Tüm 6,5 Bolerolarda mevcut diyor. En sonunda tükedici mahkemesine mi başursak? Ne yapsak bilmiyorum?:(

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;608282
Bu bir skandal aslında. Aracı alırken var diyorlar. Kullanım kılavuzunda da SmartLink bölümünde Tüm 6,5 Bolerolarda mevcut diyor. En sonunda tükedici mahkemesine mi başursak? Ne yapsak bilmiyorum?:(

leonla rapid arasında gittim geldim. rapid çok daha iyi iç kalitesi var ama bir çok şeyi de leon a göre eksikmiş.
harici navigasyon var, onu da rahat kullanamıyorum, çünkü sürekli elektrik var çakmakta. :( öff

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: comondx;608289
leonla rapid arasında gittim geldim. rapid çok daha iyi iç kalitesi var ama bir çok şeyi de leon a göre eksikmiş.
harici navigasyon var, onu da rahat kullanamıyorum, çünkü sürekli elektrik var çakmakta. :( öff

Bende Leonla arada gidip geldim. Ancak ferah iç hacim, bagaj büyüklüğü ve ön konsol şıklığı yönünden Rapidi seçtim. Ancak Leonu seçen bir arkadaşım da onun eksiklerinden şikayetçi. Hatta benden 5 bin TL fazla vermesine rağmen. Onda da park sensörü, Geri görüş ekranı, Torpido soğutma, karartılmış arka camlar v.s. yoktu:) Sanırım bu Doğuş grubunda her araçta ufak tefek bazı eksikler çıkıyor. Bizde tamamlıyacaz artık:) Yapacak başka bişey yok...

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;608293
Bende Leonla arada gidip geldim. Ancak ferah iç hacim, bagaj büyüklüğü ve ön konsol şıklığı yönünden Rapidi seçtim. Ancak Leonu seçen bir arkadaşım da onun eksiklerinden şikayetçi. Hatta benden 5 bin TL fazla vermesine rağmen. Onda da park sensörü, Geri görüş ekranı, Torpido soğutma, karartılmış arka camlar v.s. yoktu:) Sanırım bu Doğuş grubunda her araçta ufak tefek bazı eksikler çıkıyor. Bizde tamamlıyacaz artık:) Yapacak başka bişey yok...

doğrudur :)
en önemlisi iç kalitesi ve iç hacim gerçekten. ben 1.87 boyundayım arkama kimse oturamazdı, şuan arkaya gayet rahat oturuluyor. şaşırtıcı bir tasarım var.

mirror link keşke çözebilsek.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: comondx;608298
doğrudur :)
en önemlisi iç kalitesi ve iç hacim gerçekten. ben 1.87 boyundayım arkama kimse oturamazdı, şuan arkaya gayet rahat oturuluyor. şaşırtıcı bir tasarım var.

mirror link keşke çözebilsek.

MirrorLink konusunda ben komple ekranı değiştirmeyi düşünüyorum. Belki de Servisten Navigasyon özellikli 6,5 inc Amundsen olanını taktırırm. O zaman herşey açılır diye düşünüyorum.