škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hep Arabammı Birazda Evim İçin !!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı porschemurat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sevgili abilerim,arkadaşlarım.
Sizlerden bir konuda bilgi almak için bu konuyu açıyorum.
Hep arabalarımıza çiçek gibi baktık ama artık benim eviminde bakıma ihtiyaçı var.
Kısaca bahsetmek gerekirse evimin kuzey cephesinde ve evimin toprağa yakın olan dış duvarların evin içine bakan kısımlarında ileri derecede küf ve mantar oluştu.
Araştırmalarım sonuçunda evin dıştan yalıtıma ihtiyaçı varmış.
Bu yaz kısmetse borçlarımı bitirir bitirmez ilk işimiz dış yalıtım olucak fakat onun öncesindede ben şimdilik içtende küfü önlemek için bir özel boya buldum burdan sizlerlede paylaşmak istiyorum.
http://www.isonem.com/isonem/yapi-kimyasallari/nem-rutubet-boyasi-kuf-onleyici-boya
Aradım görüştü bu ürün çok satıyormuş en son acun medyanın binasına bu üründen uygulamışlar.

Şimdi bende bu üründen alıp evimi önce bu ürünle boyicam.
Sonrada üzerine normal plastik boya uygulayacağım.
Ama bu işlemleri rulo ve fırça ile yapmak bana yorucu ve kirli görünüyor.
Bende önce paint zooma baktım ama kullanıcı yorumları cok kötüydü kullanışsız olduğunu söyledirler vazgeçtim.
Sonra bugün buı ürüne denk geldim ve markası dolayısıyla extra olarak işe yarıyacağını düşündüm ve almaya karar verdim.
Sizce bu ürün işe yararmı evimi boyarken bana kolaylık sağlarmı.
http://www.novabazar.com/urun/35ed4a1e40493b7b9f3b2cb12c6a7ef5/BLACKDECKER-Boya-Makinasi-BDPR400-#urunOzellikTab

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sıkıntı bizim evde de var.Kışları dışarısı çok soğuk oluyor yalıtım desen sıfır içeriside sıcak olduğundan duvarların hali vahim.Çözüm olarak polisanın özel bir boyası var silinebilir su bazlı onu denedik ama sonuç alamadık.Bu ürünün kalitesi nasıl birde fiyatları ne durumda?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
İzolasyon yapmadan terlemenin önüne geçmek pek mümkün değil

Çevrimdışı porschemurat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;344036
Aynı sıkıntı bizim evde de var.Kışları dışarısı çok soğuk oluyor yalıtım desen sıfır içeriside sıcak olduğundan duvarların hali vahim.Çözüm olarak polisanın özel bir boyası var silinebilir su bazlı onu denedik ama sonuç alamadık.Bu ürünün kalitesi nasıl birde fiyatları ne durumda?

Bu ürünün 1 kovası 16 mt2 alan boyayabiliyor fiyatıda 100+kdv.
Tek renk beyazı var ellerinde.
Direk küfün ıslak duvarın üzerine uygulanabilir dediler bana.
Uygulama yapıldıktan sonra istersen su tut arkadan yinede geçirmez içeriye dediler.
Ben tatmin oldum gibi alıp denicem başka çarem kalmadı artık.
Yazında dıştan yalıtım olucak artık.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: porschemurat;344229
Bu ürünün 1 kovası 16 mt2 alan boyayabiliyor fiyatıda 100+kdv.
Tek renk beyazı var ellerinde.
Direk küfün ıslak duvarın üzerine uygulanabilir dediler bana.
Uygulama yapıldıktan sonra istersen su tut arkadan yinede geçirmez içeriye dediler.
Ben tatmin oldum gibi alıp denicem başka çarem kalmadı artık.
Yazında dıştan yalıtım olucak artık.

Duvarın iyice kuruduğundan emin olun uygulamalar öncesi, yoksa dıştan yalıtım ile içeriden bu boya arasında kalan nem kurumaz, bir yerden patlar yine...

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
anti küf ve mantar önleyici boyalar faydalı olabilir

Çevrimdışı porschemurat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;344233
Duvarın iyice kuruduğundan emin olun uygulamalar öncesi, yoksa dıştan yalıtım ile içeriden bu boya arasında kalan nem kurumaz, bir yerden patlar yine...

Ewet İrfan hocam haklısınız duvarları kurusun diye dıştan yalıtımı yazın yaptırmak istiyorum birazda....

Alıntı yapılan: GNC75;344247
anti küf ve mantar önleyici boyalar faydalı olabilir

Ve az önce yine araştırırken Dyo Dyostop diye bir ürüne denk geldim daha ucuz 3.5 lt 32 tl ye ve bu ürün hakkındada güzel bilgiler var ve uygulama açıklamasındada duvarların kuru değil nemli olması söyleniyor.
Sanırım biraz daha araştırıp bu ürüne yönelicem

Çevrimdışı porschemurat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu haftasonu black decker bdpr4000 ruloyu aldım.
Ve evimin 2 odasını boyadım şuan üzerimden tır geçmiş gibiyim.
Rulo hakkındaki izlenimlerim şunlar malzeme kalitesi mükemmel değil ama iyi made in PRC.
Rulonun başlığı zamanla yapılan baskı sonuçu eğilmeye başladı o yüzden uzun yıllar kullanılıcak bir ürün gibi değil.
Ama normal ruloya göre gercekten pratik süper birşey.
MAntık silikon tabancaları gibi içine boya cekiyor.
ve ruloda boya bittikce siz tetiği sıktıca gram gram ruloya boya gidiyor.
Sonuç olarak 10/7 alır bu ürün benden.
Ama bundan sonra evimi boyarsam kesinlikle sprey boyama makinası alıcam evde eşya varken boya yapılmıyor ruloyla onu anladım :D

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eski ev sahibi hangi akla hizmetse gitmiş duvarları tiner bazlı boya ile boyamış...
o solisyon bazlı boya da duvara hiç nefes aldırmıyor ne yazık ki,
ama daha önceden tecrübem olmadığından ben de geçiş astarının üzerine su bazlı boya ile boyattım...
ama sonuçta oldu mu sana bildiğin "ağlama duvarı"... :)
en ufak bir şeyde duvarlardan sular süzülmeye başlıyor ne yazık ki...
şimdi bu deneyim ile asla ve asla tiner bazlı boya ile ev boyamam, böyle denk gelirse de ne yapar eder o eski boyayı komple söker, direkt saten alçı üzerine boya yaptırırım...
şimdi evde eşya var, zımpara imkansız, rezil olur ev, eşya girmeden olmak zorundaymış o işler...
kalan odalar için kolay gelsin size...