škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Favorit Az Yakar Diyenlere;

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eRay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hasanmustafa;247401
kırmızıda 20 km yapacağını varsayarsak
74tl/375= 0.197 yapıyor gayet iyi :favo1:
eray bey diğer konudaki tuketim değerlerin farklıydı
bence ölçümlerde hata payı var gazı tam bitirip km
sayacını sıfırlayın tekrar gaz bitince ödediğiniz
tutarı yapılan km ye bölün

100 km de 10 lt benzin yakarsa biz de o arabayı yakarız değilmi taner

önceki konu lpg nin takıldıktan sonra ilk tüketim ve şehir içi
bu konudaki tüketim
bujiler,buji kabloları vs... değişimden ve yeniden gaz ayarından sonraki şehirler arası tüketimdır.

Çevrimdışı eRay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tam km yi bilemiyorum ama kırmızı ışık yandıktan sonra epey yol aldım
bir kaç km daha giderdi
yani hata olduğunu düşünmüyorum
yakında geri dönüşüde paylaşırım ...

Çevrimdışı tanner1973

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hasanmustafa;247401
kırmızıda 20 km yapacağını varsayarsak
74tl/375= 0.197 yapıyor gayet iyi :favo1:
eray bey diğer konudaki tuketim değerlerin farklıydı
bence ölçümlerde hata payı var gazı tam bitirip km
sayacını sıfırlayın tekrar gaz bitince ödediğiniz
tutarı yapılan km ye bölün

100 km de 10 lt benzin yakarsa biz de o arabayı yakarız değilmi taner
aynen öyle birader

Çevrimdışı hasan görgülü

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

tek çözüm bu arkadaşlar bu mikserden temin edebilirseniz sorun çözülür
benim aracımda şehiriçi olarak 8 ile 10 lt arası lpg yakıyor bazen 4 km yolu 45 dakikada yaptığımı varsayarsak:(

Çevrimdışı bilebiletutsak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
5 kez farklı bir ustaya 3 kez farklı bir ustaya lpg ayarı yaptırdım 2.59  litre fiyatı olan lpg ile şehir içide 38 kuruşun altına düşemedim ne  bilgisayarlı ayar ne başka bişey ne yaptıysam olmadı tam kafayı yemek  üzereydimki kendim ayarlamayı denedim yaklaşık 4 aylık deneme yanılma  yöntemiyle ayarı sonlandırdım şu an skoda forman aracım şehir içinde km  de 25 kuruş yakıyor hemde basa basa öyle nazik gaz 3000 devir falan  değil 5000 de 5500 devirde vites atarak hakkaten bu ustalar araç  sahibini usta yapıyormuş teşekkürler lpg ustaları...

Çevrimdışı favorit54

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
HASAN GÖRGÜLÜ ABİM

DEMİŞSİNDE BU MİKSERİN MARKASI MODELİ NEDİR...

Çevrimdışı harunbaba06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba 1994 favorit glx >milangaz  ankara (2.25tl)100km de 9.66 litre gaz harcadı harcanan gaz tutarı 21.73 tl oldu kilometrede 217 kuruş harcadı tarih:30 kasım 2014 pazar (not 187798 km gazı fulledim 98 km yol katetdim 187896 km de tekrar aynı gaz aldıgım yerden fulledim 9.47 litre gaz aldı 21.30tl tuttu 65km otoban 35km sehiriçi bilgilerinize

Çevrimdışı hidyak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
vala bnm araçta 93 model favorit şehir içi tüketimini söylüyorum en ekonomik zamanı 330 km gitti.
aracı her zaman fullerim ve öle km de sıfırlarım tüketimi ne kadar dır diye daha hiç 23.5 kurus üstü yakmadı şehir yani ful leyip şehir içi kullanımda en az suan 300 km yaptı gayet memnunum ..

Çevrimdışı blauzahn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: favorit54;436322
HASAN GÖRGÜLÜ ABİM

DEMİŞSİNDE BU MİKSERİN MARKASI MODELİ NEDİR...

Bu mikser polonyada satılıyor arkadaşlar. Pierburg Mixer diye ebay de aratırsanız çıkar. Maliyeti 60 lira civarında lakin yakıt sorununuzu %100 çözer diye bir şey yok. Herşeyiniz tamam tek sorununuz mixer ise sorunu çözecektir.

Çevrimdışı hidyak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ama genelde bu mikseri takmışlar baya arastırdım internette

Çevrimdışı hidyak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ve artık ebaydada yokmus bunu yapmak isteyenler iyi bir tornacıya anlatması lazım durumunu ama yapabilirlermi birde sadece aracı lpg de kullanıyorsanız tek boruyu karbüratöre sarkıtıp yapıyorlar ama sonra gaz ayarınıo yaptırın yoksa cok yakıyormus :D

Çevrimdışı hidyak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
gn gene gaz aldım gaz fiyatı sakaryada 2.00 58 liralık aldım 278 km yapmısım 29 litre fln geldi doldu zaten... şehiriçi birde 18 km lik iş yerime giden yol.. gittim geldim gayet memnunum yakıttan... 58/278:0.2081 küsür çıktı

Çevrimdışı blauzahn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de yakıt için geçen gün lpg beynini dağıtıp temizledim. Şimdi de mikser ve karbüratörün boğaz kısımlarını temizleyeceğim. Yakıta inşallah etki eder. Ben daha kısa mesafelerde kullanıyorum aracı geçen sene bu aylarda senin gibi yakarken şu anda daha fazla yakmaya başladım.

Bu bahsedilen mikser plastik olduğu için verimsiz olabilir. Tornacıda metal olanını yaptırabilirsek gerçekten güzel olabilir. Sitede veya diğer sitede bunun projesini çizen biri vardı sanırım. Tarih eskiydi iletişim kurabilirsek projeyi alabilirsek güzel olabilir. Boru salma işinde jikle devre dışı kalıyormuş o yüzden sıkıntılı..

Çevrimdışı hidyak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blauzahn;490153
Ben de yakıt için geçen gün lpg beynini dağıtıp temizledim. Şimdi de mikser ve karbüratörün boğaz kısımlarını temizleyeceğim. Yakıta inşallah etki eder. Ben daha kısa mesafelerde kullanıyorum aracı geçen sene bu aylarda senin gibi yakarken şu anda daha fazla yakmaya başladım.

Bu bahsedilen mikser plastik olduğu için verimsiz olabilir. Tornacıda metal olanını yaptırabilirsek gerçekten güzel olabilir. Sitede veya diğer sitede bunun projesini çizen biri vardı sanırım. Tarih eskiydi iletişim kurabilirsek projeyi alabilirsek güzel olabilir. Boru salma işinde jikle devre dışı kalıyormuş o yüzden sıkıntılı..

naptın dostum yakıt sorununu halede bildin mi ? çalışmalar sonuç getirdi mi ?

Çevrimdışı blauzahn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hidyak;490707
naptın dostum yakıt sorununu halede bildin mi ? çalışmalar sonuç getirdi mi ?

Hocam temizledikten sonra inan ki yol yapmadım. Taş çatlasa 20-30 km yapmışımdır. Daha karbüratör bölümlerini temizlemedim ama onların pek etkisi olacağını sanmıyorum. Bujileri söküp temizleyip takacağım ardından da gaz kaçağı var mı yok mu diye gidip ayar da yaptırmayı düşünüyorum.

Mikser için kurduğum temaslardan yanıt gelmedi. Yaptırmayı düşündüğüm mikser resimdeki gibi. İnanın 20 liralık bir şey yurt dışından 70-80 e almaya değmez. Bunu yaptırabilirsek çok güzel olacağını düşünüyorum.

Bir düşüncem daha var ama tehlikeli olur mu bilemiyorum. Karbüratör ile boğazın araya conta takılan yere aynı conta ölçülerinde ve 2 cm yüksekliğinde bir parça yapıp bunu mikser özelliği kazandırırsak boğaza boru salmadan daha verimli olabilir. Geri alevlenme gibi bir durum oluşur mu onu bilemiyorum.. Enine boyuna tartışmak lazım.

« Son Düzenleme: 27 Aralık 2014, 22:04:52 Gönderen: blauzahn »