škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Benim ki de yağ yakıyor :(

Ziyaretçi · 24 · 21610

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

mertcankar

• Ziyaretçi
tamam abi teşekkürler ben bunu kesin alacağım..
yağ da castrol gtx 20/50 42TL bunu almayı düşünüyorum.
http://www.hepsiburada.com/Liste/castrol-gtx-20w50-benzinli-4-lt-motor-yagi-652003/ProductDetails.aspx?productId=otm652003&categoryId=26005
yağ filtresi cart curt 80-90 liraya çıkacak.

he bi de geçen gün benim araç computest'e girdi motor gücü 32hp çıktı :D yuh dedim ben nasıl farketmedim bunu.. supap ayarı ve gaz ayarı da yaptıracağım.. hergün trafikte gitmekten motor gücünün ne kadar az olduğunu farketmemişim

mertcankar

• Ziyaretçi
http://www.castrol.com/castrol/productdetailmin.do?categoryId=73020007&contentId=6007591
sitede yazıyorki:
Dikkat: Castrol GTX 20W-50 ile birlikte herhangi bir katkı malzemesi kullanılmaması önemle önerilir.                  

bide bu yağın LPG için olanı varmış o da burda kafam karıştı...
http://www.castrol.com/castrol/productdetailmin.do?categoryId=73020008&contentId=6007604

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mobil 20-50 koy.salla gitsin castrolü..

Dikkat: Castrol GTX 20W-50 ile birlikte herhangi bir katkı malzemesi kullanılmaması önemle önerilir.
şu yazıyıda di,kkate alma..

Çevrimdışı protechservice

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar yağ yakan bir araca 10-60 koymak daha mantıklıdır 20-50 aracı yorar 10-60 biraz daha pahalıdır ama yag yakan araclar için birebirdir ayrıca katkı malzemeleri aracınıza daha büyük zararlar verdiğinizi unutmayın hata hatayla kapatılmaz ama 10-60 denerseniz ne demek istediğimi anlıcaksınız.
ProTechService:kart:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: protechservice;163409
ayrıca katkı malzemeleri aracınıza daha büyük zararlar verdiğinizi unutmayın hata hatayla kapatılmaz

Niye?

Yüz binlerce km çevirmiş, kompresyonu düşmüş, katkı malzemesinin yapışacağı bir enjektörü barındırmayan, yağ işeme kanalı tıkamayı geçtim artık 20-50 kamyon yağı kullanan karbüratörlü bir araca ne zararı olur?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;163437
Niye?

Yüz binlerce km çevirmiş, kompresyonu düşmüş, katkı malzemesinin yapışacağı bir enjektörü barındırmayan, yağ işeme kanalı tıkamayı geçtim artık 20-50 kamyon yağı kullanan karbüratörlü bir araca ne zararı olur?
Favorit kamyon mu ki?:blm:

mertcankar

• Ziyaretçi
Bu konuya cevap veren herkese cok tesekkur ederim. Favoritimi sattim niye mi? Yag yakan arac bence kansere yakalanmis insan gibidir. Kemoterapi uygularsin bi iki sene gider sonra ölür... Katki maddesi gecici bi cozum olmakla birlikte motoru yer. Favorite kotu demiyorum ama araba bana cok cektirdi her ay baska bi sorunu hortluyodu. Sorun aracta degil aldigmda cok bakimsizdi bu sayede motor hakkinda cook sey ogrendim. Uğur abime ve tüm foruma yardimlari icin cok tesekkur ederim. Sizleri takip etmeye devam ediyorum.. Bi sonraki aracim mi? Eski bisey olmayacagi kesin.. Sunu soyluyorum: en ucuz sıfır otomobil... Skoda fabia olabilir, Peugeot 206 olabilir vs vs... Tabi herseyden once okulun bitmesini bekleyecegim..

İyi forumlar. :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
İyi yapmışsın, uğraşılmaz. Hayırlısı olsun.