škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sitemizin ilk Greenline Yeti'si

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Kazasız belasız İnşaallah.
Alıntı yapılan: turker;339864
Hayırlı olsun, ayrıntılı izlenimlerinizi bekliyoruz.
Özellikle motor farkı, yakıt, çekiş vs, yol tutuş, sürüş hissi, ... beklemedeyiz...
Katılıyorum.:kat:
Alıntı yapılan: lrfan;339884
Klima açıkken start-stop sistemi çalışıyor mu?  :) Klima açıkken start stop devre dışı oluyur diye tahmin ediyorum, sadece tahmin. Farlar sönüyor mu? Malum her şey aküye düşüyor

Sorular başladı
Özel mahkeme savcısı gibi sordun he!:D

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun, kazasız belasız, zevkli sürüşler.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Db1

• Ziyaretçi

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese teşekkürler arkadaşlar, Allah size daha iyisini nasip etsin, inşallah...

Alıntı yapılan: turker;339864
Hayırlı olsun, ayrıntılı izlenimlerinizi bekliyoruz.

Özellikle motor farkı, yakıt, çekiş vs, yol tutuş, sürüş hissi, ... beklemedeyiz...

1.6 motor 105 beygir, 80 beygir den sonra daha güçlü tabiki. Gazı kökleyince koltuğa daha hızlı yapıştırıyor. Roomsterda turbonun devreye girmesini bekliyordum. Yakıt konusunda henüz yorum yapamayacağım depoyu fulledim bakalım kaç km. gidecek. Şu an ortalama 6 lt./100 km. civarı. Amortisörler pamuk gibi , yol sesini daha az alıyor.

Alıntı yapılan: lrfan;339884
Klima açıkken start-stop sistemi çalışıyor mu? :) Klima açıkken start stop devre dışı oluyor diye tahmin ediyorum, sadece tahmin. Farlar sönüyor mu? Malum her şey aküye düşüyor

Sorular başladı

Klima açıkkende start-stop sistemi çalışıyor. Henüz gece sürüşü yapmadığım için far durumunu göremedim. Sanırım akünün yükünü fren enerjisi geri kazanım özelliği ile dengeliyorlar.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı uğurlu olsun.Benimde cok hosuma giden bir arac almışsın abi.Güle güle kullanırsınız inşallah.Maşallah diyelim.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada start stop sistemi motor uygun sıcaklığa gelirse herzaman çalışır.Klima vb ekipmanlar bunu etkilemez.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: crash;339922
Bu arada start stop sistemi motor uygun sıcaklığa gelirse herzaman çalışır.Klima vb ekipmanlar bunu etkilemez.

Peki, aküsü özel mi bu araçların? İstanbul trafiğinde akşam Kartal'dan Avcılara giden araç 500 kere start stop yapar, marş motoru da özel olmalı  :)

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;339923
Peki, aküsü özel mi bu araçların? İstanbul trafiğinde akşam Kartal'dan Avcılara giden araç 500 kere start stop yapar, marş motoru da özel olmalı  :)

Akünün üstünü iyice kapatmışlar, bayiide bakamamıştım nasıl bişey olduğuna, yarın resimlerim.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aküde herhangibir farklılık yok.Sadece marş motorları daha güçlü ve daha sağlam bir yapıya sahip.Çok sıkışık trafikte zaten start stopu iptal etmenizi öneriyoruz ki zaten sürekli dur kalk trafikte sistem bunu otomatik olarak algılayıp motoru stop ettirmeyebiliyor.Örneğin durdunuz ve motor stop etti.Hareket ettiniz ve 2 sn sonra tekrar durdunuz bu sefer motor stop etmeyebilir.

Çevrimdışı byztckr31

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Abi hayırlı olsun Allah kazasız belasız keyifle binmeyi nasip etsin.
\'11 Focus Titanium TDCI 109ps Fırtına Gri

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun abi, kazasız belasız:)

Benimde bir sorum olacak start-stop ile ilgili.Turbolu araçlarda malum kontağı kapatırken beklemek gerekiyor ama bu start-stop löp diye kapatıyor motoru.Bekleme felan yok.E turboya zarar vermiyor mu bu sistem?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: dgn;339949

Benimde bir sorum olacak start-stop ile ilgili.Turbolu araçlarda malum kontağı kapatırken beklemek gerekiyor ama bu start-stop löp diye kapatıyor motoru.Bekleme felan yok.E turboya zarar vermiyor mu bu sistem?

Turbo timer gibi bir şey var diye duydum bu araçlarda

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;339949

Güzel bir soru olmuş :) Araçta 2.bir alternatör mevcut.Motor stop ettiğinde aslında sadece silindirler kapanıyor onun dışında diğer sistemler çalışıyor.Bu sistemler iste bu 2.alternatör tarafından çalıştırılıyor.Anlayacağınız yağlama devam ediyor.Bu yüzden turboda bir sıkıntı yaşanmıyor.Ama dedigim gibi dur kalk trafikte start stop sisteminin kapatılmasıdir.Her cihazın belli bir ömrü var çünkü.Aslında bu sistem 2.alternatör etrafında calışıyor.Start stopun devreye girmesi için bu alternatörün yeterince şarj olması gerekiyor.Mesela yola cıktınız 2 dakika sonra durduğunuzda araç stop etmeyebilir.Çünkü yeterince şarj olmayan alternatör aracı tekrar çalıştıracak kapasitede degildir.Yani motor durursa tekrar çalışmayacını bilir ;)

Çevrimdışı HakanAltunay

• ®
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.kizilay.org.tr