škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motor takozu değişimi ??

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı club-ber

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merabalar bugun arcımda bişi farkettim Skoda favorit.tir . aracım..

Aracın ön tarafında motor takozu warmış bu baya bi eskimiş bunun değişmesi gerekiyormuş sanırım...
Ufak bi gaz werdiğimde 1,5 dewir arası sanki kaput sallanıp uğuldu cıkarıyomus gibi ses cıkarıyo 2,0 3,0 dewirde ses adına bişi yok ama rölantideyken 1,0 1,5 arası dediğim sesi yapıyo

yine yolda giderken aracta tık yok ama 1,0 ve 1,5 dewire geldiğimde ses yine kulagıma geliyo cok sinir bozucu bişi .

Acaba daha önce başına gelen warmı . yada bilgisi olan ..

bunu yaptırmak istiyorum ortalama ne kadr bi maliyet gider ?

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ferhat Karşıyakada oturuyorum yarın öğlene kadar müsaitsen birlikte bakabiliriz hem tanışmış oluruz.

Çevrimdışı club-ber

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Ugur A.

• Ziyaretçi
Motor takozu motor ve şanzımanın kasaya bağlandığı yerdeki lastik destekli aparatlardır. Bir tane yoktur. Biri şanzıman tarafında (ki şanzıman kulağı da denir), biri V kayışı tarafında, biri de motorun alt kısmına denk gelen yerdedir. Özellikle bu alttaki takoz hemen hep unutulur. Gerekiyorsa bunu da değiştirin ki o zaman sallantılar asgarîye inmiş olur.

Çevrimdışı club-ber

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bugun Takoz değişimi sanayide yaptırdım 10 tl malzemeler tuttu 30 tl de işçilik toplamda 40 tlye sorunu hallettik .

çıkan takoz.. bi lastik ne kdar körleşip yıpranırsa o hale gelmişti.

Aracınızda takozla ilgili sorun olursa arkadaşlar fiyat ve butce konuusnda aklınızda bulunsun..

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sorunun çözüldüğüne sevindim iyi günlerde kullan;)

Çevrimdışı bedirkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bu sıkıntı bendede var havalar ısınsın diye bekliyorum :D
bu 15 tatilde amortisörler ve ön takımı komple degiştirdim erzurumda işcilik dahil 750 tl fiyat cektiler memleketim olan düzcede 500 tl ye hallettim :)
hiç aklıma takozlar gelmedi cokta parada degilmiş :)

Çevrimdışı club-ber

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
fiyat uygun ama önemi olan işçilik önemli faktör oynuyo burda.. Sağlam işin ehli bi ustaya teslim etmek gerekir..

Bugun gittim sanayiye aracın helezyon yayları kestirip biraz yere bastırayım dedım .. Usta 100 tl cekti .. kalsın abi dedım .

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: club-ber;331553
...Bugun gittim sanayiye aracın helezyon yayları kestirip biraz yere bastırayım dedım .. Usta 100 tl cekti .. kalsın abi dedım .
Sakın yapmayın zira yollarda seke seke gezersiniz, konforun K' si kalmaz.

Çevrimdışı forman37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu motor takozu sıkıntısı kronık hastalık. bende formanıma bi sefer kendım değiştirmıstım 1 ay sonra yıne aynı vazıyet oldu vıka marka komple devırdaımle beraber aldım taktım uzun suredır sıkıntısız kullanıyorum. 65 lıraya aldım.

Çevrimdışı club-ber

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: forman37;332089
bu motor takozu sıkıntısı kronık hastalık. bende formanıma bi sefer kendım değiştirmıstım 1 ay sonra yıne aynı vazıyet oldu vıka marka komple devırdaımle beraber aldım taktım uzun suredır sıkıntısız kullanıyorum. 65 lıraya aldım.

ewet yıpranıp eskidikce değiştirmek gerekir.

Çevrimdışı ayki95

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: club-ber;331283
bugun Takoz değişimi sanayide yaptırdım 10 tl malzemeler tuttu 30 tl de işçilik toplamda 40 tlye sorunu hallettik .

çıkan takoz.. bi lastik ne kdar körleşip yıpranırsa o hale gelmişti.

Aracınızda takozla ilgili sorun olursa arkadaşlar fiyat ve butce konuusnda aklınızda bulunsun

Yaw arkadaşlar ben bu işe şaşıyorum. Ben 6'ıncı sanayide 3 takozu almak istedim 45 lira fiyat çektiler . Hemen arka tarafta sözümona bi skodacı varmış. İşçiliğe 85 lira çekti . Bu nedir yaa.. Culb-ber ın söylediğine bak bide benim olaya bak.... Ne diyim .. Bu nasıl esnaflık ?
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2012, 00:03:44 Gönderen: ayki95 »

Çevrimdışı club-ber

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ayki95;347025
Yaw arkadaşlar ben bu işe şaşıyorum. Ben 6'ıncı sanayide 3 takozu almak istedim 45 lira fiyat çektiler . Hemen arka tarafta sözümona bi skodacı varmış. İşçiliğe 85 lira çekti . Bu nedir yaa.. Culb-ber ın söylediğine bak bide benim olaya bak.... Ne diyim .. Bu nasıl esnaflık ?

Esnaflik degil insanlik sadece!  Her ticaret yapan esnaf olsa kske..

Bi ara favorit wardi izmir 3 sanayide ustaya gttim megerse. Triger zinciridegiscekmis hmn bitisikte cogu kisi bilir can skoda bayisi wardi trgerzincir fiyati aldim adam 160 tl dedi. Neyse almadim. Hemen. Merkez sube olan karabaglar subesine tel acip fiyat aldim zincirle ilgili. Onlarda komple sete 75 tl istediler. Basima geoen bu olayi ifade ettim ana subeye olayi kiwirdilar. Yani ayni adi tasiyanbirbirine bagli iki bayi bunu yapiyosa.  Senin soyledigin bana pek sasrticigelmiyo.

Tek bi yere bagli kalmamak gerek bi cok parcaci ve ustadanda fiyat alip sorununuzu cozun derim...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Favorit'in falan parçaları artık her yerde rahat bulunuyor, vaktiniz varsa en güzeli çıkıp dolaşıp kendiniz toparlayıp alacaksınız. Ben de Favorit varken o zamanlar biraz da daha vakit imkanım olabiliyordu, elemanla çıkar dolaşırdık, ne lazımsa aynı pazar alışverişi yapar gibi poşetlere doldurup gelirdik :D serviste takardık bitti gitti çiçek :D komple takım direksiyon kutusunu aynı tüfek gibi omuzuma yaslayıp koca sanayide dolaştığımı bilirim :D