škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Benzinli superb ve Cc arasında kararsızlık

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tanseler

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar
Bundan iki sene önce bir bayram araç kiralamıştım Ford focus vereceklerdi fakat araç olmadıgından bana superb ayarlamışlar. İlk defa o zaman haberim oldu Skoda’dan. Masada Skoda’nın anahtarını görünce içten içe ulan focus istedik adamlar superb veriyor diye geçirdim. Gel gelelim aracı ilk gördüğüm an inanamadım ve bir daha sordum bu mu Skoda diye ve bir kaç kere de marka logosuna baktım doğru mu diye. Lakin Skoda öyle bir vaziyette kalmış ki kafamda İnan’ın o an kafamdaki algı yerle bir oldu. Vasat bir araç beklerken karşıma passat ( bilinen araç olduğundan bu ornegi verdim ) gibi bir araç çıkınca şaşkınlık tavan durumda oldu bende haliyle. Kullandığım araç prestige donanımmış ki sitesinden baktığımda en üst paketmiş onu ogrendim. Aracı aldım evin önüne geldim ve bir kaç saat baştan sona inceledim. Sunulan donanımlar aracın görüntüsü sürüş kalitesi vs beni benden aldı açıkcası. Bir hafta kiraladığım aracı her gün aşık olarak kullanmamın etkisiyle de 1.5 ay sonra teslim ettim her aramalarında sureyi uzattım. Bu serüvenin ardından kafamda ciddi şekilde superb almalıyım algısı oluştu ve artık karşı koyamıyorum bu duruma. Malım sıfır fiyatlar ucuk yanına yaklaşacak durum yok fakat ikinci el fiyatları biraz beni cezbediyor.

Bu durumla beraber birde passat cc mevzusu var kafamda. Bu arada superb veya cc hangisi olursa olsun benzinli düşünüyorum. Benim kullandığım dizel di ama onda 120 bg güç vardı sanırım benzinliler de 140-160 arası bir güç var cc ve superb de. Her iki araçta beni ciddi şekilde kendine cekiyor. Cc bin direksiz kapıları superb’in donanımları arasında oldukça bocalamaktayım su vakit. Özellikle benzinli bakıyorum zira günde ise gidip eve dönüş icin kullandığım toplam mesafe 18 km. Su an fluence marka aracım var bunu satıp üzerine de ekleyerek bu iki araçtan birini almaya niyetim vardı ki bir arkadasım da v40 ile aklımı çelmeyi başardı. Görüntü donanım vs olarak araç hoşuma gitti fakat fluence sen sonra kullanacağım araç en az o genişlikte veya daha fazlasını sunmalı bana bir ara Polo kullanmıştım ve küçüklüğü sebebi ile son derece uzak bir araç bana. Dolayısı ile v40 su an icin aklıma yatmasa da yine değerlendirilebilir fakat benim asıl takıntılı olduğum araç cc ve superb. Her iki araçta otomatik olacak elbette manuel düşünmüyorum. Özellikle superb de CarPlay olması beni bu araca daha çok itiyor. Cc de var mi bilemiyorum ama ben olanını görmedim veya bana denk gelmedi.

Benim öğrenmek istediğim konu ise bu iki aracın kronik denilecek sıkıntısı var mi varsa ne gibi dertler açabilir basıma? Uzun dönem kullanan arkadaşların yorumları önemli olacaktır bu noktada. Agres kullanım yapım yok zaten mesafe ve güzergah itibari ile 80 üzerine çıkabileceğim bir yol yok ayni zamanda Guvenlik önemli benim için dolayısı ile sert kullanım tipim yoktur. Uzun yolda dahi su anki aracımla 3.8 yakıyorum siz hesap edin nasıl kullandığımı. Dsg büyük oranda kafamı karıştırıyor mevcut sıkıntıları ne durumda bir bilgim yok tabi ki kullanmadığım icin fakat Sudan kullandığım araçta yine çift kavrama edc ve aracım 118.000 de olmasina rağmen ( kuru kavrama ) en ufak bir sıkıntı yaşatmadı bana. Edc nin de kronik sorunları mevcut elbet 1-2 geçişlerindeki sertlik özellikle 1-2 ve 2-1 kararsızlığı gibi. Fakat bunun dışında gerek baskı balata gerek şanzıman beyni gibi konularda beni üzmedi. Bu noktada yine bilgim mevcut değil fakat forumlardan okuduğum kadarı ile dsg nin bir çok sorunun bahsediliyor baskı Balat’a değişimi kalkışmalı titreme gibi. Dolayısı ile bu konular benim icin önem arz ediyor ve malum parçalar garanti kapsamı dışında olunca bir hayli can yakıyor. Bu sebeple cc bakarken özellikle yetkili servis bakımlı ve iyi niyet garantisi devam eden araçlara ve superb bakarken de yine garantisi devam eden model yılına bakmaya çalışıyorum. Bütçem zorlasam 140.000 tl. Fluence de yaşadığım trim sesleri beni ciddi şekilde yildirdigi icin artık adam akıllı bir araç almaya karar verdim. Bunun yanı sıra fluence güzel yanı bakım araligi 20.000 km cc ve superb de sanırım 15.000 km yanlışsa düzeltin lütfen.

Kusura bakmayın arkadaşlar kafam iki araç arasında bocalamakta ve bu iki araçtan birini alacağım. Sizler de yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.

Herkese keyifli forumlar dilerim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı doktor

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hocam öncelikle superb konusunda cok haklisin, her yönüyle mukemmel bir arac..  gerek donanim, gerek genislik, gerek bagaj hacmi olsun her konuda segmentinin krali pozisyonunda.. cc’de kotu arac degil ama artik uretimi durdu, yerini arteon’a birakti dolayisiyla devami olmayan bir arac pozisyonuna dustu.. superb daha cok aile arabasi kivaminda cc ise genis spor araba gibi.. bence superb her konuda cc’yi tokatlar

Çevrimdışı Tanseler

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: doktor;641991
hocam öncelikle superb konusunda cok haklisin, her yönüyle mukemmel bir arac..  gerek donanim, gerek genislik, gerek bagaj hacmi olsun her konuda segmentinin krali pozisyonunda.. cc’de kotu arac degil ama artik uretimi durdu, yerini arteon’a birakti dolayisiyla devami olmayan bir arac pozisyonuna dustu.. superb daha cok aile arabasi kivaminda cc ise genis spor araba gibi.. bence superb her konuda cc’yi tokatlar

Yorumunu icin teşekkür ederim öncelikle. Evet arteon fiyat olarak bir hayli ucuk listemde dahi değil fakat cc üretiminin bitmiş olması açıkcası benim icin sorun değil zira su an kullandığım araç olan fluence üretimi de 2016 da bitti. 2014 te 50.000 liraya bana mal olan araç su aralar 60-67.000 bandında. Zarar etsem de çok önemli değil zaten yıllarca bindim çoktan amorti etmiştir kendini. Yanı benim alayım satayım gibi bir Düşüncem olmadıgından o konu sorun değil minimum 7-8 sene binmeyi düşünüyorum. Donanım ve özellikle bagaj superb sınıfının açık ara lideri ama nedendir bilemiyorum beni hep cc ye çeken bir durum var iki araç arasında ciddi anlamda sikismis vaziyetteyim önümüzdeki ay bi aksilik olmazsa bu işi bitirip birini almak istiyorum kısmetse.

Çevrimdışı quiet50

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tanseler;641993
Yorumunu icin teşekkür ederim öncelikle. Evet arteon fiyat olarak bir hayli ucuk listemde dahi değil fakat cc üretiminin bitmiş olması açıkcası benim icin sorun değil zira su an kullandığım araç olan fluence üretimi de 2016 da bitti. 2014 te 50.000 liraya bana mal olan araç su aralar 60-67.000 bandında. Zarar etsem de çok önemli değil zaten yıllarca bindim çoktan amorti etmiştir kendini. Yanı benim alayım satayım gibi bir Düşüncem olmadıgından o konu sorun değil minimum 7-8 sene binmeyi düşünüyorum. Donanım ve özellikle bagaj superb sınıfının açık ara lideri ama nedendir bilemiyorum beni hep cc ye çeken bir durum var iki araç arasında ciddi anlamda sikismis vaziyetteyim önümüzdeki ay bi aksilik olmazsa bu işi bitirip birini almak istiyorum kısmetse.

Hocam alacağınız araçların model yılı ve donanımlarını karşılaştırın bunu fiyatı ile değerlendirerek bir karar verin. muhtemelen avantajlı olan araç süperp olacaktır. Alırken ve binerken avantajlı olan süperb satarken passat cc gibi ilgi göremeyecektir. Bunları göz önüne almanızı tavsiye ederim birde 7-8 yıl sonra bakarsınız süperb marka sıkıntılarını aşarak  piyasaya hakim olabilir  Biz tercihimizi süperb ten yana kullandık taktir sizin.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
ALTUR da 2016 model sıfır cc 18 ay bekledi satamadılar,talep olmadığından...
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2018, 12:46:43 Gönderen: ringcep »

Çevrimdışı Tanseler

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: quiet50;641994
Hocam alacağınız araçların model yılı ve donanımlarını karşılaştırın bunu fiyatı ile değerlendirerek bir karar verin. muhtemelen avantajlı olan araç süperp olacaktır. Alırken ve binerken avantajlı olan süperb satarken passat cc gibi ilgi göremeyecektir. Bunları göz önüne almanızı tavsiye ederim birde 7-8 yıl sonra bakarsınız süperb marka sıkıntılarını aşarak  piyasaya hakim olabilir  Biz tercihimizi süperb ten yana kullandık taktir sizin.

Benim ağırlığım kagit üzeri ve pratikte de olduğu gibi elbetteki superb sen yana. Fakat cc diyorum ya hep aklımda direksiz kapılar ve özellikle rline görünümü her şekilde aklımı çeliyor :) donanım olarak superb acık ara önde bagaj iç mekan yine keza öyle şanzıman ve motor zaten ayni onlara hiç girmiyorum bile. Aslında su an icin aile gibi bir durum yok tek basımdayım fakat 7-8 sene içerisinde ne olur bilinmez. Cc yi kullanma fırsatım olmadı fakat superb ile benzer deneyim Sunar asagi yukarı. Haklısınız superb muhtemel devamı olacak bir araç cc üretimi bitti. Bu arada yazmayı unutmuşum Benim icin önemli bir kriterde multimedya ve ses sistemi sanırım superb de canton marka opsiyonel bir sistem var oldukça iyi olduğunu söylüyorlar benim kullandığım araçta standart ses sistemi vardı gerçi standart olan da hoşuma gitmişti ama araç içerisindeyken müzik dinlemeden yolculuk edemem dolayısı ile canton opsiyonu varken onu da değerlendirmek isterim. Cc de opsiyon bilmiyorum var mi ses sistemi icin ama onunda stok sistemi iyiydi fakat cc deki ekran oldukça ilkel duruyor grafikler görüntü vs superb yine standart bolero ekranla bile önüne geçiyor. Kusura bakmayınız lütfen her yoruma muhalefet eder gibi cevap yazıyorum ama :) kafam ciddi mana da karışık anlayışınıza sığınıyorum.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba her ikisinide kullandım tabi benim aracım süperb tdi wv cc de kullanıyorum sadece şu şekilde ayrım yaparsınız konfor ve genişlik süperb in cc nin tasarım ve WV olmasının dışında başka hiç bir albenisi yok TSİ motor 1.4 her iki araçta 1 ve 2 vites te sadece ama sıkışık trafikte kararsız kalıyor oda motordan kaynaklı ve her iki araçta kesinlikle kullanıma bağlı ekonomik yakıyor CC çok sağlam araç çok kaza atlattı köpeğe vurduk bize vurdular ama hiç bir zaman bizi yolda bırakmadı süperbde aynı güvenlik gayet başarılı size tavsiyem süperb alın ama en dolusunu almaya bakın CC ile tasarım farkından başka bir farkı yok motorlar aynı zaten...

Çevrimdışı doktor

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hocam senin gonlunde cc var cok net, bosver git cc al.. cunku superb alip hic pisman olmayacaksin ama yinede aklinda hep cc kalacak gibi.. cc’de kotu arac degil hangisini alirsan al zaten pisman olmassin, hayat kisa, coluk cocukta yoksa superb fazla gelir sana zaten.. bin cc’ye aklin onda kalmasin

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:) sürekli Cc kullanan biri olarak ben yanaşma derim görüntüsüne aldanma süperb in en dolusunu alamazsan tamam cc al ama en dolsunu alırım diyorsan asla pişman olmazsın keşke vakit olsa cc mi kullansan .)

Çevrimdışı Tanseler

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;642000
:) sürekli Cc kullanan biri olarak ben yanaşma derim görüntüsüne aldanma süperb in en dolusunu alamazsan tamam cc al ama en dolsunu alırım diyorsan asla pişman olmazsın keşke vakit olsa cc mi kullansan .)

Açıkcası Su an kullandığım araç olan fluence’i bile inanmayacaksınız belki keyif alarak kullanıyorum. Beni rahatsız eden tek şey trim sesleri ve ardı arkası kesilmiyor maalesef ki Renault’un genel olayı trim sesleriymis bunu da sahip olunca anladım. Alman tercihim bu noktada trim sesini de yaşamamak adına ve uzun yıllar binecek olmamdan sebep basımızda ağrıtmamalı açıkcası çünkü Renault ile 118.000 km de ne şanzıman ne motor tarafında sıkıntı yaşamadım ki kullandığım araçta yine kuru çift kavrama. Cc görüntüsü gerçekten çok hoş ve direksiz camlar en büyük etkiyi bıraktı bende. Diğer yandan superb e de aşık olmuş biri olarak onu da yabana atamıyorum. Bu sebeple özellikle bu iki aracı kullanan arkadaşların yorumunu istedim. Birde cc de cam tavan tam açılmıyormuş sanırım bunu da yeni öğrendim :) yorumunuz icin teşekkür ederim.

Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;641998
Merhaba her ikisinide kullandım tabi benim aracım süperb tdi wv cc de kullanıyorum sadece şu şekilde ayrım yaparsınız konfor ve genişlik süperb in cc nin tasarım ve WV olmasının dışında başka hiç bir albenisi yok TSİ motor 1.4 her iki araçta 1 ve 2 vites te sadece ama sıkışık trafikte kararsız kalıyor oda motordan kaynaklı ve her iki araçta kesinlikle kullanıma bağlı ekonomik yakıyor CC çok sağlam araç çok kaza atlattı köpeğe vurduk bize vurdular ama hiç bir zaman bizi yolda bırakmadı süperbde aynı güvenlik gayet başarılı size tavsiyem süperb alın ama en dolusunu almaya bakın CC ile tasarım farkından başka bir farkı yok motorlar aynı zaten...

1-2 kararsızlığı benim su an kullandığım araçta da var maalesef çift kavramaların genel sorunu herhalde. Guvenlik konusunda sizinle hem fikirim ayni veya yekinlardir birbirlerine. Superb icin benim adıma olmazsa olmaz cam tavan, xenon mümkünse adaptif hız sabitleme özellikleri. Donanım olarak superb ağır basıyor bakım gibi maliyetlerden de kaçmıyorum açıkcası güvenlik önemli benim için su anki aracım bile hala yetkili servise giriyor. Siz bu arada hangi modelini kullandınız cc’nin benim aklımda 2014 ve 2016 arası modelleri vardı. Yine superb icin minimum 2015 modelini düşünüyorum. Teşekkür ederim yorumunuz icin.

Alıntı yapılan: doktor;641999
hocam senin gonlunde cc var cok net, bosver git cc al.. cunku superb alip hic pisman olmayacaksin ama yinede aklinda hep cc kalacak gibi.. cc’de kotu arac degil hangisini alirsan al zaten pisman olmassin, hayat kisa, coluk cocukta yoksa superb fazla gelir sana zaten.. bin cc’ye aklin onda kalmasin

Teşekkür ederim sağolun yorumunuz icin.

Çevrimdışı Birader

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tanseler;641997
Fakat cc diyorum ya hep aklımda direksiz kapılar ve özellikle rline görünümü her şekilde aklımı çeliyor

Aslında su an icin aile gibi bir durum yok tek basımdayım fakat 7-8 sene içerisinde ne olur bilinmez.

kafam ciddi mana da karışık anlayışınıza sığınıyorum.

Ben kafanızı biraz daha karıştırayım :)

Madem üst sınıf, spor görünümlü, agresif bir Alman aracı arayışınız var, madem henüz bekarsınız ve kısıtlarınız yok, bence sizin Mercedes CLS serisine bakmanız gerekiyor :)

Şöyle düşük kilometreli, bakımlı, özenli kullanılmış bir CLS, size hem Süperb'i hem de CC'yi çok rahat unutturur :)

Çevrimdışı Tanseler

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birader;642012
Ben kafanızı biraz daha karıştırayım :)

Madem üst sınıf, spor görünümlü, agresif bir Alman aracı arayışınız var, madem henüz bekarsınız ve kısıtlarınız yok, bence sizin Mercedes CLS serisine bakmanız gerekiyor :)

Şöyle düşük kilometreli, bakımlı, özenli kullanılmış bir CLS, size hem Süperb'i hem de CC'yi çok rahat unutturur :)

Açıkcası c200 doğrudan kafama yatan bir araç fakat cls yi hiç bilmiyorum fiyat olarak. Ama c200 hepsinden çok begenmeme rağmen o iğren ve 5cm açılan torpido kapağı beni araçtan soğuttu. Cls ye de bir göz atarım teşekkür ederim fikriniz icin.

Çevrimdışı Birader

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tanseler;642014
Açıkcası c200 doğrudan kafama yatan bir araç fakat cls yi hiç bilmiyorum fiyat olarak. Ama c200 hepsinden çok begenmeme rağmen o iğren ve 5cm açılan torpido kapağı beni araçtan soğuttu. Cls ye de bir göz atarım teşekkür ederim fikriniz icin.

140 Bin TL ile 2005-2007 arası temiz bir CLS bulabileceğinizi düşünüyorum...

Çevrimdışı Tanseler

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birader;642015
140 Bin TL ile 2005-2007 arası temiz bir CLS bulabileceğinizi düşünüyorum...

Sanırım bu araç bahsettiğiniz. Neden bilmiyorum ama görsel olarak İnan’ın hiç ısınamadım araca :)

Çevrimdışı Birader

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tanseler;642016

Sanırım bu araç bahsettiğiniz. Neden bilmiyorum ama görsel olarak İnan’ın hiç ısınamadım araca :)

Hocam zaten ısınsanız da bütçenizle bunu alamazsınız :) Bu aracın sıfırı (dizel CLS 300) 703 Bin TL :)
 http://fiyat.mercedes-benz.com.tr/yeni-cls

Ben biraz daha mütevazi bir şeyden bahsediyorum :)
 Şuna benzer;
 https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-sahibinden-en-full-donanimli-cls-350-545979031/detay

Bu dolu bir CLS. Fiyat, km, bakım, vb. değişkenlerden bağımsız olarak örnekledim. İlanla da bir ilgim yoktur. Tesadüfen seçtim. Sizin alabileceğiniz model yılı ve tasarım budur. Dolusunu ve iyi bakılmışını bulursanız kaçırmayın...