škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Felicia Station Wagon Hakkında Bilgi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mavi albatros

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
iyi günler. pejo 205 junior um var. ekonomik bir araç. ama küçük ve uzun yolda konforsuz. biz ailecek bisiklet bindiğimizden artık bagajı geniş bir araç alıp uzun yola da onun la çıkmak istiyoruz. yılda 2 defa 2-3 bin km gerisi ayda bir 500 km. onun dışında yağmur yoksa araç kullanmamaya çalışıyoruz. Felicia yı öneren de oldu elinde kalır diyende. ben aracı aldıktan sonra da normal sürede satabilmeyi istiyorum, özel bazı nedenlerden dolayı. benim için en önemli sorular,

1- gerçekçi olursak satışı nasıldır ? (normal kondisyondaki felicia 2-3 ayda elden çıkabilir mi)

2-yedek parçası bulunabiliyor mu ? (dizeller için enjektörler yakıt pompası vy sarf malzemeleri gibi, alt takım vs vs)

3-bildiğiniz normal bir felicia var mı ? ne kadar bütçe oluşturmalıyım ?

Skoda marka olarak station wagon başka ne önerebilirsiniz.
herkese şimdiden teşekkürler..
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2016, 12:23:59 Gönderen: mavi albatros »

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mavi albatros;577061
................Felicia yı öneren de oldu elinde kalır diyende. ben aracı aldıktan sonra da normal sürede satabilmeyi istiyorum, özel bazı nedenlerden dolayı. benim için en önemli sorular,

1- gerçekçi olursak satışı nasıldır ? (normal kondisyondaki felicia 2-3 ayda elden çıkabilir mi)

2-yedek parçası bulunabiliyor mu ? (dizeller için enjektörler yakıt pompası vy sarf malzemeleri gibi, alt takım vs vs)

..............................

1- araba düzgün olduktan, satış için uygun fiyat belirlendikten sonra satışı sorun olmaz.Bu her marka için geçerli ama skoda çok tutulan bir marka değil, bu da bir gerçek.

2- Bulunamayan parçaları da var ama bir şekilde yürütülebilecek kadar parçası bulunur.Yaşadığınız yerle de ilgili bu.

3- doğru düzgün bir felicia için 15 den aşağı düşmemelisiniz ama bu fiyata başka birçok seçenekler de çıkar.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Duzgun bir arac dogru bir fiyatla 2 ay beklemez bile.

Parca sikintisi yok.

10.000₺ civarinda bir butce ile guzel bir felicia alabilirsiniz.

Size bir oneri de benden skoda felicia pickup fun lar var. onlara da bakin. Sayet bulabilirseniz tam kupon araclar

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mavi albatros;577061
iyi günler. pejo 205 junior um var. ekonomik bir araç. ama küçük ve uzun yolda konforsuz. biz ailecek bisiklet bindiğimizden artık bagajı geniş bir araç alıp uzun yola da onun la çıkmak istiyoruz. yılda 2 defa 2-3 bin km gerisi ayda bir 500 km. onun dışında yağmur yoksa araç kullanmamaya çalışıyoruz. Felicia yı öneren de oldu elinde kalır diyende. ben aracı aldıktan sonra da normal sürede satabilmeyi istiyorum, özel bazı nedenlerden dolayı. benim için en önemli sorular,

Skoda marka olarak station wagon başka ne önerebilirsiniz.
herkese şimdiden teşekkürler..
@mavi albatros,
1988-1989 dan beri skoda kullanıyorum. Şuana kadar en memnun kaldığım en uzun süre kullandığım ve en çok km yaptığım skodam Felicia Combi oldu 1999-164.000 km. Bana hiç masrafta çıkartmadı.Bir kış sabahı çalışmayıp 100 mt. kadar hasta hasta iteleyip çalıştırınca o an birden karar verip fabia 1 alınca hayatımın hatasını yaptım ama malesef iş işten geçti.
Geniş ve hepsinden önemlisi geniş hacmi, bagaj özellikle boyutları nedeniyle Fabia 1 dende çok kullanışlı, bakımlar zamanında yaptırılırsa en az 300.000 km çıkartacak ve bana göre sınıfında 1 numara.
2. elde temizini bulmak şartıyla, sizi kesinlikle üzmez.
Yedek parça sıkıntısı yoktur.Bir çok parça yerli imalat olarakta olsa sorun olmaz. Ancak şunu söyleyebilirim.Skoda kendi kendini sattıran bir araç değil. Eşdeğeri bir VW yada Seat daha kolay satılır. Gerçi şu ana kadar satış konusunda hiç sıkıntı yaşamadım.Benim sattıklarım kazasız net çok temiz ve felicia combi hariç düşük km (50-60 bin km) araçlardı ve o gün değeri ne ise hemen hemen hiç pazarlıksız sattım.
Bence o dönemlerin dizellerine pek bulaşmayın. Kişisel olarak pek hoşlanmadım. 1.3 benzinli ki çoğu LPG' lidir ve motor yapısı LPG' yede uygundur. Deposu yedek lastik yerinde olursa bagaj hacminden tam istifade edersiniz. Örneğin:
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-dunya-otomotiv-den-2001-skoda-felicia-hatasiz-sirali-lpg-li-290788518/detay
Çok temiz görünüyor.... Fiyat yüksek gibi ancak böyler bir araç için 14-15.000 TL' bir bütçe ayarlamalısınız.

Çevrimdışı mavi albatros

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yazan arkadaşlara çok teşekkürler. yazdıklarınızı şu şekilde yorumluyorum.

1- aracım bakımlı olursa abartı beklemeden satılır.normal fiyatla.

2- yedek parça konusunu nette iyi araştırmam lazım, ama heralde o da az çok bulunuyor. (bence dizellerin yakıt elemanları zor bulunur)

3- dizel değil 1.3 motor benzine odaklanayım. peki.

şu sorularla devam edelim, 1300 cc motor bir de lpg nin az enerjisiyle uzun yolda yorulmuyor mu ? (yokuşları dert etmem, 60 km hızla 10 dk geç çıksak mesele değil)
ama zuun süre 100 km hızı kaldırıyor mu , arabada 4 kişi olduğunu düşünün , 3 saat durmaksızın 100-120 km hız yapılabilir mi ?

bütçem malesef 10 bin, sanırım station wagon u bu fiyata bulmak imkansız, ama yine de ricam uygun fiyatlı FELİCİA SW görürseniz paylaşır mısınız ? çürükleri dert emem, yeter ki mekaniği sürekli başımı ağrıtmasın.

herkese saygılar.

Çevrimdışı mavi albatros

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;577164
Önce bi hosgelseydiniz iyiydi.

yorumlarınızı hoşgeldin olarak kabul ediyorum :)

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mavi albatros;577264
yazan arkadaşlara çok teşekkürler. yazdıklarınızı şu şekilde yorumluyorum.

1- aracım bakımlı olursa abartı beklemeden satılır.normal fiyatla.

2- yedek parça konusunu nette iyi araştırmam lazım, ama heralde o da az çok bulunuyor. (bence dizellerin yakıt elemanları zor bulunur)

3- dizel değil 1.3 motor benzine odaklanayım. peki.

şu sorularla devam edelim, 1300 cc motor bir de lpg nin az enerjisiyle uzun yolda yorulmuyor mu ? (yokuşları dert etmem, 60 km hızla 10 dk geç çıksak mesele değil)
ama zuun süre 100 km hızı kaldırıyor mu , arabada 4 kişi olduğunu düşünün , 3 saat durmaksızın 100-120 km hız yapılabilir mi ?

bütçem malesef 10 bin, sanırım station wagon u bu fiyata bulmak imkansız, ama yine de ricam uygun fiyatlı FELİCİA SW görürseniz paylaşır mısınız ? çürükleri dert emem, yeter ki mekaniği sürekli başımı ağrıtmasın.

herkese saygılar.
@mavi albatros, @mdindas'in uyarısını yanlış yorumlamışınız.Forumda ilk kayıt olan arkadaş tanışma bölümünde kendisini tanıtıp ondan sonra mesaj yazar demek istemiş:).
Elbette benzin LPG arasında üstelik yanma ısısı çok daha yüksek olduğu  halde tork' ta bir fark yaratır. Ancak ben hiçbir şekilde üstelik 1996  yılı 2. yarısından sonra gelen feliciaların motorları LPG' ye uygun  olduğu halde LPG taktırmadım. Ancak 4 kişi Ankara kepekli yokuşunu  üstelik rampa altında durup kalkarak rampa sonunda ~90 km sürratle  tırmanabildiğimi birde rampa sonuna doğru 5. vitesede atabildiğimi  söylersem abartmış olmam. Ayrıca uzun yolda sürekli 2-3 saat kontrola  denk gelmemek şartıyla Ankara-Eskişehir arasında ortalama 130 km/h  yapabildiğimi rahatlıkla söyleyebilirim. Ancak bu araç 140 km nin  üstünde direksiyon çok çok hafiflediğini (alttan feci rüzgar alıyor,  özellikle karter koruma sacı varsa) ve risk almaya başladığını,  özellikle çift gidiş-gelişli yollarda otobüs gibi büyük hacimli  araçlarla karşılaşıldığında şamar etkisi gibi yan rüzgarlardan  etkilendiğini belirteyim.
10.000 TL bütçeyle 96/2-97 belki 98 model kaportası temiz ancak km si 200.000 ne dayanmış bulursunuz. Felicia HB düşünürseniz bence mevcut aracınızı hiç değiştirmeyin.Bagaj istiyorsunuz.HB' lerin bagajı para kesesi:D gibidir. Ancak şehir içi kullanıma uygundur.
Çürükleri aslında dert etmelisiniz Araç darbeli demektir. Skodaların Favorit ve Feliciaları yıllarca çürüme yapmayacak şekilde alt izalasyonları vardır. Bu bozulmadıkça yani kaportacı eli-kaynağı değmedikçe asla deniz kenarında kullanılsa dahi çürüme yapmaz.
« Son Düzenleme: 27 Mayıs 2016, 19:18:18 Gönderen: bipekkan »

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
13500 verdiler malum sitede 1 haftada 14ten inmeyince satılmadı daha doğrusu satmak istemedim çünkü kafama göre araç bulamadım. yedek parça bazen sorun oluyor örneğin 3.stop bulamadım. ama debriya teli balata konjektör gibi parçaları değiştirdim çok rahat buldum.
400 km 100le gidersiniz araç iyiyse biz gidiyoruz 120 gibi giderseniz devir 3500 civarı baya ses oluyo sesten dolayı gitmezsiniz.

Çevrimdışı mavi albatros

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bipekkan;577310
@mavi albatros, @mdindas'in uyarısını yanlış yorumlamışınız.Forumda ilk kayıt olan arkadaş tanışma bölümünde kendisini tanıtıp ondan sonra mesaj yazar demek istemiş:).
Elbette benzin LPG arasında üstelik yanma ısısı çok daha yüksek olduğu  halde tork' ta bir fark yaratır. Ancak ben hiçbir şekilde üstelik 1996  yılı 2. yarısından sonra gelen feliciaların motorları LPG' ye uygun  olduğu halde LPG taktırmadım. Ancak 4 kişi Ankara kepekli yokuşunu  üstelik rampa altında durup kalkarak rampa sonunda ~90 km sürratle  tırmanabildiğimi birde rampa sonuna doğru 5. vitesede atabildiğimi  söylersem abartmış olmam. Ayrıca uzun yolda sürekli 2-3 saat kontrola  denk gelmemek şartıyla Ankara-Eskişehir arasında ortalama 130 km/h  yapabildiğimi rahatlıkla söyleyebilirim. Ancak bu araç 140 km nin  üstünde direksiyon çok çok hafiflediğini (alttan feci rüzgar alıyor,  özellikle karter koruma sacı varsa) ve risk almaya başladığını,  özellikle çift gidiş-gelişli yollarda otobüs gibi büyük hacimli  araçlarla karşılaşıldığında şamar etkisi gibi yan rüzgarlardan  etkilendiğini belirteyim.
10.000 TL bütçeyle 96/2-97 belki 98 model kaportası temiz ancak km si 200.000 ne dayanmış bulursunuz. Felicia HB düşünürseniz bence mevcut aracınızı hiç değiştirmeyin.Bagaj istiyorsunuz.HB' lerin bagajı para kesesi:D gibidir. Ancak şehir içi kullanıma uygundur.
Çürükleri aslında dert etmelisiniz Araç darbeli demektir. Skodaların Favorit ve Feliciaları yıllarca çürüme yapmayacak şekilde alt izalasyonları vardır. Bu bozulmadıkça yani kaportacı eli-kaynağı değmedikçe asla deniz kenarında kullanılsa dahi çürüme yapmaz.

şimdi tanışma bölümüne yazacam :)
hız konusunu anladım. bence bize yeter, ne de olsa araçta hep bebk var, ne kadar az risk o kadar huzur :)
10 bine 97 model bulacağım felicia SW midir ? yoksa hb midir ?

Alıntı yapılan: melo_32_75;577314
13500 verdiler malum sitede 1 haftada 14ten inmeyince satılmadı daha doğrusu satmak istemedim çünkü kafama göre araç bulamadım. yedek parça bazen sorun oluyor örneğin 3.stop bulamadım. ama debriya teli balata konjektör gibi parçaları değiştirdim çok rahat buldum.
400 km 100le gidersiniz araç iyiyse biz gidiyoruz 120 gibi giderseniz devir 3500 civarı baya ses oluyo sesten dolayı gitmezsiniz.

özel mesajdan aracınızın linkini yollayabilir misiniz .

ama ondan da önemlisi aşırı sesten bahsetmişsiniz. her süratte mi ses var yoksa yoksa motor artık 130 km hızda 3500 devirde olduğu için mi sadece ? sanki ses yalıtımları iyi diye biliyordum..

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mavi albatros;577374
şimdi tanışma bölümüne yazacam :)
hız konusunu anladım. bence bize yeter, ne de olsa araçta hep bebk var, ne kadar az risk o kadar huzur :)
10 bine 97 model bulacağım felicia SW midir ? yoksa hb midir ?
[MENTION=13330]mavi albatros[/MENTION],
Bizim ülkede SW "sütçü arabası" olarak tanımlanır. Bir kaçı hariç 2. el, sıfır hep SW kullandım.Onun rahatlığı ne HB' de nede sedan da vardır. Tabi kişisel görüşüm. Bu nedenlede aracı satmaya kalktığınızda HB durumuna göre 1000-1500 TL daha fazlaya gidebilir. Aslında Skoda'ya mahsusta değildir.Tüm markalar için böyle. 10.000 civarında bulacağınız SW' de olabilir HB yada Sedan da olabilir.

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mavi albatros;577376
özel mesajdan aracınızın linkini yollayabilir misiniz .

ama ondan da önemlisi aşırı sesten bahsetmişsiniz. her süratte mi ses var yoksa yoksa motor artık 130 km hızda 3500 devirde olduğu için mi sadece ? sanki ses yalıtımları iyi diye biliyordum..

araç şuan yayında değil ancak mail atarsanız resmini yollayabilirim bu arada araç hatchback.. araç rüzgar sesi alıyor ancak çok rahatsız edici eğil 120 130da devir çok motor sesi çok geliyor kafa yoruyor.

Çevrimdışı mavi albatros

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bipekkan;577442
@mavi albatros,
Bizim ülkede SW "sütçü arabası" olarak tanımlanır. Bir kaçı hariç 2. el, sıfır hep SW kullandım.Onun rahatlığı ne HB' de nede sedan da vardır. Tabi kişisel görüşüm. Bu nedenlede aracı satmaya kalktığınızda HB durumuna göre 1000-1500 TL daha fazlaya gidebilir. Aslında Skoda'ya mahsusta değildir.Tüm markalar için böyle. 10.000 civarında bulacağınız SW' de olabilir HB yada Sedan da olabilir.

o zaman 10 bin gibi bir rakama SW FELİCİA görülür ve duyulursa lütfen paylaşırmısınız :)

Alıntı yapılan: bipekkan;577442
@mavi albatros,

mercedes bindim ihtiyar mısın dediler, taunusa bindim büyük motoru ne yapacaksın dediler, ekonomik doğaya saygılı pejo 205 bindim çocuk musun dediler, impala ya bindim dedeee dediler :) sizin anlayacağınız biz ne yaparsak yapalım bir kalıba sokmaya meyilliler :dede:

ben normal kondisyondaki station felicia 10 bine bulayım varsınlar sütçü deniz geldi desinler :gaz: fena mı sütçü olmak:D

Alıntı yapılan: melo_32_75;577444
araç şuan yayında değil ancak mail atarsanız resmini yollayabilirim bu arada araç hatchback.. araç rüzgar sesi alıyor ancak çok rahatsız edici eğil 120 130da devir çok motor sesi çok geliyor kafa yoruyor.

station sanmıştım hocam  ama fikir olması açısından uygun zamanınızda seyyah_-deniz@hotmail.com   a atabilirsiniz fotoları.

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mavi albatros;577527
station sanmıştım hocam  ama fikir olması açısından uygun zamanınızda seyyah_-deniz@hotmail.com   a atabilirsiniz fotoları.

3 resim attım siteye koyduğum resimlerden umarım yardımcı olabilmişimdir.

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda'larda Fabia I dahil ses yalıtımı iyi değil.Ancak sonrası için bir fikrim yok. Adamlar avrupa şartlarına göre yalıtım yapıyorlar.Özellikle benim "tükürük asfaltı" olarak tanımladığım zift üstü mıcır yollarda içeriye dehşet lastik gürültüsünü alıyor ve 1/2 saat sonra kafanız şişiyor bayağı rahatsız edici.Birde buna dizelin gürültüsünü koyun.Böyle uyduruk yollardan normale geçtiğinizde derin bir OH ! çekip adeta boşluğa düşmüş gibi oluyorsunuz.Ön düzen, şu, bu her şey kendi yol standartlarına göre. Bu sadece Skoda'ya mahsusta değil.Adamlara özellikle 2. SW' yi aldığımda ön düzenle ilgili bir e-mail atmıştım.Cevaben, "araçlarımız EU standartlarına göre imal edilir ve satışa sunulur.Siz yollarınızı değiştireceksiniz" anlamına gelen bir cevap almıştım.tam kelimesine kelimesine hatırlamıyorum epey 15 yıldan fazla oldu. Kısacası, Avrupa menşeeli araç aldınız mı bunlarıda göz önüne alacaksınız.
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2016, 09:40:34 Gönderen: bipekkan »