škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

skoda favorit yakıt sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı blackdv

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
skoda favorit 135 L marka aracım var yakıt tüketimi fazla benzinde km de şehir içi 400 ün üzerinde yakıyor LPG yakıt tüketimi şehir içi km de 300 tl üzerinde yakıyor gaz ayrlarını yaptırdım hiçbir düşme olmadı aracın ne sorunu olabilir emsalleri 150-160 yakıyor ne yapmam gerekiyor
:taka:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Buji, buji kabloları, tüm filtreler, supap ayarı, karbüratör ayarı, avans ayarı, lastiık hava basınçları ilk kontrol edilecek kısımlardır. Bu ayarlar olması gerektiği gibi olmazsa, fazla yakıt tüketimiyle karşılaşmak kuvvetle muhtemeldir.

mertcankar

• Ziyaretçi
uğur abinin dediklerine ek olarak karbüratör temizliği ve hava filtresini değiştirin

ayrıca şuna değinmek istiyorum 300-400 tl gibi rakamlardan bahsediyorsunuz demek istediğiniz lpg'de 30 kuruş benzinde 40 kuruşun üzerinde yakıyor.
(Türk Lirasına saygı)

benzinde şehir içi 40krş yakması normal denebilir. lpg de bir sorun olabilir lpg beyninde fln? aracı yeni mi aldınız yada lpg mi yeni?

benimki lpgde şehir içi (ankara) max 17krş ortalama 15krş yakıyor

mertcankar

• Ziyaretçi
konu yakıttan açılmışken bende birşey sormak istiyorum. bazı tamirciler karbüratörün o hava alan borusunun ortadan kesik olan yer var orayı açıp borunun yarısını bantla kapatıp öyle yerleştiriyolar bunun sebebi nedir? karbüratörün az hava alması yakıt tasarrufu mu yapar? (LPG'ci de gördüm) sanırsam benimki de öyle tam hatırlayamadım ama..

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mertcankar;114396
konu yakıttan açılmışken bende birşey sormak istiyorum. bazı tamirciler karbüratörün o hava alan borusunun ortadan kesik olan yer var orayı açıp borunun yarısını bantla kapatıp öyle yerleştiriyolar bunun sebebi nedir? karbüratörün az hava alması yakıt tasarrufu mu yapar? (LPG'ci de gördüm) sanırsam benimki de öyle tam hatırlayamadım ama..
LPG-hava karışımını doğru düzgün ayarlayamıyorlar. Hava fazla geliyor, bunu önlemek için de bantlıyorlar. Bir aralar bulaşık teli muhabbeti bile vardı.;)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzinde 40krş yakmasıda normal değil bence. benim araç şehir içinde 30krş yakıyor karbratör bakım,filtre değişimi avans ayarı falan herşeyim tamam.tekrar baktırmayı düşünüyorum.
"Araç gaz yüzü görmedi full benzin canavar mod" =)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Harun25

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Lpg:2.57 3.5 litre tüp ile 25 km ortalama 0.36 krş yaktı 1990 model favorit 136l sizce nasıl arkadaşlar çokmu yakıyo normalmı ey favocular cevaplayın ltfen..) son 2 senede bujiler buji kabloları değişti subap ayarı yapıldı triger zinciri değişti son 4 5 ay önce lpg beyni değiştik egsozu sıfırladık şu an aklıma gelmeyen bir sürü bakım yaptık ne yaptıysam olmadı yardımmm...
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2016, 23:29:48 Gönderen: Harun25 »