škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Benim ki de yağ yakıyor :(

Ziyaretçi · 24 · 21611

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mertcankar

• Ziyaretçi
Abilerim en son aracıma temmuzda motor bakım yaptırmıştım ozaman araca ne kadar yağ konuldu bilmiyorum hiç bakmadım. Ama araçta 10W/40 yağ olduğunu biliyorum. Marmarise gittim geldim hergün trafikteyim. ozamandan bugüne 2.000 km rahat yapmışımdır. bugün bi göbekten hızlıca dönerken yağ lambası yandı düz giderken söndü yani içindeki yağ azalmış ve çalkalanınca lamba yaktı. durdurup yağ çubuğunu sildim soktum baktım yağ seviyesi çubuğun en dibindeydi.
Araç LPG'li. Söylentilere göre lpgli favorit kesin yağ yakarmış. ne kadar yağ yaktığını bilmiyorum belki yağ seviyesi bakım sonrasında ortalardaydı adam fazla koymadı. yani çok az yaktı. belkide tam seviyesindeydi bugüne kadar bayağı bi yağ yaktı. bilmiyorum.

yağ takviyesi yapmıyım, bu bahaneyle yağ filtresi ve yağı komple değiştiriym diyorum. 15W/40 yağı da yakar mı acaba? araştırdım bazıları yarı sentetik koymayın 20/50 fln koyun demiş.

sizlerin yorumlarını bekliyorum...

Çevrimdışı alwaysloser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
önce aracın bi soğsun yağı öyle konrol et sıcakken yağ  hala motordadır kartere akmamıştır.birde 2000 kmde 1 litre eksiltmişse çokta korkma derim ben

mertcankar

• Ziyaretçi
araç 120.000 de lpg taktıralı 5.000 km oldu ve temmuzda silindir kapak contası değişti üst kapak taşlandı. yağ yakmak için erken olduğunu düşünüyorum. yağ için tavsiyen var mı? 15W/40 almayı düşünüyorum

Ugur A.

• Ziyaretçi
Yağı yaktığına emin misin? Bir yerlerden damlatıyor da olabilir.
Eğer yakmasından eminsen, bence de 20-50 yağ koy.

mertcankar

• Ziyaretçi
damlatmıyor abi. 15/40 ı da mı yakar? 20/50 koyarsamda kışın zorluk çıkarır

Çevrimdışı efsanea_06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bizim 154.000 km de forman var lpg 127.000 de takılmış ben 20w50 koyuyorum ama eksiltiyor artık yedekte sürekli yağ bulunduruyorum yağcı bor power koy keser diyor 80 lira dedi bakalım olmazsa bor power koyduracağım artık

Ugur A.

• Ziyaretçi
Eğer motor eskidi de yağı yakarak eksiltiyorsa, ince yağı hiç sıyıramaz ve iyice yakmaya başlar.

Çevrimdışı Mustafa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mobil süper 2000 10w-40 ve bor power S-250 ikilisini kullan.Motorda bir sorun yoksa yağ yakması kesilecektir.

Çevrimdışı alwaysloser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
20-50 den başka bişe koyma castrol olsun

benim araçtada başlamıştı pahalı bir markanın  engine restore denilen bir ürününü yağ değişiminde ekledik 220 ml 40 tl idi şu anda hiçbir problem yok

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: alwaysloser;154536
20-50 den başka bişe koyma castrol olsun

benim araçtada başlamıştı pahalı bir markanın  engine restore denilen bir ürününü yağ değişiminde ekledik 220 ml 40 tl idi şu anda hiçbir problem yok
Aha! Engine Restore' yi uyguladın sonunda ha! Şu an itibariyle var mı gözle görülür değişiklik?

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1000 km oluyor abi nerdeyse restoreyı koyalı.mobilide bastım makınanın cıgerlerıne,şuan için eksiltme falan yok.yarın bi gün bi dip gaz yaparım bakalım bısıler varmı.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: demir_01;154628
...mobilide bastım makınanın cıgerlerıne...
10-40 mı 20-50 mi?

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı alwaysloser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;154612
Aha! Engine Restore' yi uyguladın sonunda ha! Şu an itibariyle var mı gözle görülür değişiklik?
 cinonunda dediği gibi abi sorun yok çekiş süper duman yok eksiltme yok  araç uçuo

mertcankar

• Ziyaretçi
engine restorer bulamadım internette bi sitede gördüm 400ml 80küsür liraydı. Pahalı geldi. Bor Power'ı önerir misiniz?