škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Pes artik sıkıldım araci satacagim lütfen yardim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı archiles

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşim hiçmi dogru düzgün bu işten anlayan usta yok aracimi 4-5 defa  çaliştiriyorum sorun yok her yere gidiyorum problemsiz sonra  çaliştiriyorum direksiyon sari lambasi sönmeyince  direksiyon sert  kaliyor araci kapatip tekrar çaliştiriyorum bu lamba sönüyor ve hiçbir  problem kalmiyor. Yani sadece bu lamba çaliştirinca sönmedigi zaman  direksiyon sert kaliyor kapatip açinca sönüyor ve bir problem kalmiyor  gidiş gelişte yolda falan sikinti olmuyor çaliştirinca sönmediğinde  problem oluyor. Neden kaynaklaniyor kimi pompa diyor kimi sensör diyor  kutu diyen var akü diyen var artik sikildim arabami satmayi düşünüyorum  (2005 special) sahibindene ilan bile verdim arizasiyla kabul edene  satacam ariza bile diyemiyorum buna.arabaya 2000 tl ye yakin masraf  ettim bakimini herşeyini yaptirdim şimdi bide bu çikti yardimci  olabillecek bu işten anlayan biri yok mu

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
En basitten başlayın, aküyü ölçtürün  ;)

Sonra sensör değişir, pompadan epey bir ucuz zira...

Çevrimdışı BAFRALI

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bu sitede yazışma yaparken lütfen küçük harf kullanalım yoksa yukarıdaki akadaşımızın başlığı gibi derdini anlatmak isteyenler istemeyerek uygunsuz cümlelere maruz kalabilirler
55 FB 375

octaviaman

• Ziyaretçi
Geçmiş olsun.Mahrumiyet yerlerde doğru düzgün servis usta bulmak zor olabilir.Fakat nedenini bile bilmediğiniz bir olay için hemen yorgan yakılmaz.İyi bir vw veya skoda servisine gösterirseniz sebebi belli olur.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pompadan pek olmaz daha doğrusu pompa olsaydı öyle tekrar kapatıp çalıştırınca düzelmez kolay kolay, gene aynen devam eder sorununa. Direksiyon açı sensörü olabilir, akü olabilir gibi bu sorun. Böyle tekrar çalıştırınca düzelen sorunlar genelde akü kaynaklı oluyor, arabanın çalışabilmesi demek akünün sağlam olduğunu göstermiyor çünkü, bunlar elektroniğin çok girdiği araçlar, araba marş basar ama aküde zayıflama v.s bir sorun vardır böyle sağdan soldan çıkar sıkıntısı.

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ayrica elektrik kablolarinda ve sensorde de sorun olabilir.Benim emektar gecen mars basmadi. Sarj dinamosunun komurlerini yeni degistirmistim, aku desen 1 aylik, e mars motorunu soktum icine baktim, komurleride guzel (acmisken temizledim). En son dedim elektrik arizasi bu  gostereyim ustaya. Adam tirt bir kabloda temassizlik bulmaz mi? :gkhn::ban:  Bazen basitten zora gitmek gerekiyor sanirim.Biz ozendigimizden hem zor problemleri cozmeye calisiyoruz ilk:)

Çevrimdışı Hakan ç.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archiles;284926
Arkadaşim hiçmi dogru düzgün bu işten anlayan usta yok aracimi 4-5 defa çaliştiriyorum sorun yok her yere gidiyorum problemsiz sonra çaliştiriyorum direksiyon sari lambasi sönmeyince direksiyon sert kaliyor araci kapatip tekrar çaliştiriyorum bu lamba sönüyor ve hiçbir problem kalmiyor. Yani sadece bu lamba çaliştirinca sönmedigi zaman direksiyon sert kaliyor kapatip açinca sönüyor ve bir problem kalmiyor gidiş gelişte yolda falan sikinti olmuyor çaliştirinca sönmediğinde problem oluyor. Neden kaynaklaniyor kimi pompa diyor kimi sensör diyor kutu diyen var akü diyen var artik sikildim arabami satmayi düşünüyorum (2005 special) sahibindene ilan bile verdim arizasiyla kabul edene satacam ariza bile diyemiyorum buna.arabaya 2000 tl ye yakin masraf ettim bakimini herşeyini yaptirdim şimdi bide bu çikti yardimci olabillecek bu işten anlayan biri yok mu

Benim special de de aynı sorun var.Aküyü ölçtürdüm normal.Bağlantılara baktırdım normal.Geriye açı sensörü ve pompa kaldı.Bence Pompanın elektronik devresinde küçük bir temassızlık veya oksitlenme gibi bir sorun var.Ama yaptırabilecek kimseyi bulamadım şimdilik böyle idare ediyoruz.Ayrıca ustalar konusunda yazılan eleştriyede tamamen katılıyorum.Kimse çözüm üretmiyo hemen parça değiştirme yoluna gidiyor.Sonuç hakkında birbirimizi haberdar edelim.Kolay gelsin

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hakan ç.;288084
Benim special de de aynı sorun var.Aküyü ölçtürdüm normal.Bağlantılara baktırdım normal.Geriye açı sensörü ve pompa kaldı.Bence Pompanın elektronik devresinde küçük bir temassızlık veya oksitlenme gibi bir sorun var.Ama yaptırabilecek kimseyi bulamadım şimdilik böyle idare ediyoruz.Ayrıca ustalar konusunda yazılan eleştriyede tamamen katılıyorum.Kimse çözüm üretmiyo hemen parça değiştirme yoluna gidiyor.Sonuç hakkında birbirimizi haberdar edelim.Kolay gelsin
geçmiş olsun kolay gelsin.çabuk pesetme derim bende ama bulunduğun yerde iyi bir usta/servis yoksa ona bişi diyemem ama insan aracından soğudumu olay bitmiştir.Ben 2007 kasım ayından buyaa skoda kullanıyorum kem gözlere şiş memnunum bir tatsızlık yaşamadım.Allah yaşatmasın.Bu bir nevi şans işi.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ