škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabiam Beni Utandırdı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;286458
Haddinden fazla dik bi rampada antrasit gri fabia tekmeleyen biri görürseniz gökcen abidir inip tanisin :)

Bornout yaparak cıkarım yine cıkarım Ömer'im  :hanz:

-------------------------------------------------

06lkn66

• Ziyaretçi

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
elektirikli el frenini çekerim tık burakırım araç el frenini burakana kadar 1 saniye kadar vakit geçiyor o arada kavramayı bulup kalkarım gider :D Ne geri kaydırma nede patinaj.
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Siz dizelle çıkamıyorsunuz o torka rağmen , biz htp 68 hp benzinli motorla ne yaparız allah bilir..

Çevrimdışı bulicuk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;286343
Lastikler sanmiyorum o kadar etkilesin bizde ayni ebat kullaniyorduk skıntı yasatmaz belki baskı balata kaynakli olabilir ayni model motor araci kullaniyorum böyle durumlarda ya el freni yada yarim debriyaj yapmak gerekiyo

Arabanın benden önceki sahibi 60 yanak lastiklerle araba daha iyi gidiyordu ama arabayı yükseltmek için 65 yanak taktırdım diyor. Şimdi denemek için bi ton para verip yeni lastik alamıcam ama lastiklerim bitince yeni alacağım lastikler 60 yanak olur herhalde.

Çevrimdışı muallim55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de yaklaşık üç hafta önce aldığım, fabişi sattım. Önceki sahibi çok hor kullanmış. Düzelteyim dedim baktım parçalar pahalı. 2003 1.4 16V 101hp Classic idi. Motorda yürürde hiç birşey yok lakin görüntü canımı sıkıyordu. Ama gözüm yine fabişlerde. 1.4TDİ COMFORT 75 hp ile ilgileniyorum. Ama bu yorumu okuyunca canım sıkıldı.
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2011, 09:12:54 Gönderen: muallim55 »

Çevrimdışı tatlidil87

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende 1.4 70 TDI Fabia var. Zigana yı bilenler vardır. Araçta 3 kişi ve bagaj varken Ziganayı çıkıyordum. Önümde 1.6 FSI Passat gidiyordu. Passatı solladım ve sollarken sürücü ile göz göze geldim. Galiba biraz morali bozuldu onu Fabia ile sollayınca. Onu geçtikten sonra peşime var gücüyle gelmeye başladığını fark ettim. Ben de basmaya başladım. Ziganayı çıkana kadar Passat gözden kayboldu. Tabii Ziganayı indikten sonra gelip geçti beni ama yokuşta başa çıkamadı. İşte o gün Fabişime aşık oldum. Yokuştaki müthiş performansı bana yetti. Düzde veya yokuş aşağı zaten Passat geçemeseydi ayıp olurdu. Bence sizin aracınızda o zamanlar bir problemden dolayı öyle bir durum olmuştur.

06lkn66

• Ziyaretçi
ankara yozgat arası çok seyahat ediyoruz elmadağı bilen bilir orda çoğu araca meydan okuyoruz hiç devirden düştüğünü hatırlamıyorum full bagaj ayakların altı dolu ve arabada beş yetişkin varken bile hiç çekiş problemi yaşamadık

Çevrimdışı bulicuk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muallim55;288552
Ben de yaklaşık üç hafta önce aldığım, fabişi sattım. Önceki sahibi çok hor kullanmış. Düzelteyim dedim baktım parçalar pahalı. 2003 1.4 16V 101hp Classic idi. Motorda yürürde hiç birşey yok lakin görüntü canımı sıkıyordu. Ama gözüm yine fabişlerde. 1.4TDİ COMFORT 75 hp ile ilgileniyorum. Ama bu yorumu okuyunca canım sıkıldı.

Sanırım yanlış anlaşıldı mesele. Benim 1,4 tdi fabiada eleştirdiğim şey düşük devirlerde çok cansız olması, üstüne üstlük 1. vitesin çok uzun olması. Bu da dik yokuşlarda dur kalk yaparken zorluyor.

Halbuki 2000 devrin üstüne çıktımı araba zincirlerini kırmışçasına şaha kalkıyor.

Bana sorarsanız siz yine de 1,4 tdi 'dan vazgeçmeyin.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: bulicuk;288830
Sanırım yanlış anlaşıldı mesele. Benim 1,4 tdi fabiada eleştirdiğim şey düşük devirlerde çok cansız olması, üstüne üstlük 1. vitesin çok uzun olması. Bu da dik yokuşlarda dur kalk yaparken zorluyor.

Halbuki 2000 devrin üstüne çıktımı araba zincirlerini kırmışçasına şaha kalkıyor.

Bana sorarsanız siz yine de 1,4 tdi 'dan vazgeçmeyin.
1.4TDI 80HP kullanan bir arkadaşımız da 1. vitesin aşırı kısa olmasından yakınıyordu.:blm::hmm:

opel33

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;288832
1.4TDI 80HP kullanan bir arkadaşımız da 1. vitesin aşırı kısa olmasından yakınıyordu.:blm::hmm:

1.3 CDTİ Astralarda da aynı sıkıntı var 1.vites bi çırpıda bitiyor 2 ye geçmek gerekiyor :/

Çevrimdışı bulicuk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam şehir içinde caddede falan genelde 1. viteste kullanabiliyorum. 2. vitese atınca neredeyse rolanti devrine düşüyor. Ya ben araba kullanmayı bilmiyorum yada başka bi iş var bu işin içinde :)

Bir de ziganada passat sollayan hemşehrime cevaben şöyle bi soru sorsam..

Ziganadan çok daha dik bir yokuş düşünelim. Bu sefer hangi araba daha hızlı değil de hangi araba daha yavaş gider diye bir yarışma yapsak. Kim kazanır acaba :)

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
benim arabada tdi 70 hp su ana kadar hic rampada naz etmedi,tabi kalkerken biraz devir istiyor,dizel devrini aldimmi güclü ama rampada dur kalk tekrar toparlanmasi biraz zaman aliyor tabi 1.4 motor olunca.