škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yetimle Yollarda (2013)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Blackhawk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar aracım şuan itibari ile 37 bin km'ye ulaştı aralıklı olarak uzun yol imkanı buldum çeşitli sürüş profillerinde yakıt konusunda farklı deneyim oldu. Açıkçası bu konuda artık sorgulamayacağım ne aracı  ne kendimi çünkü aracın belli sınırları var.basitce söylemek gerekirse 1.2 dsg şanzıman aracımda istanbul trafiğinde seyir dolu depo 600 km geçemezsiniz geçenin elinden öperim ben günde 70 km yol yapıyorum.şehir dışı 750 km üstü göremezsiniz ondan ötesi hayal.Max görebileceğiniz hız 180 daha ötesi tehlikeli araç sallanmaya  başlıyor yüksek oluşu nedeni ile. Aracı eğerki istanbul dışı bir şehirde kullanıyorsanız çok ekonomik olcaktır zira trafik yok denecek kadar az büyük şehirler dışında. 80 90 aşmadıkça 100km\5.4lt ortalamalara kadar iniyor araç istanbulda bu rakam 7.5 -8.0 görür.Ben aracımdan çok memnunum keyifli ,bana göre konforlu ve kaliteli bir araç hala düşünenler var ise gönül rahatlğı ile alabilirler...saygılar...

Çevrimdışı buraksamira

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Maşallah güle güle kullanın,aracınız 1.4 mü ? bende yeni 1.4 dsg aldım acaba benim yakıt değerlerim nasıl olacak.Ayrıca rodaj devresinde aracı nasıl kullandınız.

Çevrimdışı Blackhawk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Resimlerin uzerindeki yazımı okumadınız sanırım aracım 1.2 dsg rodaj die bir periyot yok diyorlar bu araclarda ufak bir motor oldugundan fazla zorladığı söyleyemem ama sınırlarınıda gördüm uzun yollarda yakıt tüketiminiz motorun açılması ile değilde aracınızı tanıdıkça ve gaz pedalını kullanımınıza bağlı olarak düşecektir. Aracınız hayırlı olsun bu arada sizinde resimlerinizi görmek isteriz

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blackhawk;440372
Resimlerin uzerindeki yazımı okumadınız sanırım aracım 1.2 dsg rodaj die bir periyot yok diyorlar bu araclarda ufak bir motor oldugundan fazla zorladığı söyleyemem ama sınırlarınıda gördüm uzun yollarda yakıt tüketiminiz motorun açılması ile değilde aracınızı tanıdıkça ve gaz pedalını kullanımınıza bağlı olarak düşecektir. Aracınız hayırlı olsun bu arada sizinde resimlerinizi görmek isteriz

kullanım kılavuzunda rodajla ilgili ilk 1500 km sakin kullanılması ve yüksek devir yapılmaması konusunda açıklama var parçaların alışma süreci olduğundan motora yüklenmemek gerekiyormuş