škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gösterge ampülleri sökülmesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hhyalcin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, Sorunum şu; Göstergedeki ampülleri değiştirmek amacıyla, göğüs ve aparatları söktüm, sökmede bir sorun olmadı ama ampülün etrafındaki plastik kaptan ampülü çıkaramadım. Bunun bir kolay yolu var mıdır? Ampülleri değiştiremeden tekrar arabayı toplamak zorunda kaldım. Ayrıca göğüsü söktüğümde, kalorifer düğmelerinin üstündeki havalandırmaların olduğu bölümü söktüğümde arkasında bir çok kablo var. Bu kablolarda soyulmalar, birbirine yapışmalar ve açılmalar gördüm acaba bu kısa devreden midir yoksa kaloriferin ısısı birşekilde kaçak yapıp oralara mı gelmektedir. Teşekkürler.

Çevrimdışı xufuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bildiğim kadarıyla ampüllerin plastikten kabını Çevirerek kendinize çektinizde Ampül gelir Yerini bulunca tırnaktan kurtuluyor. Kablolara gelince benim fikrimce Daha iyi bir izalasyon kablo kullanmak gerek Voltajdan veya kalarüförden olabilir bunu bile bilmek için incelenmesi gerek Her iki durumdada Daha iyi bir izalasyon şart daha kuvetli kablolarla....

mertcankar

• Ziyaretçi
benim favonun da gösterge ampüllerinin yarısı çalışmıyor hiç açmayı denemedim daha doğrusu cesaret edemedim.. bunların yerine beyaz/mavi led takabilirmiyim? deneyen var mı? :D

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benimde hidrolik ışığı yanmıyor sadece, ve arka buz çözücü ışığı devreye giriyo arada.hiç canım sıkılmıyor sağolsun sürekli bişey cıkartıyo :D
-------------------------------------------------

mertcankar

• Ziyaretçi
hidrolik ışığı mı :D ben öyle bişeyin var olduğunu bile bilmiyorum dediğim gibi göstergenin yarısı çalışmıyo :D

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:D :D ben korkuyorum ya çatur çutur edince torpido elimi ayağımı cekiyorum :D çakmaklığı takmak için çok uraşmıştım :) bi servise gözükmende fayda var mert :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı alwaysloser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı desperado

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Göstergeleri Bende Söktüm. Ama gel gelelim toplayıp yerine taktıktan sonra sinyaller çalışmadı.
acaba araba çalışmadığındanmıdır dedim arabayı çalıştırmak istedim fakat malesef arabamda çalışmadı :(

Lütfen yardım ediniz. yardımlarını bekliyorum.

Çevrimdışı desperado

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar arabanın bütün aksamını topladıktan  sonra itekleyerek çalıştırdım. Hemen sinyalleri dörtlüleri vs. vs.  kontrol etttim hepsi çalışıyor. Bu sorunu böylelikle halletmiş oldum. mutluyum :)

Çevrimdışı Crzyboy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tuning07.com
Alıntı yapılan: desperado;133685
Göstergeleri Bende Söktüm. Ama gel gelelim toplayıp yerine taktıktan sonra sinyaller çalışmadı.
acaba araba çalışmadığındanmıdır dedim arabayı çalıştırmak istedim fakat malesef arabamda çalışmadı :(

Lütfen yardım ediniz. yardımlarını bekliyorum.
Dörtlü sinyalin bulunduğu yerin arkasındaki flaşörün kabloları çıkmış olabilir bi kontrol edin ;)

Çevrimdışı slarikan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim 93 model Forman im var. O modellerde galiba Forman ve Favorit genellikle aynıymış. Bende bugün kumandalı merkezi kilit taktım ama dörtlülere nasıl bağlayacam bilemiyorum. Göğüsteki dörtlü anartarının olduğu bölümü nasıl çıkartacam? Birde komple göğüsü sökmek istesek nerelerden başlamamız gerekiyor bilen biri tarif etse.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alarmın Sinyal Çıkışını Dörtlü Switchine Bağlayacaksınız.. Genelde 4 Lü Switchi Çogu Markada Dışarı Doğru Konsolu Vs Sökmeden Çıkabilir Durumda Oluyor..

Çevrimdışı slarikan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Göğüs sökmeyle ilgili başka bir yerden bilgi buldum. Adresi http://forum.donanimhaber.com/m_28139568/tm.htm
Göğüs sökme kısmı aynen böyle
Aracın  ön göğsünü söktüm...15 yılın biriken tozlarını temizemek için...(şu an  17 yaşında) sesin rahatsız etmesi bu kasalarda doğal çünkü hor  kullanılmış bir süspansiyon sistemine ve yatakları normalden fazla  zorlanmış bir motora sahiptir araç. Ön göğüsü sökmek oldukça meşakkatli  bir iş ki 1 günü geçiyor söküp yoplaması. Sökmek için önce far  tuşlarının ve orta üflemelerin(dörtlüler yani) bulunduğu konsol  vidalarını söküüyorsunuz(gösterge panelinin sağında ve solunda 1 er  adet). konsolları sağa sola nazikçe soldakini sağa,sağdakini sola  kanırtıp kendinize çekiyorsunuz. soketlerinden ayırıp göstergenin alt  tavasını çıkarın. daha sonra alt ve üst vidaları göreceksiniz. onları  sökün. 6 adettti yanlış hatırlamıyorsam. üstteki kahve rengimsi  yeşilimsi parça çıkacaktır. daha sonra torpidoyu söküyorsunuz. torpido  kapağını sökerken amortisörüne dikkat edip birden atabili Allah  muhafaza. iç teknesini çıkartıp aynı şekilde vidalarını söküyorsunuz. en  son kaput açma kolunun bulunduğu yerde alt sırada 4 adet (5 de  olabilir) yani en alt ayak koyma kısmındaki vidaları sökün. göğüs  serbest kalacaktır. ama direksiyon engel olabilir. aynı şekilde  kalorifer bağlantıları patır patır dökülüyor. sökerken büyük bir hızla  ve şevkle sökersiniz ama toplarken ağzınızdan küfür eksik olmaz. çünkü  15 senenin yorulmuş plastikleri elinizde kalabililir.
Ama ben vaktim olmadığından göğsü sökmedim, sadece dörtlülere ulaştım ve kabloları bağladım.
Sökmek için göstergenin sağındaki orta üflemelerin(dörtlüler yani) bulunduğu konsol vidalasını söküüyorsunuz.

Çevrimdışı alwaysloser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bugün canım sıkıldı ve solmuş ibrelerimi boayadım  göstergeyi temizledim yanmayan lambaları değiştirdim ve abs  ışığını aktif ettim

bana yardımcı olan semih köymen e teşşekür ederim ...

Uploaded with ImageShack.us