škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Favoritlerde hararet sorununa kesin çözüm yokmu ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mertcankar;94605
uğur hocam peki bu bana kaça patlar? (elden geçirmek dediğin tamir&ayar mı yoksa değişecek parça olabilir mi?)
Elden geçirirken muayene olacak; ayar gerekiyorsa ayar yapılacak, ömrünü doldurmuş parça varsa değiştirilecek.
Alıntı yapılan: mertcankar;94605
bide favoritle sarsıntısız kaç bastınız en son?
170 km/s' yi göstermişti kadran ama gerçekte kaçtır bilemiyorum. Sarsıntı da yoktu.

mertcankar

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;95293
Elden geçirirken muayene olacak; ayar gerekiyorsa ayar yapılacak, ömrünü doldurmuş parça varsa değiştirilecek.

170 km/s' yi göstermişti kadran ama gerçekte kaçtır bilemiyorum. Sarsıntı da yoktu.

:spr: favoritle 170
ben o zevki tattığım gün tam anlamıyla aşık olurum arabama
ankarada bu işi yapacak güvendiğiniz usta varmı arkadaşlar?

Çevrimdışı yusufasikusk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Cümleten selamün aleyküm. Ben formanımı yeni aldım ama maalesef alsığım gün kalarofer borusu kırıldı gittim 15 tl aktırdım mecburen çünkü öğrenciyim ve aletlerim yok. sonra gaz ayarı yaptırdım yaptırmadan önce araba 75 kr yakıyodu :D sonra 35e düştü ayardan sonra. zaten serseri bi çocuktu yaptığı işide beğenmedim artis! sonra başka birine yaptırdım önce hava filitresini değiştirdi ve buji ayarı yaptı sonra gaz ayarı ve arabanın yakıt 22-25 kr düştü daha da düşerdi diye bekliyorum ama bu hafta sınavım var her neyse ikinci gaz ayarından sonra kalorifer ısıtmıyor diye elektrikçiye götüdüm bana termostata baktırmamı söyledi değiştirttim. ilk bir kaç gün termostat ii gibiydi ama sonra yine ısıtmadı yani hiç değişmedi aslında acaba fan müşirini de değiştirsem sorun kalkar mı ya da başka ne yapabilirm bi bilen var mı acaba?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Kalorifer peteği temizlenmeli veya yenisi ile değiştirilmeli.

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mertcankar;93830
3.vites ve 120?? mümkün olamaz :D 136 mı seninki?

bende 136 var 1 de 60 2 de 100 yaptım :D 3 ü denemek nasip olmadı daha :++:
SKODA FAVORIT 136L VRS

Çevrimdışı MAkif

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bendeki felinin fanı hararet göstergesi yaklaşık 100ü geçince hatta 110a gelince öyle çalışıyo. ve belli bi süre çalışınca biraz düşüyo ve fan duruyor. elektrikçi yüksek gösteriyo dedi. sürekli kontrol ediyorum ne yağında ne suyunda bi eksilme olmuyor. bu sıkıntı yoğun dur kalklı trafikte oluyo sadece. göstergeyle ilgili bi sıkıntı olurmu ve olursa ne yapmalı veya direk müşür felanmı değiştirmeliyim sizce?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Fan müşiri özelliğini yitirip olması gerekenden daha yüksek veya düşük ısı değerlerinde de fanı devreye alıyor olabilir. Bu da bir ihtimaldir.

Çevrimdışı tanner1973

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2 favoritim oldu 1.si 94 model lx di şimdiki 95 lx iki araçtada ALLAH'a şükür ne hararet nede başka bir sorun normal bakım harici yağ su vb çekoslavak modele hiç yanaşmadım.onlarda hararet sorunu olduğu söyleniyor.alman olanlarda bi problem yok zaten alman olanlarda dikkat ettiysen konfor olsun sigorta panosu vs sayamadığım biçokşey farklı ona göre seçim yap.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: tanner1973;317257
2 favoritim oldu 1.si 94 model lx di şimdiki 95 lx iki araçtada ALLAH'a şükür ne hararet nede başka bir sorun normal bakım harici yağ su vb çekoslavak modele hiç yanaşmadım.onlarda hararet sorunu olduğu söyleniyor.alman olanlarda bi problem yok zaten alman olanlarda dikkat ettiysen konfor olsun sigorta panosu vs sayamadığım biçokşey farklı ona göre seçim yap.
Alman diye nitelendirdiğiniz ile Çek dediklerinizin motor ve yürüyeni birebir aynıdır. Hararet yapacaksa ikisi de yapacaktır.:wnk:

Çevrimdışı tanner1973

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benden söylemesi   çekoslavak olanlarla alman modelleri arasında uçurum farklar var.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: tanner1973;317645
benden söylemesi   çekoslavak olanlarla alman modelleri arasında uçurum farklar var.
İç kısımdaki malzeme kalitesi olarak fark çok bu doğru. Elektrik aksamında iyileştirmeler ve düzenlemeler yapıldı, bu da doğru.
Ancak motor, şanzıman, süspansiyon olarak uçurum fark yok. Hatta hiç fark yok.:wnk:

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
190.000 km. benzin kapağı arkasından köşeden bir darbesi var. fakat sahibi bayağı bir özenerek ve temiz kullanmış gibi cila işi ile uğraşmamışsa üstüne boya atılmış olabilir. fiyat makul daha dökük arabaları bu fiyata satıyorlar. kapılara aç kapa yap yerine uygun şekilde oturuyor mu ve sese dikkat et. 200-300'e bir radyo alınacak sadece. lpg ne marka onu öğrenip arkadaşlara danış. motor bakımları ile ilgili bilgi al. neler değişmiş ve motor resmide iyi olurdu. önden farlara dikkatli bak. iç renkleri birbirini tutuyor mu? buradan darbe alıp almadığını öğrenebilirsin, güneşten gözükmüyor resimde. fonksiyonel direksiyon nedir onu anlamadım. radyo kumandası mı yapıştırmış!?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: YEKE;377304
...fonksiyonel direksiyon nedir onu anlamadım...
Kaldı ki Favorit' in kornası bile sinyal kolundadır.:)

Çevrimdışı edizmir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Olayi cozdum arkadaslar
kendi feliciami kendim yaptim
radyator fani kucuk oldugu icin
bir fan aldim kalitelisini 110 tl
diger fani yana kaydirip radyator uzerine iki fan koydum
simdi oldu bebek

Fotograf ekleyecegim